Opel Crossland (1.2 Benzinli, Önden Çekiş, 230 Nm Tork) Ve 750 Kg Altı Karavan.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyir_defteri Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,772

seyir_defteri

Çadır Kampı
Herkese merhaba. Başlıkta da belirttiğim Crossland araç 750 kg altı bir karavanı çekerken sorun yaratır mı? Çok dik yokuşlu yerlerden kaçınmak şartıyla kullanabilir miyim? Aracımı değiştirmeyi düşünmüyorum. Yoksa, çadır kampına devam edeceğim galiba :smiley: Ama şundan eminim, çekişi yeterli bile olsa herhalde 12L/100km yakar gibi geliyor. Bu araçla zor gibi görünüyor 🤔

Son düzenleme:

Etiketler

Merhaba,

Aracınız caretta tarzında bir karavanı çok zorlanmadan çeker ancak kağıt üzerinde sınırda değerlerle 750kg altı olup da yüküyle birlikte 1 tonu geçen bir karavan çekmek hem teknik açıdan aracınıza hem de sürüş keyfi olarak size eziyet olur. Yakıt konusunda da artış illaki olacaktır. Ülkemiz coğrafi yapısında da rampalardan kaçış yok maalesef.

daha evel arkadasımın 1400 cc astra kullanmısdım sokak aralarında dık yokusu kaptırmasan bos bıle cıkmıyordu

Muhtemelen kullandığınız araçta bir sorun vardır. 2004-2021 seneleri arasında f, g ve j kasalarına sahip olarak böyle bir sorun yaşamadım.

Aracınız caretta tarzında bir karavanı çok zorlanmadan çeker ancak kağıt üzerinde sınırda değerlerle 750kg altı olup da yüküyle birlikte 1 tonu geçen bir karavan çekmek hem teknik açıdan aracınıza hem de sürüş keyfi olarak size eziyet olur. Yakıt konusunda da artış illaki olacaktır. Ülkemiz coğrafi yapısında da rampalardan kaçış yok maalesef.
Aracımın azami yük ağırlığı 1805 kg Katar ağırlığı ise 2630 kg. Bu durumda 2630 -1805 = 825 kg teorik olarak çekme gücü var. Ama pratikte nasıl olur bilemediğim için görüş almak istemiştim. İlginiz için çok teşekkür ederim. 👍

Bu soylemiş olduğum 1400 cc astra 2005 modeldi otobanda duzde 190 km surate cıkıyordu benım soylemıs oldugum mahalle aralarında dık yokuslarda kaptırmazsan bayılıp cıkıyordu dursan hıc kalmazdı yenı cıkanlar belkı daha gucludur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri