Opel Frontera Lsd Diferansiyel Pullari

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan usta arayışı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,090

usta arayışı

Yeni Üye
Merhaba 97 model 2.2 opel frontera aracim var kalkislarda araba cok titriyordu bizde lsd diferansiyel yagini degistirdik titreme baya azaldi fakat tam anlamiyla gecmedi 4x4 e alinca titreme kalmiyor lsd diferansiyel pullarini degistirmek istiyoruz nerden bulabiliriz bilen varsa yardimci olabilir mi

Etiketler
Dostum kandıra ya yakın isen saim uslu var facebook opel frontera team turkey den ulaşabilirsin. Kendisinde yıllardır 2 tane frontera var ve bu arabaların aşığı ara görüş fikir al fiyat konusunda üzmez. Yok yerin yakın değil ise bir diferansiyelci bulup açtır balataları temizleyip sırayı bozmadan taksın lsd katkılı yağını koyup devam et. Pullarda kırık çatlak yok ise ki benimkiler tahminimden epey sağlam/aşınmamış çıktı değiştirmene gerek yok ömürleri uzun. Balataların kanalları yıllar içinde aşınıp eriyen balata tozları ve kurumuş yağlar ile doluyor balata görevini yerine getiremiyor veya yanlış yağ kullanılıyor diff su alıyor genelde ortak sorun bu. İmkanın varsa mutlaka saim ustaya git başka bir difcide açtırdın kırık balata varsa işin zor, diyelim sağlam çıktı ayarlayamazsa yine sıkıntı, balataların sıfırını bulmak daha da zor saim usta elindeki setlerden ayarlar bir şekilde çözer.Uzaksan dediğim gibi bir diferansiyelci ile anlaşıp şansını deneyeceksin. LSD kilit uzun uzun yanlamaya patinaja gelmez aracı alır almaz arkadan çekişi görünce bizde zamanında gaza geldik bmw niyetine her fırsatta döndük durduk o işin bedeli de buymuş:smiley:. Ben yaptırdım şimdi canavar gibi. Sormak istediğin farklı bir durum olursa elden geldiğince yardım etmeye çalışırım.

Ben sakaryada ogrenciyim arac 12 13 yildir bizde ikinci arac oldugu icin ben sakaryaya gelirken el koydum :smiley: burda eksik gordukce yavas yavas yaptiriyorum aslinda benim sorunum daha cok debriyaj balatasi gibi fakat 4 cekerde iken yapmiyor sadece 1. Viteste 2500 3000 devirde iken araba debriyaj kaciriyo gibi oluyor diferansiyel yagindandir diye lsd diferansiyel yagi ve katkida koydum baya azaldi ama hala var pullar temizlenmedi belkide ondan yapiyor olabilir su anda memlekette ispartadayim burda tanidik bir diferansiyelciye actirip baktirayim baktik hala ayni artik sakaryaya donunce ugrayayim

Ustanın kapağı açıp kontrol edebileceği bir şey değil aksları ayırıp ayna mahrutiyi ve diff kilidini sökmesi gerekiyor. Ama balata olabilir demişsiniz diff problemi yağ sıcakken dik bir rampada 2 çekerde kalkmaya çalıştığınızda titreme yaparak kendini belli eder ve bariz arkadan titrer. Veya sokak arası keskin dönüşlerde gaza bastığınızda (debriyajla işimiz yok araç viteste yürüyor) arka lsd sürekli kaçırdığı için takır takır ses ve atlama yapar bunu bir deneyin anlattıklarınızdan debriyaj balatası olma ihtimali yüksek.

Verdiginiz bilgiler için tesekkur ederim en kisa zamanda ikisinide kontrol ettireyim. Baski balatadansa acildimi zaten degistirmek iyi olur. Garip olan 4 cekerde yapmamasi ama balata sorunu gibi olmasi en iyisi acip bakmak olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR