DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Opel Frontera 3.2 Limited

'OPEL' forumunda Okan55 tarafından 11 Eylül 2019 00:13 tarihinde açılan konu 108 kişi tarafından okunmuş, 2 cevap yazılmıştır

1. Okan55

Okan55 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Öncelikle herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. Eski bir frontera kullanıcısıyım ama otomatik 3.2 alalı bir ay oldu. Şanzumanda anlamadığım bir sıkıntı oluştu. Araç park halinde p viresteyken ya da n deyken marş almıyor. N vitese çekip hızla p ye alınca mars alıyor. Bir ayda iki kez de geri viteste hafif hızda stop etti. Şanzuman problemim sizce nedir? Daha önce otomatik araç kullandım. Kimisi pedalsiz N de P de mars alıyordu. İlk kez otomatik bir araç stop ettirdim. Sanayiye uğramadan bir fikrim oluşsun istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

2. Esved_A

Esved_A Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    6
    araç stop ederken klima kontrolleride gidiyorsa araç çakmağını değiştirin ışık mekanizması ve kabloları çok zayıf kısa devre yaptırıyor. yada akışmetre (orjinalini takın)
    o araçların frenlerine baktırın kötü tecrübelerim var

3. Okan55

Okan55 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Üstadım frenlerin sıkıntılı olduğunu 2.2 fronteramdan hatırlıyorum.elektrik tesisatından da yaşı itibari ile şüpheliyim. Müsait bir zamanda kapsamlı bir bakıma alcam. Fren hortumlarını kontrol ettim durumları iyi, hidroliğini yeniledim. Siz ne gibi kötü tecrübeler edindiniz? Ben de önlemimi alayım. Vites konusunda ise sanırım elimde kalana kadar sanayiye gitmicem. Geçişlerde sıkıntı yok, kutuda aşırı ısınma yok. Arazi ve dört çeker sıkıntısız çalışıyor. Bir tek bahsettiğim takılma ve nadir de olsa geri viteste ayağımı frenden çektiğim anda stop etmesi. Bujileri kontrol edeyim en iyisi. Gaz kesme oluşmuş olabilir.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...