Orçun Usta'dan Silverado Sanatında beklenen son. İşte ''TERMİNATOR I''

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan interprete Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,505

interprete

Offroad Garajı Bakım-Onarım-Modifiye-Otomatik Şanz
Yer
İstanbul-Ümraniye
Orçun Usta'nın kaleminden:
Beklenen gün geldi çattı.. 1 yılı aşkın emek, uykusuz geçen geceler, kafa ve beden yorgunluğunun hat saffası, sil baştan yapılan işler, fiziksel ve psikolojik sabır sınavı.. Hep alışıla gelmişin dışında bu kez mekanik detaylar yerine, bir ustanın bakış açısıyla Offroad Garajı'ndan çıkan bir aracımızla ilgili duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum..
Öncelikle 1 senelik bu çalışma süresince, bir güler yüzünü esirgemeyen, nasılsın diye soran, benimle birlikte arabanın altına üstüne girip işin bir ucundan tutan, bir çay demleyip gel otur 2 dk diyen, fikir alışverişi yapan, bir ihtiyaç olduğunda tedarik eden, gece gündüz demeden yanımda duran, maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm dostlara sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum..
Sevgili ZİYA Abicim, tüm Offroad Garajı mensuplarının Abisi, fikir ve çözüm adamı, büyüğümüz, ben başta olmak üzere hepimizin kalbinde çok önemli bir yerdesin.. Garajımızın açıldığı ilk günden beri varlığınla hep güç verdin. Aracını kazasız belasız güle güle kullanman dileklerimle..
ORÇUN USTA

Grnt2199

Grnt2203

Grnt2200

Grnt1860

Grnt2156

Etiketler
Ynt: Orçun Usta'dan Silverado Sanatında beklenen son. İşte ''TERMİNATOR I''

bu makine ne böyle. Ellerine sağlık yapan ustanın

MAŞALLAH tam bir dev

Araca iniş ve biniş nasıl sağlanıyor acaba :smiley:

OFF diyorum dehşet olmuş

harbi terminatör olmuş, emeğinize sağlık.

Körüklerle kupayı indirip kaldırıyormusunuz yoksa? direksiyonu merak ettim.

Orçuna arabama göstermiş olduğu sabır ve becerilerinden dolayı çok ama çok teşekkür ediyorum. Kamyonetim her türlü iniyor kalkıyor, yana yatıyor,hertürlü engelden nasıl geçtiğini anlatmama gerek yok. Eğer böyle fantazileriniz var ise ahlak bakımındanda ,insanlıkaçısından, ustalık derecesine sonuna kadar kefil olunacak ORÇUN ustaya sonuna kadar teslim olabilirsiniz..Üç aylığına yurtdışında olacağımdan yazışmalarım kısıtlı olabilir,ama ara ara katılmaya gayret gösteceğim..ORÇUN tekrar ellerine sağlık kardeşim.

Gemi dümeninindeki hidrolik sistemle döner bu alet ancak,kupa şaseden ayrı hareket ediyorsa:smiley::smiley: ayrıntıları baya merak ettim.Gidip bakmak lazım.:smiley:

Eğer o kupa havalı körükle alçaltılıp yükseliyorsa vites kolu direksiyon mili gibi sorular aklıma takıldı bir de doğal olarak o kaputu açınca motora ulaşmak için içeri vinçle adam sarkıtmak lazım sanırsam :D bende çok merak ettim :smiley:

vites vs. kolay iş, uzun halatla tamamda, en önemli yer direksiyon.

yavuz-çelikel' Alıntı:
vites vs. kolay iş, uzun halatla tamamda, en önemli yer direksiyon.

Abi uzatırsın da eğer havalı körükle alçaltılıp yükseltiliyorsa sıkıntı çıkarmaz mı ?

Bizde aracı kupadan 3" yükselttik, şimdiki aklım olsa kupadan yükseltme yapmazdım diyorum.Kupadan yükseltmenin çok sıkıntısını çektim özellikle atlama zıplama işlerinde kupa hacı yatmaz gibi gidip geliyor.Esneme payı çok arttı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR