Palet Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KAPTAN1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,839

KAPTAN1

Yeni Üye
Merhaba,
Palet arıyorum ama çok kararsızım yardımcı olur musunuz?
Bulduğum modeller aşağıda, farklı önerileriniz olabilir.

Ayrıca bazı modellerde su giriş kanalları var bazılarında yok ne fark eder?

Tüplü dalış ve normal yüzme için kullanmak istiyorum.

Cressi Gara Modular Sprint
Scubapro Jet Club Fins
BEUCHAT Closed 1DIVE
CRESSI REACTION PRO
Cressi Pro Star

Beuchat palet kapali 1dive 2670

Cressi gara modular sprint dalis paleti yuzme ve dalis paletleri cressi 9978 38 B

Cressi Pro Star Black Fins Perth Australia

Cressi reaction pro dalis paleti yuzme ve dalis paletleri cressi 4311 20 B

Jet clup fin sari

Merhaba,
Palet arıyorum ama çok kararsızım yardımcı olur musunuz?
Bulduğum modeller aşağıda, farklı önerileriniz olabilir.

Ayrıca bazı modellerde su giriş kanalları var bazılarında yok ne fark eder?

Tüplü dalış ve normal yüzme için kullanmak istiyorum.

Cressi Gara Modular Sprint
Scubapro Jet Club Fins
BEUCHAT Closed 1DIVE
CRESSI REACTION PRO
Cressi Pro Star

Ekli dosyayı görüntüle 642007

Ekli dosyayı görüntüle 642008

Ekli dosyayı görüntüle 642009

Ekli dosyayı görüntüle 642010

Ekli dosyayı görüntüle 642011

Selamlar, bu soruyu yanıtlamak pek kolay değil aslında. Genelde yapılan en büyük hata palet işte ne olacak ki demek oluyor.

Burada o kadar çok faktör var ki. Tecrübeniz, nerede ve ne için dalacağınız, hangi amaçla dalacağınız, güç mü konfor mu aradığınız, dalış yapacağınız yerin şartları, daha sayarım bir sürü etmen.

Öncelikle tecrübenizi, nerede ve ne için dalacağınızı ya da yüzeceğiniz, kondisyon seviyeniz gibi soruları yanıtlayabilirsiniz daha net yardımcı olabiliriz.

Yoksa ama işte palet gerçekten ne olacak ki diyebilecek bir konu değil bu. Farklı yerler farklı dalış tarzları vs vs vs bir sürü etmen etkiliyor kullanmanız gereken palet türünü.

Çevremde scuba diving ile ilgilenen insanların ve benim her halde ufak bir koleksiyonumuz vardır paletlerle.

Kıyıdan girdiğiniz bir paket ile tekne dalışları için palet aynı olmayacaktır ya da profesyonel dalgıç değilseniz bazı paletler güvenlik açısından uygun olmayabilir ya da nispeten sakin bir yerde kullanmanız gereken ile çabanızı gerektiren yerlerde kullanmanız gereken palet tamamen farklı olacaktır.

Günün sonunda maratona kösele ayakkabı ile katılmış gibi hissedebilirsiniz yanlış tercihlerle.

Bu sorduğum bilgileri vermek istemezseniz linkini vereceğim tarzda siteleri kontrol edip yine yönlendirici bilgiler bulabilirsiniz.

Selamlar, bu soruyu yanıtlamak pek kolay değil aslında. Genelde yapılan en büyük hata palet işte ne olacak ki demek oluyor.

Burada o kadar çok faktör var ki. Tecrübeniz, nerede ve ne için dalacağınız, hangi amaçla dalacağınız, güç mü konfor mu aradığınız, dalış yapacağınız yerin şartları, daha sayarım bir sürü etmen.

Öncelikle tecrübenizi, nerede ve ne için dalacağınızı ya da yüzeceğiniz, kondisyon seviyeniz gibi soruları yanıtlayabilirsiniz daha net yardımcı olabiliriz.

Yoksa ama işte palet gerçekten ne olacak ki diyebilecek bir konu değil bu. Farklı yerler farklı dalış tarzları vs vs vs bir sürü etmen etkiliyor kullanmanız gereken palet türünü.

Çevremde scuba diving ile ilgilenen insanların ve benim her halde ufak bir koleksiyonumuz vardır paletlerle.

Kıyıdan girdiğiniz bir paket ile tekne dalışları için palet aynı olmayacaktır ya da profesyonel dalgıç değilseniz bazı paletler güvenlik açısından uygun olmayabilir ya da nispeten sakin bir yerde kullanmanız gereken ile çabanızı gerektiren yerlerde kullanmanız gereken palet tamamen farklı olacaktır.

Günün sonunda maratona kösele ayakkabı ile katılmış gibi hissedebilirsiniz yanlış tercihlerle.

Bu sorduğum bilgileri vermek istemezseniz linkini vereceğim tarzda siteleri kontrol edip yine yönlendirici bilgiler bulabilirsiniz.

Kösele ayakkabı kısmında biraz fazla güldüm.. Ellerinize sağlık. Ben gibi yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olacağından eminim. Bakıyorum ama bu forum dışında başka bir forum göremedim. Ben de bir fiyat-performans scuba kıyafeti önerisi alabilir miyim? Özellikle şu markaya bak, bu öğrenci için uygundur, fazla zorlamaz bütçeyi dediğin. :smiley: iyi forumlar

Kösele ayakkabı kısmında biraz fazla güldüm.. Ellerinize sağlık. Ben gibi yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olacağından eminim. Bakıyorum ama bu forum dışında başka bir forum göremedim. Ben de bir fiyat-performans scuba kıyafeti önerisi alabilir miyim? Özellikle şu markaya bak, bu öğrenci için uygundur, fazla zorlamaz bütçeyi dediğin. :smiley: iyi forumlar

Az da olsa yardımcı olabiliyorsam ne mutlu. Kösele ayakkabı kısmı doğru yere parmak bastıysa o halde öneride bulunmadan önce hangi kondisyonlarda dalış yapacağından bahsedebilirsen ona göre fikir alışverişinde bulunalım zira takım elbise ile dalmış gibi hissedip kulaklarımı çınlatmanı istemem :smiley:

Dalış yapacağın bölgenin mevsimlik su sıcaklıklarından tut, dalış derinliği, mevki vs dahi bu konuda bir etmen. Elbisenin kalınlığı, yarım, tam, ıslak, yarı kuru, kuru hangi tarz bir süit gerekecek, eldiven patik giymen gerekecek mi. Amaç en azından bilgi paylaşılsın. Zaten olay günün sonunda kendin için en iyisini tercih edebilmen doğru bilgi ile.

En iyi kıyafet dahi zamanla incelecek, yıpranacak, her dalış sonrası düzgün bakım isteyecektir ayrıca. Biraz detay verebilirsen gün içinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım tabi ki.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.