DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

"Ömür Boyu" Sözünü Tutamayacaksanız ALMAYIN!!!

'EVCİL HAYVANLARIMIZ' forumunda eftaLYa tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu 2024 kişi tarafından okunmuş, 5 cevap yazılmıştır

1. eftaLYa

eftaLYa Face & Ben

Alınan Beğeni:
    2
    Bugün Kebire arkadaşımın ricası üzerine Hasdal Rehabilitasyon Merkezinde kalan sahiplendirilmesi gereken Rottweiler'ları görmeye gittim.

Önlerinde yemekleri - suları var, tedavileri , kısırlaştırmaları yapılıyor. Yaşıyorlar yani adına yaşamak denirse.

Şu an için sahiplenilecek 100lerce köpek. Aralarında sahip bekleyen 2 Rottweiler var.

(ilgili link: Bu Rott'ların Size İhtiyacı Var! )

Birde çok yaşlı bir Rottweiler vardı.. Terkedilmiş o da.. Yaşlı olduğu için!!!

Nasıl bir insan evladını kıyıpda sırf artık yaşlı , sırf artık eskisi kadar güzel değil, sırf artık daha çok masrafı var diye atabilir?

Bir gün bizde yaşlanacağız. Bir gün bizde bakıma muhtaç olacağız. Daha çirkin, daha güçsüz, daha masraflı , daha yorgun olacağız..

O gün geldiğinde Evlatlarına böyle davrananlar umarım aynı davranışla muhatab kalırlar.

Dilerim Yüce Allah'tan göstersin adaletini ..

İster petshoptan alın, isterseniz milyarlar harcayıp yurtdışından getirtin. Yaşlandıklarında hepsinin sorunları olacak.
    Kimisi yürüyemeyecek.. Kimisi kör olacak.. Kimisi kanser!

Biz onları sadece iyi günlerinde yanımızda koşsunlar, sahilde güreşelim, görenler "wayyy süper köpeği var!!" desin diye sahiplenmedik.

Onlara kızım, oğlum diyoruz.
    Anne baba olmak bir kelime değil bir yaşam biçimidir.

Etiketler:

2. yasarergun

yasarergun Dünyayı değiştirebilirsin

Alınan Beğeni:
    115
    Ynt: "Ömür Boyu" Sözünü Tutamayacaksanız ALMAYIN!!!

Teşekkürler Esra önemlinin de önemlisi bir konu

Birisi gelip de bana köpek alacağım dediğinde ilk sözüm evlenip çocuk yapmaya karar vermekten farksızdır hiç bunu düşündün mü der ilk öneri olarak da lütfen varsa bir yakınının köpeğine bir haftalığına evde bak sonra karar ver derim. Bu şekilde onlarca kişinin köpek almaktan vazgeçmesine sebep olmuşumdur ama pişman değilim. Zavallıların halleri ortada. Nasıl çocuğunu sokağa atana yaptırım uygulanıyorsa hayvanını atana da uygulanmalı.

3. Mustafad

Mustafad Zirve

Alınan Beğeni:
    0

Esra hanım, konuyu aktardığınız için teşekkürler. Bütün paylaşımlar neşeli ve keyifli olmuyor maalesef. Gerçekten üzüldüm. :'( :'(

4. dalyan

dalyan Zirve

Alınan Beğeni:
    3

İçim cız etti.

5. Ertuğrul Açıkgöz

Ertuğrul Açıkgöz Zirve

Alınan Beğeni:
    7

forum başlığı yerince açık anlatıyor ... tşk..

6. meltemli

meltemli Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Son düzenleme: 17 Ocak 2018

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Yükleniyor...