Opel Meriva O Doğustan 1 Camper ama Micro Görüşleriniz Nelerdir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bgunseren Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,785

bgunseren

Ana Kamp
Yer
Ankara
Merhabalar,
Bir adet Opel Merivamız var 4 kişilik bir aileyiz. Aracımıza camper gözü ile baktıgımızda neler yapabiliriz dediğimizde bayanlar arabada yatar biz de baylar (2+2) pekala cadırda kalabilriz değil mi?
Bunun için düşündüğümde üste bir port bagaj cok yerinde olacak bir de yatağı koyarsak idare ederiz gibi sanki...

Yorumlarınızı bekliyoruz...
Tesekkurler

2

3

4

5

10

Etiketler

Ynt: Opel Meriva O Doğustan 1 Camper ama Micro Görüşleriniz Nelerdir?

Sadece yatacak yer olarak düşünüyorsanız, ölçülere dikkat edin, sığabiliyorsanız neden olmasın. Sanırım sağ tarafta yatılabilecek kadar bir alan var. 2 kişi sığar mı bilemiyorum. Bana biraz zor gibi geldi.
Sonuçta araç bir otomobil, içinde yatılabilecek olması bir avantajdır. Ama bu esnada eşyaların hepsi port bagaja mı girecek. Kamper olarak kullanımda en azından kamp malzemeniz, yemek yapma gereçleri filan da olacak.
Doblo tarzı bir araç olsa, daha yüksek tavanı sayesinde alta kamp gereçleri üzerinde yatak yapılabiliyor.
Şu anki aracı düşündüğünüzde port bagaj tarzı, tavan üzerine kurulan çadırlar da var. Ya da daha iyi bir konfor için çekme karavan da düşünebilirsiniz. İyi ölçün biçin, tasarlayın düşündükçe çözüme ulaşacaksınız. :smiley:

Cevabınız için tesekkurler. Dusuncem tabii ki uzun vadeli camper olayı için değil daha kısa vadeli belki gunluk, 1 gecelik hasret gidermek icin dusunce olarak. Orada 104 cm lik bir en ve 160lık bir boy var. 50 cm eninde ve 40 cmden bukulebilen, 50x80 lik koltuk uzerinde durabilecek minderler yaptırmayı dusundum bu sekilde istendiginde 2 kisi yatabilir. Bu sekilde portatif 1 masa 2 sandalye ve bir ocaga da yer kalıyor. Maksat eldekileri değerlendirmek ve doga sevgimize en kısa sekilde ulasmak tabii cadırda olabilir bunlara ek olarak. Port bagaj da olursa daha cok malzeme de alınabilir..

Sayın bgunseren, bende de opel zafira var. merivadan farkı arka koltuklar bagaj seviyesi ile aynı olmayıp yaslanacak yeri yatırılınca 30 cm kadar yükseklik yapıyor. Ama ön koltukları ileri çekmeden dahi 180 cm boy oluyor. Eni ise bagajda 110 koltuk kısmında 120 cm. Ben çekme karavanımı sattığımdan dolayı içimdeki kampçılık sevgisi adına sizin gibi düşünerek bir iki gece kalmalık aracımı mini camper olarak kullanmayı düşünüyorum. Yurt dışında bununla ilgili görseller var.

Mbox Opel Zafira1

5furgoatrasiglesia

Furgoatrasblack

Cok tesekkur ederim ben de aynen bunları duymak ve görmek istiyordum. Daha bir heveslendim. Ben yalnız alt kısmına herhangi bir sey koymadan yada yukseltmeden 50x80 lik 4 adet minder yaptırmayı dusundum. Bu minderler 40 cmden bukulebilir olacak ki normal giderken koltukların uzerinde durabilsin (sartta değil bagajda da durabilir katlı halde) Koltuklar yatırılınca ise yatak olacak. Diger kamp malzemeleri de port bagajda tasımayı dusundum, onları da incelemem lazım. Opelin sitesinde orjinali thule idi galiba. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir? Kac ltlik uygun cs, görüşlerinizi bekliyorum...
Kamp hayali ile gecen iyi geceler dilerim...

sigabiliyorsaniz ve siz begendiyseniz icinize siniyorsa en guzel arac odur... kendinize en yakin hangi araci dusunuyorsaniz o sizin en yakin dostunuz gerek yolda gerekse dogada... :smiley: unutmayin her aracla kamp yapilir... ben yillarca 90 model sahinle kamplara gittim... hem de nerelere neler goturdum... siz begendiyseniz ve yureginizde yeri varsa... durmayin dogru kampa... :smiley:

Aynen oyle cok haklısınız. Gunlerdir Ankaranın bu soguk gunlerinde evde hapis olduk. Kamp dusuncesi bile icimizi isitmaya yetiyor...

hersey bir baslangictir ve onemli olan baslamaktir, gerisini birakin zaman ve yasam planlasin... bir gun bir bakmissiniz, klimanjaroda ya da K2 de kamp atiyorsunuz... onemli olan baslamak... ben ilk cadir kampimi evin arkasindaki kucuk agaclik alanda yapmistim... ama tadi hala damagimda... yeterki baslayin...

2 adet sorum var:

Ben burada en dar yeri dusunerek 104 en ve koltukları one cekmeden 160 diyorum yani 104x160 lık bir alanımız var yatak olarak
bunun icin bir yukseklik vermeden ancak duzlugu saglamak acısından 52x80 lik 4 adet katlanabilir ama acıldıgında sağlam olacak sunta yaptırabilir miyim? Bir yukseklik vermek ve altına malzemeleri doldurmak daha mı yararlı olur? Eger boyle olacak ise katlanarak saklanacak kısım koltukların arkasında bagaj olarak kullanılan kısma sığacak boyutta olmalı (onu da bir ara olceceğim)

2.si: gene benzeer sekilde suntanın ustune koyarak yatak olarak kullanmak uzere 52x80lik 4 kalın minder yaptırsam ve bunlarından oradan yani 40cmlik yerlerinden katlama imkanı olsa bu sekilde de koltukların uzerlerine koysam, giderken koltukların uzerinde kamp anında yataga donusse?

Nasıl olur?

Birol Bey, hoşgeldiniz!..

Size köktenci bir önerim olacak, lütfen yanlış anlamayın. ::smiley: Meriva boyutundaki araçlar, çok sınırlı bir hacim olanağı sağlıyor. Eğer olanaklarınız ve koşullarınız uygunsa, "Doblo, Kangoo" tarzı bir araç, gereksinmenizi (hafta içi kent ulaşımı, hafta sonu kamp) daha rahat karşılar. Kuşkusuz bu işin sonu yok ya... Meriva'dan başlar, 17 m3lük PSA panelvana değin gider. ;) Forumda, bu türden mikrokamper yapanlar oldu.

Kendinizi aşağıdaki başlıkta tanıtırsanız, memnun oluruz.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=11651.1900

Kolay gelsin. :smiley:

Cavid Sezen

Tabii ki haklısınız ama ben su anda elimdekini nasıl değerlendiririm onu araştırıyorum.
Bir de 3 aylık bir kızımız olduğu için bir süre bu şekilde devam edecek gibiyiz, ben de aynı zamanda Scooter Ankara grubunun gezilerini planlayıp organize etmeye çalışıyorum. Bu seneki gezilere ailecek katılacağız o sebeple :smiley:

Araç amaç olmasın, amaça araç olsun. :smiley:

Aynen öyle doğru söylüyorsunuz ancak asgarilerde de buluşmak lazım sanırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri