DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okçuluk Meraklısı Arkadaşlar Buraya

'OKÇULUK' forumunda Erdalrustem tarafından 16 Nisan 2011 tarihinde açılan konu 122946 kişi tarafından okunmuş, 71 cevap yazılmıştır

1. zirvelerin sesi

zirvelerin sesi Kamp II

Alınan Beğeni:
    3
    Ynt: Okçuluk Meraklısı Arkadaşlar Buraya

Öncelikle teşekür ederim..

Aynen dediklerinize katılıyorum , bugün evde denemek için bir kaç defa yay'ı gerdim , geçen atış yaptıgım yay 50 LB idi , onda zorlanmamıştım sanırım bana gelen yay 60 LB lerde olabilir , gererken biraz zorlandım , dediginiz gibi ilgili kas guruplarını çalıştırmak şart , yoksa bünye ye zarar verebiliriz.

Önümüzdeki günlerde gençlik spor il müdürlügü konusunu araştıracagım en azından bu sporun bir başlangıç egitimi bencede şart.. Amatör olta balıkçılıgının bile belgesini alan biri olarak illaki Ok sporununda Belgesini almak isterim.

tekrar teşekkürler.

2. cavdare

cavdare Kamp I

Alınan Beğeni:
    1

bu arada unutmadan... makaralı yaylarda makaralar kol boyunuza göre ayarlanır.. böylece yayın tam gerildiği andaki sertlik düşer... ..kaslar geliştikçe çekme boyunuz artarak gerçek düzeyine gelir...ilerleyen zamanda bilen birine ayarlatırsınız.. kendiniz çok kurcalamayın

3. merttati

merttati Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0

Merhabalar. Ben İzmir'de okçuluk eğitimi alıyorum. Ders aldığım antrenör aynı zamanda bir çok milli sporcunun antrenörü ve Türkiye Okçuluk Federasyonu kurul üyelerinden. Yani baya donanımlı bir hocamdır kendisi. Ben dersi okulda alıyorum okulumuzun Okçuluk Klübü var. Ne yazık ki dışarıdan alım olmuyor. Ancak hocamız aynı zamanda Atatürk Stadyumunda eğitim veriyor fakat ücretli. Eğer soruşturmamı isterseniz bilgi alıp aktarırım size.
    Şimdi bir kaç teknik bilgi vereyim, eğitimi makaralı yayla görmüyoruz. 22-38 libre arası olimpik eğitim yayları kullanıyoruz. carbon oklar ile 18m'ye kadar atış yapıyoruz. Bizim okuldaki imkanlarımız bu kadar fakat Stadyumdaki malzemeler daha sağlam tabiki daha üst seviyelerde atış yapıyorlar orada. Başlangıç eğitimi lastik bırakma ve yay germe antremanlarıyla başlıyor. Bir kaç ders sonra atışa geçebiliyorsunuz. Atışta yeterli seviyeye geldiğinizde clickerlı yay kullanımına geçiyorsunuz. Burada devreye biraz para giriyor,kol boyunuza göre ok yaptırmanız gerekiyor ve pek de ucuz değil. Makaralı yaylarla 60 librelerle atabiliyorken normal yaylarda yarısına düşebiliyor. Ben 38 librelik yayla zorlanarak atıyorum. Genelde arkadaşlar 28-30 falan bayanlar 22-28 falan kullanıyorlar.

4. zirvelerin sesi

zirvelerin sesi Kamp II

Alınan Beğeni:
    3

ilginiz için Teşekkür ediyorum ,

İşlerim nedeni ile Kurs olayını şu an aklımdan çıkardım.. zaten Hobi amaçlı olacağı için ayda bir defa en fazla 10-20 atış yapma imkanım anca olacak , belki oda olmayacak..onuda sakin bir dağ başında yapacağım için kapsamlı bir şey olmayacak..

Makaralı yay larda let-off özelliği olduğu için daha basit.. Çinden sipariş ettiğim ok lar geldi.. 12 adet fiber okum oldu , ayrıca birde combo set ısmarladım onlar henüz elime geçmedi ( Stabilizer-nişangah-fırça yatağı vs ) bir tek tetik eksiğim var , henüz ilk atışımı yapamadım.. Mayıs sonu gibi ilk oku kirişe yerleştireceğim diye düşünüyorum :smiley:

5. ismailyayla61

ismailyayla61 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Öncelikle merhabalar.
    Bende okçuluğa merak sardım. daha önceden kimse ile irtibat kurmadım. ilk olarak nasıl bir yay almalıyım. boy ve kg önemli galiba. boyum 165 civarı kilom da 55. önerebileceğiniz bir yay modeli var mı? fiyat olarakta max 300 lira civarı. cünkü ilk başlarda amatör olarak fazla para vermek istemiyorum. kısacası öneriniz varsa sevinirim

6. Cedrus

Cedrus Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    2
    Kendi başımıza okçuluğa başlayabilirmiyiz acaba, kendimize uygun yay ve ok seti alarak başlasak olur mu? Böyle bir şey yapacak olursak ok ve yay alırken yeni başlayanlar için ne tür ok ve yay önerirsiniz.

7. Aysenurcelik

Aysenurcelik Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Iyi günler . Eylül ayından beri geleneksel okçuluk ile ilgileniyorum . tatil sebebiyle memlekete gideceğim ve idmanlara orada devam edeceğim insaAllah . Kendime 40 lb lamine '0' güzel bir geleneksel yay almam gerekli. yerinde 750 ye aliexpress den 500 e buldum . Bu konuda güvendiğiniz sayfaları ve aliexpress den böyle bir alışveriş yaptıysanız memnuniyetinizi öğrenmeyi çok isterim . Şu an araştırma içindeyim ,yorumlarınızı bekliyorum . Allah'a emanet ..

8. Erdalrustem

Erdalrustem Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,

Umarım okçuluğa merak salan arkadaşlar ile günü birlikte olsa buluşup faaliyet yapabiliriz.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Ziyaretçilerin Bu Sayfaya Ulaşmak İçin Kullandıkları Kelime Aramaları

1. yay libreleri

,
  2. okçuluğa yeni başlayanlar

,
  3. okculukla ilgili libre ve kol boyu

,
  4. Makarali yay let off ayari,
  5. yay kulanimina yeni baslayanlar ne yapmali
Yükleniyor...