Otostopla Batı Turkıye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan üniversiteli gezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,416
herkese selamlar otostop ile batı türkiye turuna çıkmak isteyen iki üniversite öğrencisiyiz daha önce böyle bir deneyim yaşayan arkadaşlar otostop yolcugu ve almamız gereken ekipmanlar hakkında bilgi verebilir mi ?

Dip not: batıda şu yere kesin uğramanız lazım çok güzeldir dediğiniz yerler varsa onları da yazın lütfen rotamıza eklemekten sevinç duyarız

İYİ FORUMLAR.

Pandemi den önce Ege ve Trakya taraflarında otostop ile gezen gençlere Rastlıyordum. Şimdi herkes biraz daha tedirgin ve çekimser.

Ege, Akdeniz ve hatta Ankara-İstanbul hattında çok fazla otostop yaptım geçmişte. Bazıları tercihten bazıları mecburiyetten. Muhteşem bir deneyim tabii ki. Bir anda hiç tanımadığınız bir insanın arabasına binip sohbet etmek, çok acayip tiplerle de karşılaştım, çok enteresan deneyimler de yaşadım. Ben eski Türkiye'de yapmıştım bunu tabi, hödüklük düzeyi bu kadar yüksek değildi, Türkiye çok değişti son 15 yılda. Hevesinizi kırmak istemem ama pandemide biraz zor olur diye düşünüyorum. Genel olarak 2 kişilik grubunuz, bir kız bir erkek ise büyük avantaj. 2 erkek biraz zor, 2 kız da ayrıca zor :smiley: Erkeklerden korkar, kızlardan çekinir insanlar. Manisa'dan uzak durun kesinlikle. Ne olur ne olmaz bir biber gazı bulundurun kolay ulaşabileceğiniz bir yerde, sonuçta tamamen bir bilinmeze yolculuk yapacağınız. Nasıl bir seyahat planınız var bilmiyorum, yani çadır mı pansiyon konaklama mı ama biraz doğa kampına gider gibi düşünün, yani aslında en azından birer uyku tulumunuz da olsa iyi olur. Yine ne olur ne olmaz yanınızda biraz yiyecek biraz su bulundurun, abuk bir yerde inmek durumunda kalabilirsiniz. Fener, powerbank, yaz da olsa bir polar üst, şapka vs. En önemlisi bir ilaç kutusu, her şeyden biraz olan. Şöyle düşünün bazen saatlerce ıssız bir yol kenarında beklemek durumunda kalabilirsiniz. Eşyalarınız kompakt olsun, kamp çantanız dışında öyle bir sürü teferruat, torba ekstra çanta falan taşımayın sonuçta bir sürü arabaya binip ineceksiniz. Kamp çantası imaj olarak da çok önemli. Çok fazla eşya görüntüsü sizi almalarını zorlaştırır. Yakın bir yere gideceğiniz zamanlarda bir karta görünür bir şekilde gideceğiniz yeri yazabilirsiniz, yerel halktan birileri alır sizi hızla. Sevimli ve olabildiğince normal görünün. Spesifik sorularınız olursa yazın, konuşuruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR