DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Otomobil Ruhsatlı T4'ü Camper A Çevirdikten Sonra

'TEKNİK' forumunda denizhoca tarafından 28 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu 11714 kişi tarafından okunmuş, 40 cevap yazılmıştır

1. Boyraz

Boyraz Kamp I

Alınan Beğeni:
    106
    Koltukların otorulan tarafı ne olursa olsun yatmaya müsait bir duruma gelmiyor. Wv California'da bile bu sebple koltuklaırn üstüne çekilmek üzere bir şilte var.

Ben farklı bir şekilde çözüm buldum, koltuğu geriye değil, öne doğru yatırarak kullanıyorum. Transporter arka ikili koltuk normalde bu durumda kullanılabiliyor. Trafic'in koltuk bu şekilde katlanmadığı için değiştirmek durumunda kaldım. Bursa Demo otomotiv üretimi bir koltuk taktırdım. Fiyatı makul, orjinla çıkma koltukla aynı seviyelerdedir. Öne doğru katlanınca sırtlık arkası yere tam paralel oluyor. Üstüne çekilen 5-8 cm sert bir sünger ile oldukça konforlu oluyor. Yerden yükseklik 46 cm olduğu için geriye yapılan platfomun altı oldukça falza yük alabiliyor. Yer kaybım sıfıra yakın.

Demo otomotiv.JPG

kartalveat bunu beğendi.

2. Boyraz

Boyraz Kamp I

Alınan Beğeni:
    106
    Gerçekten çok şanslısınız. Yüksek tavan 5+1 bir araç çok aradım, bulamadım. Güle güle kullanın.

Yönetmeliğin kamyonet tanımında yapılan değişiklik ile panelvan için ayrı bir tabir oluştu. Bunun sebebi Doblo, Kango gibi kamyonet ruhsatlı olmasına rağmen aslında çoğunlukla binek kullanılan araçlar için bir ara sınıf oluşturmaktı. Bu tabire göre ön sıranın arkasında yolcu taşımak için koltuk bulunan ama yük bölümü ayrı olmayan (pickup araçlar bu sebeple hala kamyonet sınfında kalıyor) araçlar panelvan sınıfında oluyor. Buradan hareketle, konu yolcu sayısı değil, ilave bir koltuk sırası olduğu için aracınız panelvan sınıfından çıkmamıştır.

Kamyonet: (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçmeyen ve yük taşımak için imal
    edilmiş motorlu taşıttır. Sürücü ve yanındaki oturma yerleri dışında başka oturma yeri de bulunabilen, sürücü bölümü gövde ile birleşik kamyonetlere panelvan denir.

Kamyonet (N1), N1G)
    50
    80
    85
    95
    (Ek satır:RG-21/3/2012-28240) Panelvan (N1)
    50
    85
    100
    110

3. kartalveat

kartalveat Kamp III

Alınan Beğeni:
    657
    Bilgi için teşekkür ederim.Bursa'lı firmayı bir ziyaret edeyim.

4. janberkaydemir

janberkaydemir chusha

Alınan Beğeni:
    509
    Meslek:
    Emekli
    Uygun olduğunuzda araç ve içindeki donanımların yerleşim ve kullanım fotolarını atarsanız memnun olurum. Özelden paylaşmak isterseniz janberkaydemir@gmail.com.
    İyi günler

5. 27426

27426 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    4
    Sn.Deniz bey 31.Temmuz.2018 tarihli yazışmalarınızı okudum.Bende T4 alıp kamper yapmak istiyorum,sizin yaşamış olduğunuz olumlu olumsuz tecrübeleri paylaşmanız ayrıca önerileriniz varmıdır.Bilgilendirmenizi rica ediyorum,
    sevgi ve saygılarımla.

denizhoca bunu beğendi.

6. denizhoca

denizhoca Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    31
    Meslek:
    Gezegen
    Web Sitesi:
    https://www.denizhoca.com
    Her sorun bir şekilde aşılıyor. Her türlü bilgi mevcut. Her türlü tecrübeli arkadaş, dost mevcut. Tek sorunum kaldı eşimi ikna etmek :smiley:

7. Kürşad-eym

Kürşad-eym Kamp I

Alınan Beğeni:
    54
    Slm.biraz zaman araligi uzun olmus fakat yazinizi yeni okudum . Malum forumlarda cok fazla gerekli ve gereksiz bilgi var.panel van kamyonetten daha iyi yazmışsınız. Ben dusik butceli bir munubus alip proje ile degostirip karavan yapmak istiyorum . Size sorum 1)neden panelvan kamyoneyten iyi 2)panelvan ile kamyonet arasinda ne fark var.ikiside kantara tabi degil mi.ne avantaji dez avantajı var.vereceğiniz cevap ocin teaekkurler.

8. adigekuzeyli

adigekuzeyli Kango camper

Alınan Beğeni:
    132
    Meslek:
    emekli
    Merhaba 160*190 *10 cm sert süngeri nereden aldınız aacaba?

9. kaptankartal

kaptankartal Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Usta çatma böyle. herkes bir fayda arar.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...