Ortalama Yakıt Sarfiyatları?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan caaltug Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,101

caaltug

Yeni Üye
Yer
istanbul
arkadaşlar forumumuzda hemen hemen hertürlü arazi aracı kullanılmakta. bu araçların ortalama şehir içi, şehir dışı, off road koşullarında yakıt sarfiyatı hakında bilgileri paylaşmanın gelecekte bu tip araç alacak arkadaşlara yön vermesi açısından faydalı olacağını düşünüyorum. her türlü bilgiyi paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
not: lütfen araç modeli markası, yakıt cinsi ve sarfiyat miktarı verilebilirse faydalı olacağını ümit ediyorum.

Etiketler
il mesajı da ben atayım dedim:smiley:
79 model cj-5 lpg ile şehir içi ortalama 20 lt uzun yolda 17-18 lt arası yakıyor ağır offroada çok fazla girmediğim için sağlıklıbir bilgi veremeyeceğim

80 Cj-7 şu anda 20lt yakıyor ama karburatör komple dağılıp toplanacak, 14-16lt arasına düşmesi lazım. Sizede tavsiyem Altuğ Bey, karburatörün tamir takımını, filitreleri,bujileri değiştirmeniz... CJ'in 14-16lt arası yakması lazım...

Ynt: Ortalama Yakıt Sarfiyatları?

Honda HR-V İstanbul trafiği 11-12 lt. açık yol 8,5-9 lt.

Cherokee XJ İstanbul trafiği 18-19 lt. LPG, açık yol 14 lt LPG.

kia sportage 2.0 dizel şehir içi 11 uzun yol 8 , 9 litre arası arazide 13,14 litre yakıyor jeep gcherokee 3.0 dizel 15l şehir içi 10 ltire uzun yol 14,20 litre arazi yakıyor

1997 LR Disco-1 300 Tdi
245 x 75 x 16 lastiklerle
ş.içi/dışı karışık 10.5 Lt/100 km diesel yakıyor

Land Rover seri 2 ve 3 : 14-15 sehirici / 11-12 sehirdisi, benzin
Land Rover seri 2 Perkins : 12 / 8, diesel
Disco 200&300 12 /10, diesel
Defender 130-300 tdi 12/10 diesel
Unimog 404 25/15 benzin
Unimog 406 16/13 diesel
CJ8 4.2 18/14 benzin

Nissan Pathfinder 2.5 TDI
şehiriçi 11-13 lt
şehirdışı 8-11 lt

hesaplı yani. ;)

Nissan NAVARA 2.5 D
37 lastiklerle

Otoban ve az trafik kullanımda 20 YTL ile 100 Km
Yoğun trafikte şehir içi 30 YTL ile 100 Km
Arazide Sürekli 4L Kullanımda 50 YTL ile 100 Km

Maslak Bp den full depo yola çıktım sapancaya isoff oyunlarına, iki gün debelendim geri geldim yarım depodan daha fazla mazot vardı !

Suzuki vitara 1.6 Jlx

Yoğun trafikte şehir içi 30 YTL ile 100 Km
Arazide Sürekli 4L Kullanımda 50 YTL ile 100 Km

Nissan Navarayla aynı benim tespitim Tabi mazot ucuz benzin pahalı :smiley: ...

Mercedes ML 270 CDI

Yoğun trafikte şehir içi 25 YTL ile 100 Km
Arazide Sürekli 4L Kullanımda 40 YTL ile 100 Km

cj8 dizel 1981 model 2.5 ford transit motorlu şehir içi=8 lt şehir dışı =10 lt yakıyor selmlar.

1992 4runner 4cy.2500 33 bfg at lastikle lpg ile şehir içi :100 km. de 30 -32,5 ytl
'' şehir dışı :100 km. de 26 ytl.
arazide :100 km de 50 ytl
benzinle: ne siz sorun ne ben söyleyim:smiley: yukardaki değerler X 2 - 2.5 katı
not:eek:rjinal lastik ebatlarıyla:%20-25 daha az tüketim

Dizele LPG uygulamasi yeni bisi degil, ancak Avrupa'da fazla ragbet gormedi... LPG nin yaglamaya menfi etkisi nedeni ile olsa gerek ...

Guc arttirmak icin kullananlar tek-tuk var.

E

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR