Oto Lastiği İçin Mini Kompresör Tavsiyesi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,657

Etiketler
.
Hepinize candan tesekkürler. :yum:

Havalar biraz soğusun, bir lastikçi cağırtırıp şişirtireceğim.
Yazmışdım, benim için en uygunu bu...

.

Oto lastiğini şişirmek için sizin en az 6 aydır sorunsuzca kullandığınız, çakmak girişli bir mini kompressör tavsiye edebilir misiniz ?
yıllardır kullanıyorum
73.5 psi olan lastik basıncımı beş yıldır bununla tamamlıyorum.
SFxJzvrc2DRqYllV2sJ7X6rMGEGvRxH5f4RuEAyttfvrCRWALP
Michelin 92412 LED ve çıkarılabilir lastik basınç test cihazı ile dijital yüksek performanslı kompresör

Herkese merhaba,
Başlık açılalı bir mühdet olmuş, ben de bu aralar bir ürün almak istiyorum ama hangisini alsam diye acayip ikilem de kaldım. Bulduklarımı aşağıya linklerini vererek yazıyorum, bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Uzun seneler kullanabileceğim, dağda bayırda kalırsam yola devam etmemi sağlayabilecek, öncelikle güvenilir bir ürün arıyorum. Allah muhafaza ucuz diye bir ürün alıp, kampta herşeyden uzak bir yerde bir ihtiyaç olması durumunda çalışmayıp bozulursa hapı yutarız.

Kit olarak şöyle bir ürün var ama ne bir markası ne de detaylı bir açıklama verilmemiş. Patlak tamiri için de kutuda fitilinin ve aparatlarının olması ekstradan artısı :
Taşınabilir 12 V 140PSI Hava Kompresörü Lastik Tamir Kiti - Yedek Parça ve Aksesuarlar sahibinden.com'da - 656808687

Bu ürün ise 11 bar ile çalıştığı için daha kuvvetlidir diye düşünüyorum. Araç durduğu yerde, kriko ile kaldırmadan iş görür mü? :
Tayfun Hava Kompresörü - Yedek Parça ve Aksesuarlar sahibinden.com'da - 644071478

Black & Decker gibi bilindik bir markanın ürünü de var, gerçi çok da max. puan almamış :
Black & Decker ASI300 Hava Kompresörü Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Burada da Black & Decker'in daha üst modeli var. Aslında normal fiyatı çok daha pahalı ama zannedersem bu aralar promosyonda ve bu firma tarafından bir alt modeli ile aynı fiyata satılıyor. Kablosuz çalışabiliyor ve hava boşaltma opsiyonu da var.
Black Decker ASI500 Hava Pompası Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Kablosuz ve 10.3 bar ile çalışabilen, ayarlanan basınca geldiğinde otomatikman durabilen bir kompresör :
Ryobi R18I0 18Volt Aküsüz 150PSI Şarjlı Hava Kompresörü Fiyatı

İyi midir bilemiyorum ama çift pistonlu diye geçen bir model var :
Dreamcar Hercules Çift Pistonlu Hava Kompresörü Profesyonel Fiyatı

Bir de böyle çok değişik bir ürün var. Hem hidrolik kriko, hem lastik şişirici, hem de elektrikli somun açıcı. Fiyatı epey pahalı ama eğer bu ürün egzos'tan çalışan havalı kriko yerine de kullanılabilirse değebilir :
TRY1,014.89 33% 12V DC 5T 3-in-1 Auto Car Electric Hydraulic Floor Jack Lift And Impact Wrench Car Electronics from Automobiles & Motorcycles on banggood.com

Son olarak ucuz olsun dersek, 12 dk. çalıştırılabilir diye yazılmış olan :
US $19.99 50% OFF|Car LED Digital Display Air ComprESSor Portable Inflatable Pump 12V Automobile Tire Fast Inflator Mini Electric Auto For Trave-in Inflatable Pump from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

En sağlamı bu,ayağınızda sorun yoksa hiç çekinmeden alın.Ben geçen hafta yüzde elli inmiş lastiğimi kolayca şişirdim.araç ducato karavan,yaklaşık üç ton.Bu ağırlıkta ki aracın lastiğini 70psi hiç zorlanmadan şişiriyorsa daha başka bir kompresör,pompa aramaya gerek yok diyorum. Lu lastik sisirme pompasi 425582  0507435443182111

En sağlamı bu,ayağınızda sorun yoksa hiç çekinmeden alın.Ben geçen hafta yüzde elli inmiş lastiğimi kolayca şişirdim.araç ducato karavan,yaklaşık üç ton.Bu ağırlıkta ki aracın lastiğini 70psi hiç zorlanmadan şişiriyorsa daha başka bir kompresör,pompa aramaya gerek yok diyorum. Lu lastik sisirme pompasi 425582  0507435443182111

manueli en güzelide bu tip cihazların manometreleri ne kadar doğru ölçüyor ,orası biraz şaibeli.
Daha önce aldığım elektrikli 2 adet kompresörde doğru ölçüm yapana rastlamadım.Kotrol içinde ayrıca kalem tipli kaliteli bir basınç ölçer almak gerekebilir.

manueli en güzelide bu tip cihazların manometreleri ne kadar doğru ölçüyor ,orası biraz şaibeli.
Daha önce aldığım elektrikli 2 adet kompresörde doğru ölçüm yapana rastlamadım.Kotrol içinde ayrıca kalem tipli kaliteli bir basınç ölçer almak gerekebilir.
Sevgili Kartalveat, bence 2-3 psi yanlış olmuş çok problem değil, yolda kalmayalım, yola devam edebilelim yeterli. Yola devam ettikten sonra nasıl olsa ilk lastikçiye gidilecek, lastiğe gerekli bakım yapışacak, orada en doğru basınç da ayarlanır.

Sevgili Kartalveat, bence 2-3 psi yanlış olmuş çok problem değil, yolda kalmayalım, yola devam edebilelim yeterli. Yola devam ettikten sonra nasıl olsa ilk lastikçiye gidilecek, lastiğe gerekli bakım yapışacak, orada en doğru basınç da ayarlanır.
Sizinle aynı fikirdeyim.yolda kalmayayım lastikli yavaştan olsa bi şekilde ulaşalım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri