Panelvanda Taban Yapım Ve İzolasyon Resimleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,542

EvliyaCelebi2

Söz insanın aynasıdır..
.

.
E138635F 5793 43DA 8352 3B9E9DADF171

.
2FAC378C 6972 44C1 9ACC 29E94D3D563E

.
2B06F76D 81DA 4A7B A830 0FAE56AE16AC

.
97979A9E 0702 456E AD5F 68FF5448D286

.

Etiketler

.

* Kereste tabana MS Polimer yapıştırıcıyla sabitlemekte.

* Aralarına kapalı gözenekli ve kendinden yapışkanlı polietilen ya da lateks levhalar şerit şeklinde kesilerek yerleştirilmekte.

* Üzerlerine strafor gelmekte. Yapıştırması kolay değil ama gerekli de değil.
Fakat yollarda gıcırtı sesi yapmaması için belki selefona sarılabilir ?

* Taban tahtası olarak yeterli kalınlıkta kontrplak (Sunta kullanmayın) daha evvel yerleri işaretlenmiş alt tahtalara vidalamakta.

* Tabanın en üstü ise PVC ile kaplanmakta.

.

Son düzenleme:

Merhaba..
Benim gibi karavan
.

* Kereste tabana MS Polimer yapıştırıcıyla sabitlemekte.

* Aralarına kapalı gözenekli ve kendinden yapışkanlı polietilen ya da lateks levhalar şerit şeklinde kesilerek tatbik edilmekte.

* Üzerlerine strafor gelmekte. Yapıştırması kolay değil ama gerekli de değil.
Fakat yollarda gıcırtı sesi yapmaması için belki selefona sarılabilir ?

* Taban tahtası olarak yeterli kalınlıkta kontrplak (Sunta kullanmayın) daha evvel yerleri işaretlenmiş alt tahtalara vidalamakta.

* Tabanın en üstü ise PVC ile kaplanmakta.

.
Merhaba..
Benim gibi daha önce karavan yapmamış ancak şuan karavan yapmayı planlayan birisi için bu yazı müthiş olmuş.. teşekkür ederim..
Sanırım sadece taban izolasyonu ile kalmiyacak projeniz..
Merak ettiğin araç ne marka ne model.. kaç m3 lük bir araç.. devamını da yaparken aşama aşama paylasirsaniz sevinirim.. şimdiden kolay gelsin..

.

Resimler fikir versin diye yabancı bir forumdan alındı.
Ben de aracımı kendim yapsaydım aynisini uygulardım.

.
Reimo taban izolasyonunda, ahşap iskelet hariç, kullanılan kapalı gözenekli levhaların mümkünse yapıştırılmadan uygulanmasını tavsiye etmekte.
(En önemli özellik su tutmayan kapalı gözenekli yapıda olması)
Bu, kaporta duvarlarından akabilecek terlemenin, engellenmeden fabrikaların araç üretimi esnasında dış duvar ve alt kriş yapıları arasında açılmış küçük tahliye deliklerine ulaşabilmesini sağlamakta.

Tabi bu durumda keçe veya benzeri doğal ve lif yapılı malzemelerin küf, koku ve devamen pas sebebi de olacağı beklenmeli !
Resimlerini ilgili bir başlığa yüklemiştim.
Bu şekilde bir uygulamaya Avrupalı profesyonel üreticilerde asla rastlanmamasının bir sebebi olmalı ?
.

Son düzenleme:

.
Reimo taban izolasyonunda, ahşap iskelet hariç, kullanılan kapalı gözenekli levhaların mümkünse yapıştırılmadan uygulanmasını tavsiye etmekte.
(En önemli özellik su tutmayan kapalı gözenekli yapıda olması)
Bu, kaporta duvarlarından akabilecek terlemenin, engellenmeden fabrikaların araç üretimi esnasında dış duvar ve alt kriş yapıları arasında açılmış küçük tahliye deliklerine ulaşabilmesini sağlamakta.

Tabi bu durumda keçe veya benzeri doğal ve lif yapılı malzemelerin küf, koku ve devamen pas sebebi de olacağı beklenmeli !
Resimlerini ilgili bir başlığa yüklemiştim.
Bu şekilde bir uygulamaya Avrupalı profesyonel üreticilerde asla rastlanmamasının bir sebebi olmalı ?
.
Kapalı gözenekli polietilen yada latex.. haydaaa şimdi bu ne diye aramaca 😨🙈

@ccingiler biz bu konular arasında çok tur artık. Önce tanışma, sonra ısınma diyerek yol haritası çıkarırken, aynı zamanda konunun diğer tarafı gezginlerin gezi deneyimlerini de dinleyip öğrendik, kendi gezilerimizi yapmaya başladık.
Forum'un sıkı üyeleri sayesinde her zaman bir çözüm olduğunu öğrendik
Özellikle karavanı kendiniz yapmayacaksanız çok dikkatli ve seçici olmak gerekiyor. Son noktaya gelindiğinde beklenmeyen ürünler ortada çok.
Çözüm arayışlarınızda sizin tarz gezi yapan ve uzun yıllarin deneyimi olanlardan toplanan bilgi daha iyi sonuçlar veriyor.
Özellikle son iki yıldır sosyal medya da paylaşım yapan yeni karavancıların hiç birinin uzun süreli karavan performansı ve seçilen ürünlerinin verimlilik değerlendirmeleri daha ortada yok.
Tek bir karavan yapan daha iki yılını tamamlamamış bazı karavancılar karavan yapım ' Rehberi " satışı yapmaya çalışıyor.
Akan suya kapılmamak önemli...

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri