Pandemi Sonrası Muhtemel Gezi Programımız.

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özalp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,553

özalp

Ana Kamp
Mesajlar
47
Tepkime Puanı
44
İnsan hep ümitle yaşar. Bu program da bizim pandemi sonrasında rahatlayacak Türkiye'mizde yapmak isteyip de 2 sene ertelediğimiz bir uzun soluklu gezi olacak.İnşallah sağ çıkarsak bu virüs muhabbetinden.
Gezimiz İstanbul'dan başlayacak ve Ege bölgesine ineceğiz. İstanbul - Altınova - Kuşadası yapıp, sonrasında 1 gece için eski bir karavancı dostu aileyi ziyaret edeceğiz.Oradan Salda Gölü'nde 1 gece konaklayarak Akdeniz'e inilecek. Alanya -Anamur- Silifke- Adana üzerinden ver elini Gaziantep.
Ben turizmden emekli olduğum için, 29 senelik turizmcilik hayatımızda eski adıyla GAP TURU na 2 kez katılmış ve güney doğu Anadolu bölgesini yerel rehber eşliğinde didik ederek gezmiştik. O yörelerin tarihi zenginlilklerini hep ziyaret etmiştik. Atatürk Baraj gölünde feribotla karşı kıyıya geçip te Nemrut dağı'nda güneşin doğuşunu bile izlemiştik. O anılar şimdi hep gözüme geldi.
Bu sefer ki gezimizde artık tarihi eser gezmek niyetinde değiliz.Tabiat güzellikleri içinde kalmaya özen göstereceğiz. Ama Antep'e gelip de kebap ve baklava yemeden d e dönmek olmayacağı için 3 gece ayırdığımız bu kentte 1 tam günümüzü kebapçı ve baklavacılarda geçirmek istiyoruz. Bu, belki İmam Çağdaş olabilir. Belki de Kebapçı Halil usta. Baklava konusunda da Koçak Baklava 1 adım önde.
Gaziantep'de Allaben Göleti tabiat parkında konaklamak istiyoruz.Pandemi tam olarak bitemeyeceği için kalabalıktan uzak olalım dedik.
Sonra Harran'a geçeceğiz. Ama önce yol üzerindeki HALFETİ'de 1 gece konul olmak istiyoruz.Baraj gölünde tekne turu yapmayı planaldık. Daha sonraki durağımız olanHarran'da motokaravan konaklaması yapmak üzere gelen öneriler arasında Gastronomi Evi otoparkı öne çıktı, şimdilik. Harranı gezmek istiyoruz.GAP TURU ile geldiğimizde sadece eski Harran evlerini görmüştük. Bu kez biraz detaylı gezelim. Harran sonrasında Mardine geçeceğiz.Burada 1 gece kaıp Midyat'a gelinecek.Midyat'ta 2 gece kalacağız.
Tatvana giderken yol üzerindeki Hasankeyf'e girip güncel halini görmek isteyeceğiz. O akşamı Tatvan'da geçireceğiz. Ve sonra ki 2 gece daha buradayız.Nemrut krater gölü ve El Aman hanı ziyaretlerimiz arasında.
Van'da Edremitte geceleyeceğiz. 3 gece de burada olacağız.Akdamar Adası,Van kedisi evi ziyaret noktalarımız olacak.Tabi oraya gidince başka yerleri de önereceklerdir, onları da ihmal etmeyiz. Mesela Ahlat!ı merak ediyoruz.
Buradan Doğubeyazıta geçerken yol üzerindeki Muradiye Şelalelerinde biraz durup bir kaç foto çekeriz. Geceyi İshakpaşa sarayının otoparkında geçirelim diyoruz.Saraya vardığımızda kapanmamış olursa onu da gezeriz. Olmazsa ertesi güne kalır.
Doğubeyazıt'tan Kars'a geçeceğiz. 3 gecelik konaklamamızda Sarıkamışa gidilecek. Ve bu kentte ekstra bir proje gerçekleştirmek niyetindeyiz.Kars'da çok sayıda baltık mimarisiyle yapılmış otel var.Bunlardan cazip fiyatlı birinde 1 gece sırf o havayı koklamak için kalmak isteyeceğiz.
Kars'dan sonra ki durağımız .ıldır Gölü.Buada 1 gece kalıp Artvin'e devam edeceğiz. Şavşat, Borçka ,Artvin ve bu alandaki diğer bir çok yeri ziyaret etnme planımız var. Burada kalış süremiz plana göre 4 gece ama orada ne olur bilinmez. Bu bölgeyi İstanbulda elde ettiğimiz referansları da kullanarak adam akıllı gezmek istiyoruz.
Sonra Karadeniz sahil yolunda geze dolaşa İstanbula doğru ilerleyeceğiz. Bu yörede toplam 1 hafta boyunca muhtelif yerlerde, yaylalarda konaklamalarımız olacak.
Bu gezinin toplam geceleme süresi plana göre 56 gecedir. Ama ben hiç sanmıyorum bu sürede biteceğini. Dilerim 2 ayı da geçsin ve bir elips çizeceğimiz bu güzergahı bir daha tekrarlama şansımız olmayabilir. O nedenle doya doya tadını çıkaralım istiyoruz.
Kısmet artık.
 

EtiketlerGezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,094
Mesajlar
1,513,193
Kayıtlı Üye Sayımız
171,736
Kaydolan Son Üyemiz
topcu78

SON KONULARÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Copyright © 1999 - 2023 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status