panelvan minibüsten çekme karavan olurmu yasalara uygunmudur?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selcuk79 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,167

selcuk79

Yeni Üye
merhabalar aklıma takılan bir soru var tecrübeli abilerimizin yorum ve yardımlarını bekliyorum.
hyundai h100, kia besta,mazda panelvan gibi araclarının sürücü mahalini arka bölümden ayırıp gerekli kaporta ve çeki demiri tadilatını yaptıktan sonra uygun bir çekme karavana dönüşebilirmi acaba ve bu araç trafiğe çıkmak için gerekli belgeleri alabilirmi

tam olarak ifade edemediysem eğer ekteki resim yardımcı olur
şimdiden teşekkür ederim

Ph h100 3

Etiketler
Ynt: panelvan minibüsten çekme karavan olurmu yasalara uygunmudur?

hergün değişen yasalar ne der bilmem ancak,bildiğim çekilen romork 750 kg.a kadar olursa ruhsatsız,750 kg .mı geçerse ruhsat gerektirdiği.şimdi Tüv neder bilmem ,Bir zamanlar böyle bir araç vardı

Vos vos

abi bende tam olarak bunun ters versiyonunu söyledim teşekkür ederim,hatta sahibinden sitesinde satılıktı woswos minübüse yine woswos minübüsten çekme karavan yapılmıştı yeşil renkteydi çokta güzel olmuştu

çekme karavanın maliyetini sanırım düşürür diyorum

hocam çekme karavan da ağırlık kendi dingilinde olacak, çeki aracına en çok 100 kg basabilir, normalde bizim çekme karavanları bir elinizle kaldırabilirsiniz, dengelidirler. Sonradan yapıkan değişiklik veya seyahat yüklemesi durumu değiştirebilir. Bir de içerisinde yapmak istediğiniz sadece yatma amaçlı değilse masrafınız çok olabilir, hazır bir çekme karavan daha uygun gelebilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri