Orvisin farkı??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aaroon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,064

aaroon

Tutku kelimesinin anlamı nedir? ZJ olmasın sakın !
Arkadaşlar orvis editionların normal zj lerden görünen donanaınsal olarak ne farkı var? Yani limitet ile orvisi gözle nasıl ayırırız??

Etiketler
Ynt: Orvisin farkı??

93-95 model orvislerin kapı şeritleri koyu kırmızı renk olur, bu renk aynı modellerin limitedlerinde sarı, laredolarında siyahtır.

96-98 orvislerin jantlarının içeri bakan kısımları yeşildir, diğer modellerde sarı veya gri.

orvis modellerinde koltukların büyük bölümü yine yeşil renk olur, bu donanım başka hiçbir grand cherokeede yoktur.

gözle anlayabilirmisiniz bilemiyorum ama orvisler diğer zj lerden yaklaşık 1 inch daha yüksektir.

rengi yeşil olmayan orvis edition yoktur. tüm orvisler mutlaka yeşil renktir.

Ya aracımın orvis olup olmadığından şüplendim nedense?
Bu dediğiniz donanımlar sonradan yapılamaz mı? Şeritler, kancalar, yeşil döşemeler????

Sizi bu şüpheye iten sebepler nedir? Aracınızın iç döşemeleri yeşil/bej iki renklimi?Yada bir yerlerinde (örneğin paspaslarında yada stepne korumasında ) ORVİS yazısınamı rastladınız.Zira sizin düşündüğünüz gibi ,bir aracı orvis"e benzetmek hem masraflı hemde gereksiz bir girişimdir.

avatarınızdan anladığım kadarıyla aracınız zaten 96-98 model, yani şeritsiz, o yüzden onu geçtik. jantlarınızın sarı olan kısımlarını nefti yeşile boyatırsanız, takozla 2 inch kadar yükseltme yapar, sonra ona uygun lastik alırsanız, bir orvis edition satılık ilanlardan bulup koltuklarının nerelerinin yeşil olduğunu öğrenip ona göre döşemecide yaptırırsanız (muhtemelen çok zor olur) sonra off road işleriyle uğraşan bir yerden çeki demiri taktırırsanız, stepne kılıfını bir şekilde orvis editionunkinden bulup değiştirirseniz, son olarakda orvis edition stickerleri alıp aracınıza yapıştırırsanız görünüm olarak benzer.. çok gereksiz olduğuna bende katılıyorum.

yapı olarak benzemesi daha da zor, orvislerin akülerinden şanzuman ayarlarına kadar farklılıkları var, off-road için biraz modifiye edilmiş araçlar. aktarma organları vs vs bunlara girmek zaten imkansız, ha bir de orvisler sanırım 276 beygir. chip falan taktırmanız gerekecek.

memorian' Alıntı:
avatarınızdan anladığım kadarıyla aracınız zaten 96-98 model, yani şeritsiz, o yüzden onu geçtik. jantlarınızın sarı olan kısımlarını nefti yeşile boyatırsanız, takozla 2 inch kadar yükseltme yapar, sonra ona uygun lastik alırsanız, bir orvis edition satılık ilanlardan bulup koltuklarının nerelerinin yeşil olduğunu öğrenip ona göre döşemecide yaptırırsanız (muhtemelen çok zor olur) sonra off road işleriyle uğraşan bir yerden çeki demiri taktırırsanız, stepne kılıfını bir şekilde orvis editionunkinden bulup değiştirirseniz, son olarakda orvis edition stickerleri alıp aracınıza yapıştırırsanız görünüm olarak benzer.. çok gereksiz olduğuna bende katılıyorum.

yapı olarak benzemesi daha da zor, orvislerin akülerinden şanzuman ayarlarına kadar farklılıkları var, off-road için biraz modifiye edilmiş araçlar. aktarma organları vs vs bunlara girmek zaten imkansız, ha bir de orvisler sanırım 276 beygir. chip falan taktırmanız gerekecek.

Ben aracımı orvise benzetmeye çalışmıyorum. Zaten 97 model zj ( orvis). Sadece ruhsatta cherokee limited yazıyo. Bu araç ilk gc aracım olduğu için sadece emin olamadım.

keşke böyle ifade etseydiniz. bence bir anormallik yok. ruhsatta orvis olarak geçmiyordur normaldir. yoksa eğer yukarıda yazılanların hepsi aracınızda mevcutsa o kadar zahmete kimse girmez gibi geliyor bana.

ilginiz için teşekkürler... şimdi içim daha rahat artık...

Öncelikle selamlar, hocam neden böyle bi şüpheye kapıldın? Senin aracın en orjinalinden safkan 276 beygir bir Orvistir. Alt muhafazaları, Çekme kancaları, Çeki demiri, Yeşil-bej iç döşemesi, Kapı iç ve dışlarında ve pasapaslarında ve stepne kılıfında orvis armaları, rengi, yan şeritleri, beygir gücü, bej renk halı döşemeleri, 2 inç yüksek oluşu, jantları biz boyattık fakat stepne jantının yeşil oluşu full donanım oluşu vs vs aklıma şu an gelenler hangisinden şüphelendiniz. Herhangi bir limitedle en dolusundan yan yana geldiğinizde bu farklar hemen meydana çıkar diye düşünüyorum. İddia edicem ve ediyorum da Türkiyede böyle temiz kalabilen tamamen orjinal bir Orvis edition da yoktur, varsa da ben görmedim. Satarkende seviyordum hala da seviyorum. Allah kaza bela vermesin, keyifli sürüşler dilerim. Bursadan sevgiler..

orvis hakkında çok yanlış bilgiler var bu sitede.

öncelikle 277 beygir falan değildir. kesinlikle palavra. 5.2'lerin tamamında mopar 318 cid motor vardır max 220 beygir güç üretir.

standart limited'den 1 ya da 2 inç yüksek falan değildir.

şanzıman, diferansiyel farklı değildir.

ben size söyleyim farkını: saçma sapan 2 renkli döşemesi ve paspas etiket metiket gibi birkaç ıvır zıvırı farklıdır. bunun dışında grand cherokee zj limited ile orvis arasında hiçbir fark yoktur.

bu orvis'leri balıkçıların ilgisini çekmek için yaptılar. orvis normalde balıkçı bir firma (olta molta satıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam). bunlarından sponsor desteği alıp, orvis diye etiket bastılar olay bu yani. zaten 3 yıl sürdü 95-97 arası. 93,94 ve 98 orvis bulamazsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR