Opel Crossland Mı? Nissan Qashqai Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kirmizibeyaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,218

Kirmizibeyaz

Yeni Üye
Herkese merhaba. Aranızda yeniyim :smiley:

Hem Karavan çekmek hemde sehir icinde daha cok kullanmak için araç bakıyoruz tecrübelerinizi dinlemek isterim

ihtiyacımız şu: daha çok şehir içinde kullanacagız dedigim gibi bunun için otomatik araç bakıyoruz. ayda bir de karavanla (750kg altı) seyahat veya istanbul ve çevre illerinde ki orman kampa alanlarına karavansız gitme planimiz var

Bie cok arac inceledik şu 2 araç arasında kaldık

1) nissan qashqai 1.5 dizel otomatik 115 beygir 260 tork

2) opel crossland 1.5 dizel otomatik 120 beygir 300 tork

karavanda torkun önemli oldugunu ön plana alirsak bu durumda crossland b segment olmasina ragmen fazlaca artisi var gözüküyor

1) beygir gücü daha iyi

2) torku daha yüksek 3) bagaj hacmi daha büyük

4) uzunluk ve genişik qashqaiden daha deri toplu olması cezbediyor 5) daha az yakıyor gözüküyor

qashqai nin artılarida şunlar gibi gozukuyor

1) c segment olması, daha büyük araç daha güven veriyor

2) euroncap çarpışma testlerinde qashqai daha yüksek oy almış

3. Opel crossland 2017de cikmis bir arac qashqai daha eski tecrübeli sanırım. Forumlarda da opel ile karavan cekene rastlamadim.

bunlar dışında baska bir fark varmidir?

opel çok küçük bir araç gibi gozukuyor daha once hiç suv araç kullanmadım şu anki aracım jetta

not: alternatif bir secenekte qashqainin 1.6 dizel 320 tork olanı var ama bu seferde fazla yakıyor şehir içinde kullanacagimiz için biraz geri durduk açıkcası

Crosslandın cezbeden tarafida o oldu hem 1.5 hem 300 tork hemde az yakması.

Sizin dusunceleriniz nedir merak ediyorum :smiley:

Son düzenleme:

Herkese merhaba. Aranızda yeniyim :smiley:

Hem Karavan çekmek hemde sehir icinde daha cok kullanmak için araç bakıyoruz tecrübelerinizi dinlemek isterim

ihtiyacımız şu: daha çok şehir içinde kullanacagız dedigim gibi bunun için otomatik araç bakıyoruz. ayda bir de karavanla seyahat veya istanbul ve çevre illerinde ki orman kampa alanlarına karavansız gitme planimiz var

Bie cok arac inceledik şu 2 araç arasında kaldık

1) nissan qashqai 1.5 dizel otomatik 115 beygir 260 tork

2) opel crossland 1.5 dizel otomatik 120 beygir 300 tork

karavanda torkun önemli oldugunu ön plana alirsak bu durumda crossland b segment olmasina ragmen fazlaca artisi var gözüküyor

1) beygir gücü daha iyi

2) torku daha yüksek 3) bagaj hacmi daha büyük

4) uzunluk ve genişik qashqaiden daha deri toplu olması cezbediyor 5) daha az yakıyor gözüküyor

qashqai nin artılarida şunlar gibi gozukuyor

1) c segment olması, daha büyük araç daha güven veriyor

2) euroncap çarpışma testlerinde qashqai daha yüksek oy almış

3. Opel crossland 2017de cikmis bir arac qashqai daha eski tecrübeli sanırım. Forumlarda da opel ile karavan cekene rastlamadim.

bunlar dışında baska bir fark varmidir?

opel çok küçük bir araç gibi gozukuyor daha once hiç suv araç kullanmadım şu anki aracım jetta

not: alternatif bir secenekte qashqainin 1.6 dizel 320 tork olanı var ama bu seferde fazla yakıyor şehir içinde kullanacagimiz için biraz geri durduk açıkcası

Crosslandın cezbeden tarafida o oldu hem 1.5 hem 300 tork hemde az yakması.

Sizin dusunceleriniz nedir merak ediyorum :smiley:
Bazı otomatik araçlar yüksek torklarına rağmen karavan çekmek için uygun gösterilmiyorlar. Araştırmanızı iyi yapın aksi halde yüksek bakım ve tamir masrafları çıkabilir.

Bazı otomatik araçlar yüksek torklarına rağmen karavan çekmek için uygun gösterilmiyorlar. Araştırmanızı iyi yapın aksi halde yüksek bakım ve tamir masrafları çıkabilir.
Tesekkur ederim cevabiniz için. Hangi detaylara bakmam lazim peki. Şanzıman? Aklıma gelen

Çekeceğim karavanda 750kg altı bu arada

Hatta Su an crosslandin daha dusuk ozellikli 1.2 benzinli 230 tork versiyonuyla karavan ceken youtubeda biri var ama
Video: https://youtu.be/iutsvOJTwIs

Araç her zaman karavanı ilerletir. Önemli olan konfor ve hissiyat.
1.2 den başka araçla karavan çekmemiş birisi çok iyi yol aldığını iddia ederse etsin. Bence boş.
Bu işi güzel yapmak istiyorsanız 1.6 ve üstü Turbodizel öneririm.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR