Otostopla Akdeniz-ege Turu Yapacam Tavsiye Ve Önerileriniz Gerek.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kazanokovana Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,777

kazanokovana

Yeni Üye
Yer
Türkiye/Turkey
Merhabalar,
Bu yaz otostopla Akdeniz ve Ege turu Yapacam onunla ilgili tavsiye ve önerilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.
Ek olarak 28 eylül de 18 yaşına girecem yani tatile gittigimde 18 e 2 ay falan olacak 17 yaşında olmam bir sıkıntı yaratır mı polis tarafından kimlik kontrolunde falan ? Parklarda camilerde falan kamp kurup konaklayacam yaklaşık 3-4 hafta sürecek ulaşım olarakda otostop

17 Yaş sıkıntı çıkarır mı çıkarırsa ne gibi sorunlar önlem olarak ne yapabilirim

Şimdiden Teşekkürler.

Yaşadıklarımın üzerinden 20 yıldan fazla zaman geçti halen dün gibi aklımda :smiley: Lise yıllarında okuldan eve giderken arkadaşımın otostop işareti yapması üzerine bir İETT otobüsü durup bizi beleşe almıştı otobüse. Amamnda aman ne hoşuma gitmişdi bu beleş yolculuk :rolleyes: Bir sonraki gün bu olayın vermiş olduğu gazla bende otostop işareti yapmıştım arkadaşım Yalçınla beraber başıma geleceklerden habersiz. Bir ufak araba durdu bindik içeri . Ön koltukda 2 tane izbandut gibi adam döndüler bize dediler ki Beyazıt pazaaa Beyazıt pazaaaaa.. Devam et işareti verdik arkadaşımla.. Adamları koltuklarını iyice geriye vermişler biz arkada arkadaşla eziliyorduk. Adamın teki arkasını döndü ağzını göstererek açım işareti yaptı çantamı işaret etti. Çantamda yiyecek bir şeyler vardı çıkartım bir çırpıda yedi bitirdi. Koltukda bizi baya sıkıştırmaya başlamıştı. Yanımdaki arkadaşa bunlar bizi ..ikecekler gibi korku dolu bir gözle arkadaşım Yalçına baktıydım. :oops: Ben bunları düşünürken adamlara bakarken birde baktım anaaaa.. Bilmediğimiz yollara girmişiz. Ulan Yalçın dedim bak gördünmü kaçırmışız yolu. Hesapda istanbul Bağcılar endüstri meslek lisasesindeki okulumdan Şehremini Çapa durağın daki evime gidecektim ulan binsene adam gibi otobüse... Lafı uzatmayayım bir baktık boğaz köprüsündeyiz. :eek: Adamlar bize ters ters bakıyor. Rusça bağırıp çağırıyor. BEyAzıt paZAAAAAAAAA. Geldik gişelere adamlarda para yok. Köprü parasını da arkadaşımla ben ödedim iyimi.. Dön dolan dön dolan.. Adamlarab irde benzin al cepte harçlık kalmadı. Bağırış çağırış Allah belalarını versin en sonunda Beyazıt pazaaalarını bulduk hıyarların... Eve döndüm gecenin bir vakti. BAbamda evde terlikle bir kaç tur kovaladıydı beni. Tövbe ettim kardeş ben otostopa o dakkikadan sonra tövbe. kazanokovana kardeşim memleket karışık kimliksiz adamlarla doldu taştı binersin bir işidli nin arabasına Özgecan Aslandan beter ederler seni aman diyeyim. :D Ne acelen var sabret biraz. Seninle aynı konulara meraklı arkadaş birazda ekipman edin ondan sonra çık yollara. İşi bilenlerle bu işlere başla. Gezenbilire takılmaya devam et. Tüm konuları oku. Birazda kendin hakkında birşeyler yaz yoksa kimse sana cevap yazmaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri