Otomobille Avrupa Turu icin Yardim !!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atasagunn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,333

atasagunn

Yeni Üye
Herkese merhaba,bu yaz arabayla avrupa turu yapmak istiyoruz fakat bir konuda tereddüt icinde kaldik.Aracimizda Lpg dönüsüm kiti var ,ülkemizde kullanilan lpg dolum pompalari ile avrupadakiler ayni mi yoksa farkli mi ? Yani bu seyahati lpg ile yapabilir miyiz yoksa benzin almamiz mi gerekiyor ? Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler ...

Etiketler
Ynt: Otomobille Avrupa Turu icin Yardim !!

merhaba,
lpg konusunda çok bilgim yok ama, uyumu uluslararası olmalı. Avrupadan gelen araçlar nasıl dolduruyor ?
Ancak türkiyeden sonra avrupada petrol daha ucuzdur.
Yol konusunda;
yunanistan, italya, fransa, isviçre, avusturya, almanya, hollanda, belçika vs. ülkeleri ile ilgili
bilgi istersen, severek yardımcı olurum.
Otomobil veya kamp turu, hangisi ?
Unutmayalım, avrupada otel fiyatları yüksektir.
Kamp yerleri çok daha uygun ve lüxtür.

Oncelikle tesekkur ederim nolander . Lpg konusunda bilgiyi bir muhendislik firmasindan aldim yurtdisinda lpg alabilmek icin turkiyeden cikmadan once dönüstürücü almak gerekiyormus zira pompalar farkliymis .

bu güzel haber,
tek bir şey var, o da lpg yi kendin doldurmayı öğrenmelisin.
italyanın kuzeyindeki ülkelerde herkes kendi doldurur, biliyorsundur.
ve sakın kibarlık yapıp doldurduktan sonra arabayı 5 metre ileri alma,
100 araç arkanda beklese bile....
hatta arabaya binme.
hemen kasaya ödemeye git.
ben böyle yaptığımda başım derde girmişti, ondan diyorum...
neyse...
rota ve süre söylersen tipler veririm.
ben yanlız karavancı değil, gezmeyi seven adamımdır.
tr-hollanda arasını 6 haftada gider, biraz kalıp uzun vakitte dönerdim.
rahmetli hollandalıydı...

Ynt: Otomobille Avrupa Turu İcin Yardim !!

Merhabalar

Biz 2 ay sureyle arabamızla Avrupa'da gezdik. Faydalı olabilecegini dusundugumuz blogumuz

http://blog.travelpod.com/travel-blog/whitebarsik/1/tpod.html

iyi seyahatler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri