Özgür Bir Kampçı Gezgin Asla Kimseye Hesap Vermez!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,502

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Arkadaşlar zaten özgür olan, asla boyun eğmez. Kimseye hesap vermez, açıklama yapmaz. Özgür kampçı gezgin sadece yaşar... Kampları, Mekanları, İnsanları yaparak, yaşayarak öğrenir. Tekamül özgür kampçının amacı olmalıdır. Onun önünde duracak her şey bir engeldir.

Etiketler
Arkadaşlar zaten özgür olan, asla boyun eğmez. Kimseye hesap vermez, açıklama yapmaz. Özgür kampçı gezgin sadece yaşar... Kampları, Mekanları, İnsanları yaparak, yaşayarak öğrenir. Tekamül özgür kampçının amacı olmalıdır. Onun önünde duracak her şey bir engeldir.

Bunları veya benzer anlam içeren cümleleri neden yazma ihtiyacı duyduğunuz anlayamıyorum.

"zaten özgür olan, asla boyun eğmez." bu ifade gerçekten birbirlerini seven ve sevilen kişiler arasında anlam taşımaz.
İnsan sevdiğine boyun eğer. Sevdiğini kırmak yada kaybetme korkusu boyun eğdirir adama ( buradaki "adam" cinsiyet içermez kişiyi temsil ediyor)

"Kimseye hesap vermez, açıklama yapmaz" Sevdiklerinize ve sizi sevenlere, çalışıyorsanızda; iş verenlerinize,amirlerinize mecburen açıklama yapmanız gereken durumlar olur ve olacaktır.Bu özgürlüğünüze zarar veren bir eylem biçimide değildir..

Siz bu cümleleri başka bir anlamları kast ederek söylediniz ise yazımın başında belirttiğim gibi anlayamama verin.

Her şey güzel gönlünüze göre gelişsin.

Bunu toplum baskısına karşı kullanıyorum. Ben dilediğim gibi olur ve yaşarım. Hiçbir topluluk bana, benim istediğim şekilde olacaksın ve yaşayacaksın baskısı yapamaz. Ben özgürüm ve bu benim en önemli özelliğim. Ben bir kampçıyım ve kampçılıkta olgunlaşmanın ancak kamplara giderek, yaparak yaşayarak ama kendinden de ödün vermeden gerçekleşmesi gerektiğinin üzerinde duruyorum bu mesajımda.
Elbette ki hem işyerinde, hem de aile hayatında bazı sorumluluklarım var. Özgürüm diye bir yırtık gibi de davranamam. Her şeyin belirli bir ölçüsü olmalı. Böylesi daha güzel.

Aslına bakarsanız hayatımın çoğunu kapalı alanlarda geçiren bir edebiyat gönüllüsüyüm. Özgür ruhumla ilgili düşüncelerim daha çok özgür kampçılık alanında ortaya çıkıyor. Çünkü ben yaptığım bu hobi ile ilgili sorumluluk alıyorum. Ve kim ne derse desin özgürce yaşayan birisiyim.

Elbette ki kampçılar yasa dışı işler yaparlarsa bunun hesabını verirler. Örneğin bir kampta uyuşturucu kullanmak vb. Benim hesap vermeyeceğim insanlar arkamdan yalan konuşan, laf, söz çıkaran tipler ve onların popüler kültür düzeyindeki muhabbetleridir. Ben bununla ezilip sindirilmeyi hazmedemem. İstediğim gibi özgür yaşamaya hakkım varsa, Gerektiğinde bu hakkı savunmalıyım ve kendimden ödün vermemeliyim düşüncemce... Hepsi bu aslında...

Elbette ki kampçılar yasa dışı işler yaparlarsa bunun hesabını verirler. Örneğin bir kampta uyuşturucu kullanmak vb. Benim hesap vermeyeceğim insanlar arkamdan yalan konuşan, laf, söz çıkaran tipler ve onların popüler kültür düzeyindeki muhabbetleridir. Ben bununla ezilip sindirilmeyi hazmedemem. İstediğim gibi özgür yaşamaya hakkım varsa, Gerektiğinde bu hakkı savunmalıyım ve kendimden ödün vermemeliyim düşüncemce... Hepsi bu aslında...

Açıklamalarınızla neyi kast ettiğinizi şimdi anladım.Haklısınız.
Toplum baskısı ;aslında size değil ,içlerinden siz gibi olamadıklarından dolayı duydukları derin kıskançlıklardan ve yetersizliklerinden verdikleri tepkimeler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR