Orta Asyada ki Türk Piramitleri Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayazağa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 75
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,794
Ynt: Orta Asyada ki Türk Piramitleri Hakkında

yanılmıyorsam mürettebatın bı kısmının cıkarıldıgını biliyorum.

Etiketler

kursk dan kimse kurtulmadı diye biliyorum ama mevzu bu diil zaten geri planda yatan gerçekler.

Kursk dan kurtulan olmadığı yazıyordu,
işin ilginci 108 metrede patlama ile dibe oturması, yani şüpheli bi durum, ve 108 metre acil kurtarma için de çok derin sayılmayacak bi mesafe,2. dünya savaşından kalma denizaltıların bile 200 metreden aşağı inebildikleri halde neden bu denizaltıya müdahele edilmedi yada yaklaşılmadı.
İşler biraz karışık, ruslar birşeyler sakladıkları için kimseyi yaklaştırmadılar, içeridekilerin ölmesini bekleyip denizaltıyı çıkardırlar.
ilginç bir ayrıntı da o gün 2 sismik kayıt olması ki birinin muhtemel sebebi atom bombası,
ve dünyanın en büyük denizaltısı ordan çıkarıldıktan sonra söküldü.
ruslar bu konuda henüz kayda değer bi açıklama da yapmadılar, patlama ile birlikte kaza sebebine neden olan şeyin de yok olduğu dışında

vealtın elbiseli adam ın türk olduğu anlaşıldıktan sonra kemikleri ruslar tarafından kaybedilmiştir, gerçek yaşının bilinmemesi için, kılcı altın ve çelik heterojen olarak yapılmış, nasıl yapıldığı günümüzde çözülebilmiş mi bilemiyorum, ve o mezardaki eserlerde bulunan parçalar doğrultusunda yaşının MÖ 3800 olduğu tahmin ediliyor, ve o kültürün ulaştığı medeniyet mezopotamya ve mısır a yaklaşık 2000 sene sonra geliyor, biz hala mısır medeniyetini bile tam anlayacak kadar ilerleyemedik, mısırın medeniyeti aldığı kültürü anlamak bizim için daha çook uzak....

Verilen örnekleri ilişkilendirmekte ben şahsen zorlanıyorum. (Çin'deki piramitlerde Türk mumyaları, Mısır'daki piramitlerde kablosuz elektrik, altın kaplama, Rus denizaltısı, Galapagos adası vs.)
Anlamama yardımcı olun lütfen.
Türk'lerin M.Ö. 2000, 3000, 5000 yıl önceki başarıları ve kurduğu uygarlıklar, taraflı bilimadamlarınca bilinçli olarak tarih kitaplarına yansıtılmıyor. Dikkat çekilmek istenen şey bu mudur?

schweps' Alıntı:
Verilen örnekleri ilişkilendirmekte ben şahsen zorlanıyorum. (Çin'deki piramitlerde Türk mumyaları, Mısır'daki piramitlerde kablosuz elektrik, altın kaplama, Rus denizaltısı, Galapagos adası vs.)
Anlamama yardımcı olun lütfen.
Türk'lerin M.Ö. 2000, 3000, 5000 yıl önceki başarıları ve kurduğu uygarlıklar, taraflı bilimadamlarınca bilinçli olarak tarih kitaplarına yansıtılmıyor. Dikkat çekilmek istenen şey bu mudur?
pramitlerden buraya nasıl geldik harbiden , heee şey arkadaşın birisi fikrimize iyi sallamışsın demişti , oradan buradan derken , buraya geldik.
her neyse beyaz pramitler vardır çindedir ,çinliler türklerin oraları karıştırmasını istemediğinden ,bu pramitlerde araştırma yapmalarını pek istemezler ,ellerinden geldiğince engellerler falan filan....

Piramitler çok eski, ve içerisinde zaman ifadesi yıldızların konumlarına göre belirlenmiş, yani teknolojiye sahip her medeniyet bu zamanı okuyabilir, belirli bir teknolojiye ulaştıktan sonra :smiley: bugün hepimiz yıldızlara bakıp tarihi söyleyemeyiz, ama bunu yapabilecek teknik donanım var ve MÖ 3800 yıllarında da varmış, bunu da kaydetmişler :smiley:
içindeki mumyalama teknikleri mısırdan çok ileridir, iç organları ile birlikte mumyalanmıştır, Sanırım Çin bu medeniyetin kendilerine ait olduğunu kabul ettirmek istiyor, bunu bi şekilde halledene kadar oralar kapalı kalacak

Bir teori,
Beyaz pirmamitleri yapanlar bu medniyeti mezopotamya ve mısır a da ulaştırdılar, belki türk atalarıydı belki değil,
altın adamın türk olduğu çok uzun zaman sonra anlaşıldı, piramitler ile ilgili gerçekler de zamanla anlaşılır belki, belki diyorum çünkü çok büyük tahribat altındalar, müdahele edilmeden binlerce yıl kalmışlar, ama şimdi kourmasız bi haldeler, belki kasıtlı olarak tahrib ediliyorlar,

zamnala incelenebilirse mısır piramitleri ile ortak yönleri keşfedilebilir,
hatta en basit bi şekilde konumları belirlenebilirse ( kenarlarının kuzey-güney doğrultusunda olup oolmadığı) bu yeterli olabilecektir. Piramitleirn güç toplama özelliği manyetik kutuplara göre yapılmıştır, muhtemelen bunlarda öyledir. Eksen eğikliği orantısında bir açı farkı kabul edilebilir. bunu araştırabilecek bir arkadaş bu sorunu çözer bence.

bu insanlar türk tü medeniyeti dünyaya türkler yaydı demiyorum, ama bu da bi olasılık ve araştırıldığında gerçek sonuçlar ortaya çıkacaktır.
Fakat bu bölgelerde binlerce yıl önce büyük bir medeniyet kurulduğunu kabul etmek gerekir, bunun varoluşçuluk tezi olduğunu söylemek de evrimcilkiktir, gerçekçilik değil aynı açıdan bakarsak olaya,

bal arsı konusunda da ya Allah uç dedi uçtu demek de açıklama değildir, bu da bilmiyorum diyememekten kanaklanır, bu özellikte yaratılmıştır diyebilirsiniz, ama bu özelliğin ona nasıl kazandırıldığına yada bu özelliğini nasıl kazandığına bi açıklama getirmek gerekir.
Arkadaş güzel bi açıklama getirmiş kanadının oluşturduğu girdap konusunda, bildiğim kadarıyla da öyle, arının kanat çırpma şekli düz aşağı ve yukarı hareket değil, elips gibi bi hareket çiziyor kanatlar, bu girdabı o şekilde sağlıyor, simülasyonunu izlemiştim, düz hareketle uçması mümkün değil, ve o hareketin simülasyonunun yapabilmesi için 2 HP gücünde bir motora ihtiyacı var. İster buna böyle yaratılmıştır deyin ister milyonlarca yıl kendini geliştirip bu hali almıştır deyin.
Evrim mi yaratılış mı konusu çok derin bi konu, buraya yaymak istemem, başka bi yerde başlık falan açılırsa ben de fikrimi yazarım.

Burayı piramitler dahilinde tutmaya çalışalım :smiley:

Aslında evet konu pramitlerden başladı ve bilmediğimiz kendi adıma çok şey hakkında bilgi sahibi olduk güzel paylaşım oluyor böylece tarih bilgisi olan ve tarihe ilgi duyan bir çok kişinin yorumunu almış olduk .
ne tarih bilgimiz varmış
süper ;)

Anadolu için uygarlığın beşiği olduğu söylenmez mi zaten hep.
Tarih Sümer'de Başlar demiştir Samuel Noah Kramer.
12.000 yıllık olduğu tahmin edilen bir başka medeniyetin de izleri bulunmuştur Göbeklitepe'de.
Çin'deki piramitleri Türklerin yapmış olması, medeniyetin Türkler sayesinde yayıldığını Çin'in ve tüm dünyanın kabul etmesi elbette güzel olurdu ama ne faydası var? Bırakın binlerce yıl öncesini, şurda yakın zaman öncesine kadar canlı tanıkları olan, 80-90 yıl öncesini bizlere unutturmaya çalışıyorlar. Mustafa Kemal Atatürk'ü itibarsızlaştırma, şanlı Türk ordusunu perişan etme ve Ulus Devleti, Cumhuriyeti yıkma gayreti içindeler.
Haklılığımızı savunacak, tüm dünyanın itibar edeceği biliminsanlarımız yok denecek kadar az, onlar da Cumhuriyetin kurulduğu dönemlerde yetiştirilmiş olanlar. Sonrasında yetişenlerin çoğu ise yaratılışçı gözlükleriyle bir yer edinemiyor sanırım.

Hulki Cevizoğlu nun meşhur programı Ceviz kabuğu vardı bir zamanlar. Bu programın bölümlerini kitap haline getirmişler.

Tarih Türklerle başlar isimli program kitabını okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.Bu programa konuk olanlarda bişldiğimiz bilim adamları ve araştırmacılardır. Bir çok bilginin neden saklandığı vs. vs. tamamı canlı yayında konuşulmuş tartışılmıştır. Piramitlerdende bahsedilmiştir. İskandinav buzullarında bulunan yazıtların ortaasyadaki yazılarla aynı oluşundan bahsediliyor bu programda.

Türkler Anadolu'ya 1071 de geldiler muhabbetine gelirsek, 1071 Malazgirt zaferinin tarihidir. Malazgirt zaferi Türklerin İslamiyetle şereflendikten sonra kazandığı ilk zaferdir. Avrupa dan akın akın gelen haçlı ordularına karşı yapılmış bir mücadeledir. Bu tarihin hatırlanma sebebi de budur çünkü burda sopayı yiyen ,bugün okuduğumuz tarihleri yazan haçlıların ta kendisidir. Bir kısım zevatın da işine geldiği için bu tarihi benimsemişlerdir. Anadolu topraklarına sonradan geldiğimizin tarihi değildir bu, bu topraklar binlerce yıldır Türk yurdudur.

TurKuaZ' Alıntı:
Türkler Anadolu'ya 1071 de geldiler muhabbetine gelirsek, 1071 Malazgirt zaferinin tarihidir. Malazgirt zaferi Türklerin İslamiyetle şereflendikten sonra kazandığı ilk zaferdir. Avrupa dan akın akın gelen haçlı ordularına karşı yapılmış bir mücadeledir. Bu tarihin hatırlanma sebebi de budur çünkü burda sopayı yiyen ,bugün okuduğumuz tarihleri yazan haçlıların ta kendisidir. Bir kısım zevatın da işine geldiği için bu tarihi benimsemişlerdir. Anadolu topraklarına sonradan geldiğimizin tarihi değildir bu, bu topraklar binlerce yıldır Türk yurdudur.
Malazgirt'ten önce Pasinler gibi birçok savaş kazanılmıştır. (Satuk Buğra Han'ın İslamiyet'i kabul edişinden sonra.)Malazgirt Savaşı Avrupa'dan akın akın gelen haçlı ordularına karşı değil,Salt Bizans İmparatorluğu'na karşı yapılmıştır.(Bizans İmp. Romen Diyojen'e karşı Alparslan)Haçlı seferleri Malazgirt'ten yaklaşık 30 sene sonra başlamıştır.

Malazgirt muharebelerinin belli bir önemi olduğu için o tarih ön plana çıkarılıyor. Elbetteki dönemi itibari ile tek savaş değildir ama ön olana çıkarılan tek savaştır. Yoksa niye 1048 pasinler değil de 1071 tarihi ısrarla belirtilsin. Malazgirtten önce de sonrada bir çok savaş var ama ön plana çıkarılan tarih 1071 malazgirt olunca odaklanılması gereken şey malazgirt in önemidir.Malazgirt burada kilit rol oynamaktadır yani ilktir.

Haçlılar derken, haçlı seferine değil malazgirt in müslüman ve haçlı orduları arasında yapılmış bir çarpışma olduğuna değinmek istemiştim. Müslüman ordularının 4 katı bir güçle savaşılmıştı.

Verdigim linki okuyan var ise, pramitlerde ki heykel ve damgalar hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Piramitlerin önemi temsilcisi olduğu kültürden geliyor aslında,
Antik dönem Çin icatları olarak aratırsanız ortaya çok ilginç şeyler çıkıyor, barut gazlı roket, paraşüt bombası, deprem kayıt cihazı,pedallı tekne, batmayan tekne (su geçirmeyen gemi bölmeleri) şarjör sistemli tatar yayı (bilinen ilk otomatik silah) Mö, 2500-2000 yıllarında bu bölgelerde kullanılmıştır.
Bu nedenle bü kültürün hamisi olma iddiası Çinde çok güçlü, ama Çin uyguralığı devamını sürdürdüğü halde bu medeniyeti taşıyamaması kültürün nçin kaynaklı olamdığüı tezini de güçlendiriyor. yani çin kültürü binlerce yıl gelmesine rağmen oradaki kültür ve medeniyet gelmemiştir, ya bu medeniyet kültürün sahibi toplumlar yok oldular, yada göç ettiler.

Bir diğer teori de ki benim teorim diyebileceğim kadar küçük :smiley: yani bi yerlerde ortaya atılmuış bişey değil, bu kültürün kalıntılarına Naziler ulaştılar ve o teknolojiyi '. dünya savaşında da kullandılar, kaybedince de bu bilimadamları amerikaya kaçırıldı ve amerikanın gelişiminde kullanıldı.
'. dünya savaşında kulanılan meşhur v2 rokatleirnin antik dönem roketlerine benzerliği çok barut gazı mesela,

Neyse çok dağıtmayalım,
Piramitlerin sahibi de bu medeniyetin sahibi yada mirasçısı o nedenle önemli,
Hocamın mağaradaki tesbitleri ise gerçekten ilginç, ve sanırım piramitleirn Türklere ait olması tezini den incelenmesi gereken önemli bi konu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR