Okçuluk Meraklısı Arkadaşlar Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erdalrustem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 78
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 143,871
Ynt: Okçuluk Meraklısı Arkadaşlar Buraya

murat690' Alıntı:
HOYT KARBON MATRİX G3 VE ELEMENT G3 bunları ebaydan daha ucuza alabilirsiniz. Makaralı yaylarda tartışılmaz üstanlükteler. matrix bir kaç santim uzun ve daha stabil ok atıyor. element daha kısa ve süratli ancak matrix kadar stabil değil, avcılık içinde en iyiler
İsterseniz inceleyin. matrix için tüm zamanların en iyisi diyorlar. youtube de bol video var. Elk hunting Bov nev meksico yazarsanız koca erkek geyiği nasıl delip geçip sonrada okun yere saplandığını görürsünüz.

1000 USD lik bir ürünü e-bay dan satın alıp Türkiye'ye getirtip gümrükten problemsiz geçirtebildinizmi?

Etiketler

Evet arkadaşlar, yaklaşık 8 ay önce outlaw 70 lb makaralı yay getirttim ebayden. Unutmayın Ankara dan tehlikeli ve ülkeye sokulabilir yazısı almadan gümrük teslim etmiyor yaklaşık 1,5 ay uğraştım. Bu benim 5. yayım. Bir ufak arbalet 15-20 lb, bir olimpik 32 lb , makaralı 60 lb. ve outlaw 70 lb yaylar var bende. Çok keyifli bir spor. İlkbaharda bir hafta sonu gideriz atışa.

sen kaç lira olmasını istiyorsan okadar....
en az 300-en fazlanın ucu açık standart 10 000 e kadar diyabiliriz...
kanatlı başlangıç setleri 300 makaralı 700 civarından başlıyor..av yayları -kanatlı 700 -makaralı yaklaşık 1300 civarından başlar...bir sürü model ve farklı fiyat var....amacına göre fiyat olur...sadece zevkine atış yapayım dersen kanatlı başlangıç işini görür...ama güç seviyorsan makaralı,,,avada gidicem derssen yaklaşık 1300 tl yi gösden çıkarman lazım...www.onok.com,www.okculuk.com,www.naveksport.com sana üç tedarikçi,,,

merhaba...
okçuluğa yeni başlamak isteyenler için nacizane tavsiyem hemen heves edip ucuz veya pahalı malzeme almamalarıdır...
önce bir okçuluk kursuna kayıt yaptırın... aylık aşağı yukarı 150-200 tl civarıdır...
orada hemen her çeşit yayı deneme şansınız olur. ondan sonra makaralı mı klasik mi vb. karar verirsiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda doğru malzemeleri edinirsiniz...
beni bir yönlendiren olmadığından birgün gaza gelip direk tunç okçuluktan (maalesef) arkadaşımla beraber birer tane makaralı yay alıp hiç birşey bilmeden 1,5 sene kadar kendi kendimize antreman yaptık... sonra gelip geçerken görmüş olduğumuz marmara okçuluğa kayıt yaptırdık (ümraniye ataşehir arasında finans merkezine çok yakın kesinlikle tavsiye ederim)... orada gereksiz yere bize nekadar uygun olmayan malzeme varsa tunç okçuluğun afedersiniz amiyane tabirle çaktığını anladık...
bu sebeple öncelikle kursa mutlaka gidin 150-200 tl gibi bir rakamdı geçen sene bu senede değiştiğini sanmam... oradaki her çeşit malzemeyi tepe tepe kullanın sonra zaten ihtiyaçlarınız ortaya çıkacak ona göre gücünüzün yettiği en baba takımı alır paranızda daha başlarken çöpe gitmez... saygılarımla..

Ben okçuluğa kendim başladım, maddi durumum iyi olmadığı için kursa gitmedim. Türkçe ve özelliklede yabancı kaynaklardan videolar izlyerek ve makaleler okuyarak birşeyler öğrendim. Özellikle duruş şekli çok önemli, birde fiziksel antremandan daha önemli olan zihinsel antreman. Kendini ok atıyormuş gibi hayal etmek lazım, o sırada nasıl durduğunu kurallara uygun olarak nasıl durabileceğini düşünüyorsun. Ve fiziksel olarak bunu gerçekleştirmede daha başarılı oluyorsun. Bunu bir yerde okumuştum gerçekten haklılar. Kursa gitmeden 1senedir kendim çalışarak öğrendim, daha çok ormanlık alanlarda tek başıma çalışıyorum. Ve şuan belli mesafedeki hedefleri ıskalamadan vurabiliyorum. Ama bir topluluk olarak takılmak beraber atış yapmak isterdim, şuan şehir dışındayım ama istanbula gelince bu ekibi toplamak için etkinlik düzenleyelim. Düzenli olarak her hafta belli günler buluşulup idman yaparız.

asilturk' Alıntı:
merhaba...
okçuluğa yeni başlamak isteyenler için nacizane tavsiyem hemen heves edip ucuz veya pahalı malzeme almamalarıdır...
önce bir okçuluk kursuna kayıt yaptırın... aylık aşağı yukarı 150-200 tl civarıdır...
orada hemen her çeşit yayı deneme şansınız olur. ondan sonra makaralı mı klasik mi vb. karar verirsiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda doğru malzemeleri edinirsiniz...
beni bir yönlendiren olmadığından birgün gaza gelip direk tunç okçuluktan (maalesef) arkadaşımla beraber birer tane makaralı yay alıp hiç birşey bilmeden 1,5 sene kadar kendi kendimize antreman yaptık... sonra gelip geçerken görmüş olduğumuz marmara okçuluğa kayıt yaptırdık (ümraniye ataşehir arasında finans merkezine çok yakın kesinlikle tavsiye ederim)... orada gereksiz yere bize nekadar uygun olmayan malzeme varsa tunç okçuluğun afedersiniz amiyane tabirle çaktığını anladık...
bu sebeple öncelikle kursa mutlaka gidin 150-200 tl gibi bir rakamdı geçen sene bu senede değiştiğini sanmam... oradaki her çeşit malzemeyi tepe tepe kullanın sonra zaten ihtiyaçlarınız ortaya çıkacak ona göre gücünüzün yettiği en baba takımı alır paranızda daha başlarken çöpe gitmez... saygılarımla..

bu yazının altına imzamı basarım...teşekkürler hocam.

Selam arkadaşlar,

Okçuluk ile ilgilenen, ilgilenmek isteyen, beraber antreman yapabileceğimiz ve/veya ava gidebileceğimiz arkadaşlar lütfen arayın ve tanışalım.

Erdal Rüstem 0533 574 94 80

Bu ara okculuk ile av moda oldu.bende merak saldim eger marka model soylerseniz bende alma niyetindeyim.bize uygun olan yeni baslayip o model ile devam edebilicegim av yapabilicegim bi model varmi ? Yurt disindan marabella getirmeye ugrasiyorum ama gelecek yazi bekliycem artik

Sent from my iPhone using Tapatalk

Erdalrustem' Alıntı:
Selam arkadaşlar,

Okçuluk ile ilgilenen, ilgilenmek isteyen, beraber antreman yapabileceğimiz ve/veya ava gidebileceğimiz arkadaşlar lütfen arayın ve tanışalım.

Erdal Rüstem 0533 574 94 80
Hocam istanbulda nerde oturuyorsunuz?

mk148a' Alıntı:
Hocam istanbulda nerde oturuyorsunuz?
Ataköy'de oturuyorum, genelde Ağva'nın etrafındaki vadiler, Durugöl, Bolu, İğneada, Demirciköy taraflarına genelde 2-3 günlük kamplara gidiyorum. Günübirlik faaliyetler ise Sarıyer Gümüşdere, Demirciköy taraflarına gidiyorum.

çok heves ediyorum okçuluğa ama daha nasip olmadı. bu sporu oturup sizlerden dinlemeyi çok isterim ilerde bir gün beraber sohbet ederiz inş.

epeydir Okçuluğa merak sarmıştım , kursuna gitmek istedim iş durumlarım müsait olmadı . Makaralı yay ı olan bir arkadaşımdan biraz ders aldım , onun Makaralı yay ile atış yaptım , göründügü kadar kolay olmayan ama zevkli bir uğraş , Önümüzdeki ay orta halli bir makaralı yay alıp yavaş yavaş bu spor a başlamaya niyetliyim.. sorum şu..

Aliexpress den 12 adet ok siparişi verdim , gümrükte takılıyormu bunlar getiren varmı acaba ? Teşekkür ederim.

biraz araştırma sonucu bir anda şu linkteki yay ı sipariş verdim..

http://turkish.alibaba.com/product-gs/camo-color-bow-and-archery-for-hunting-crossfit-equipment-1674972719.html

gerçi ben yurtdışından degil Bursa dan bir av bayisinden aldım.. yarın elime ulaşır sanıyorum..

hayırlı olsun...
okculukla ilgili olarak öncelikle bilmeniz gerekn birşey var... temel eğitimi almadan bu işe girmek pek uygun değil
öncelikle okculukta daha önce yoğun olarak kullanmadığınız kas gruplarını kullanıyorsunuz. bu kas gruplarını hiç çalıştırmadan direk yay çekmek(helebirde sert bir yay aldıysanız) by kaslara zarar verebilir- kurs imkanı bulamasanızda yay çekmeden önce 2-3 hafta farklı açılarla plates lastiği çekerek sırt kas gruplarınızı geliştirin(her atıştan öncede yine plates lastiği ile kaslarınızı ısıtın) yanlış bir stil ile işe başlarsanız sonrasında bunu düzeltmek zordur. hiç değilse internetten eğitim videolarını izleyin.. yay kişiye özel bir alettir. kol boyu-ve çekiş gücüne göre uygun yayı almak- uygun ayar yapmak lazım- mümkünse yay almadan önce temel eğitim veren bir yerden eğitim alın- kendinize uygun yayı belirleyin sonra yay satın alın...
unutmayın yanlış bir yay- yanlış bir stil sizin bu spora olan sevginizide kaybetmenize neden olabilir- geçlik spor il müdürlüğü ile görüşüp ilinizdeki okçuluk temsilcisine ulaşabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR