Orjinal 13 Pin Priz bağlantısını 7 Pine Çeviren Soket - Çekme Karavan için

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SNOB Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,541

SNOB

Yaşam doğayla birlikte güzeldir.
Yer
Tokat
Web
snopsnop.spaces.live.com
Değerli kampçı ve karavancı dostlar aracınızda bulunan orjinal 13 pinli prizi 7 pinli karavan, römork gibi araşlarınızda ki bağlantıya hçbir değişiklik yapmadan orjinal olarak adapte eden bir aparattan bahsetmek istedim. Çok kullanışlı bir aparat aracınızın orjinalliğini bozmadan 13 pinli prize 7 pinli fişi takabiliyorsunuz. İhtiyaç duyabilecek arkadşlar için adresi veriyorum kolay gelsin, iyi günlerde kullanın. Saygılarımla.

http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/?catId=425&pId=6107

Etiketler
Ynt: Aracınızdaki Orjinal 13 Pin Priz bağlantısını 7 Pine Çeviren Soket

Bu yurt disi kamplarda ve marinalarda elektrik baglamak icin kullanilan adaptorse bu marintekte yok. Dun bunu almak icin oradaydim ve oradaki cocuk bahausta cok ucuza oldugunu soyledi.

Insel Bey, adaptör parça Bahausta yok. Ama Bahaustan alacağınız iki parça ve ara kablo ile adaptörü kendiniz yapabilirsiniz. Alacağınz parçalar : 16 amper CEE normunda 3 pinli erkek fiş, sizde mevcut bulunan erkek fişinize uygun dişi priz , ve 50 cm ara kablo.
Merlin Gerin Standında 16 amper 3 pinli CEE erkek fiş mevcut, sanırım 10 TL civarında idi. Korumalı dişi priz 5 TL civarında idi. Bir de 50 cm 3 kablolu 2.5 mm2 lik kablo alırsanız iş size kalıyor. 3 pinli fişe kablo bağlamak için kablo uçlarını soymuyorsunuz. Fişin dışındaki halkaları sağa sola oynatarak açınca içinden bağlantı şeması çıkıyor. 2 delikli prizin toprak hattını 3 pinli fişin kalın pinine takıyorsunuz ki en önemli kısım burası. Toprak hatları birbirine bağlanmalı.

Arkadaşlar yukarda ki linke girdiğinizde ürünün resmini ve stokta olduğunu görüyorsunuz. İnternet üzerinden de sipariş verebiliyorsunuz. Bu aparat aracın çeki demirinde montajlı bulunan 13 Pin (fişli) çıkışlı elektrik prizine, karavanınızda veya römorkunuzda bulunan 7 Pin (fişli) eletrik fişini hiçbir değişikliğe meydan vermeden takabilmeniz içindir. Şu anda linke tıklama zahmetini gösterirseniz stokta var olduğunu ve internet üzerinden bu ürünü satın alabileceğinizi görebilirsiniz. İyi günler.

Bülent Bey, İnsel bey ve benim bahsettiğim ürün sizin linkini verdiğiniz üründen tamamen farklı. Biz sadece Türkiye deki elektrik prizleri ile Marina ve Avrupadaki prizleri adapte eden ürüne daldık. Kusura bakmayın.

Zahmet edersenizi uzerime aliyorum. Ben girip bakmistim. Ve Bartekin kastettigi fisin ta kendisi sandim bunu. Bu vesileyle Bartek sayesinde bilgilendim. Tesekkurler.

Aracımda 7 pinli soket bulunmakta, bu parçayı takarsak, 13 pinliye sokete çevirmekle, aracıma yeni bir hat çekip orjinal 13 pin bağlatmak arasında ne fark var. Bu parça büyük kolaylık sağlıyor gibi ama bir şeyler kaybediyor muyuz? sonuç olarak 6 pin fark var, bu pinler işe yaramıyor muydu?

Şimdiden teşekkürler.

marintekstore.com: Römork

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR