Okçuluğa Başlangıç Malzemeleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan talhabw Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,733

talhabw

Yeni Üye
Merhabalar abilerim. Ben Talha 14 yaşındayım, 1 arkadaşımla birlikte okçuluğa merak saldık. Vakit geçirmek adına bu sporla ilgilenmek istiyoruz. Eskişehir'de yaşıyorum. Bulunduğum şehirdeki estüye bağlı bir okçuluk kursuna yazıldık. Kurs ücretsiz ama bizden malzeme almamızı istediler. Yay kurs merkezinde bir sürü var. Bu sebeple şimdilik almamıza gerek olmadığını söylediler. Kurs hocası bize 380-480-720 TLlik 3 paket gösterdi. Paketler ok, sadak, parmaklık, hedef tahtası için kağıt gibi bir şey var falan çok bilmediğim için isimlerini sıralayamayacağım. İstersek dışarıdan da temin edebileceğimiz söylendiği için internette bir araştırma yaptım. Bu fiyatlara yay ile birlikte setler alınabildiğini gördüm. Bu sebeple Yay dışındaki bütün ihtiyaçlarımı internetten temin edeceğim. Sizlere sormak istediğim, başlangıçta ihtiyacım olacak malzemeler nelerdir? Nereden temin edebilirim? Şimdiden teşekkürler. En kısa zamanda cevaplarınızı bekliyorum...

Merhaba değerli kardeşim. İnşallah bu güzel uğraşında profesyonelleşirsin. Okçuluk çok zevkli ve meşakkatli bir mesele. İngiliz yay kullanacağın için başlangıç için ATA Okçuluk (yeri İstanbul’dadır) internet sayfasını ziyaret etmeni öneririm. Başlangıç yayları uzun bir süreçte işini görecektir. Ancak boyuna uygun bir yay seçmen için muhakkak kursundaki bir yetkili ile görüş ve öyle sipariş ver.

Hedef kağıtlarından bolca alabilirsin. Bir büyüğünden rica edip kendine basit bir şekilde hedef tahtası yapmanı da öneririm. Ben strafor malzeme kullanıyordum. En önemlisi ise antreman için evinde ya da bahçende yeterli ölçüde güvenli alan mevcut mu?
Eğer aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin. Başarılar diliyorum sana :smiley:

Bilgilendirme için teşekkürler. Haftada 4 gün kursta olacağım bol bol hedef tahtası var istediğimiz kadar çalışabiliyoruz. Şimdilik yay almayı düşünmüyorum bir kaç ay sonra okçulukta ilerledikten sonra kendime özel bir yay almamın daha doğru olacağını düşünüyorum. Bahçemiz var ama çok büyük değil. 20 metre genişlik 15 metre uzunluğu vardır en fazla. İleride ihtiyaç duyarsam bir hedef tahtası alıp bahçemde de çalışabilirim diye düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri