Parça Katalog

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ORİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,477

Etiketler

Kayalara telefon açıp sorabilirsin istediğin parça numarasını , yardımcı oluyorlar o konuda böbürlenmeden,hatta web sitelerinde dahi yazıyor

Teşekkürler Sayın Zirve,

Aslında sürekli firmalara parça buldurmaya çalışmaktansa kendim katalogtan ihtiyacım olan parçaları seçip fiyat ve bulunabilirlik daha hızlı oluyor.

Birkaç ay önce aldığımız (kardeşimin aldığı sonra abisi olarak herzamanki gibi,hammaliyesini bana yaptırdığı) LAND ROVER DISCO 2 TD5 2003 ES AUTOMATIC araçlara ilgili;hem keyfekeder hem gerekli hemde düzenli yapılması gerekenler bir elimde anahtar,diğer elimde SHOP MANUAL uğraşıyoruz.Artık hayırlısı,dert mi aldık zevk mi bakacağız.Bu arada sizin paylaşımlarınızdan oldukça yararlandım,çok teşşekürler paylaşımlarınız için.Ben henüz yapılan işleri fotoğraflama yapamadım.(Biraz acelecilikten).Bundan sonra bende tüm yapılan işlemleri ve araçla ilgili tecrübelerimi resimlerle paylaşacağım.

Teşekkürler,oldukça yardımcı oldu.Birçok parçayı tespit ettim ve bazılarını E-bay,bazılarını yerli firmalardan bazılarını İngiltere den sipariş ettim.Bazı parçalar USA piyasasında daha uygun.Oradan getirteceğim.Selamlar,iyi akşamlar...:smiley:

Eşide İngiliz olan bir arkadaşımın çocukları Londrada okuyor.Sağolsunlar yardımcı oluyorlar.Manualimi de onlar getirmişti.Benim malzemeler küçük plastik parçalar(en azından şimdilik diyelim);koltuk mandalı,emniyet kemer braketi vs.Her ihtiyacı anında tespit edemiyorum,gördükçe uğraşabiliyorum.3.sıra koltuk mandalının arkasında,mekanizmanın kendinde bir yay var mesela ,koltuğun sırtlığının kalkmasını kilitleyen onu bir türlü bulamadım.Tork cıvatanın altında.Yayı mekanizmayla birlikte komple numaralandırıyor.Kendim bir şekilde yapacam bi ara.Ayrıca ön yolcu koltuğunun altındaki ileri-geri kolunun plastik parçası yok,onuda komple numalandırıyor.Onuda USA dan kullanılmış ayrı parça olarak buldum,kuzene söyledim bakacak oradan.
Benim esas ihtiyacım olan parça,gösterge paneli çatlak var.Sanırım vidaları fazla sıkmışlar,veya başka sebep ten bilmiyorum.Parça komple yeni fiyatı tuzlu,2.eller var e-bayde,onlarında tırnakları,düğme yerleri falan kopuk.Onuda söküp bir şekilde halletmeye çalışacağım,olursa!.Araçlar yaş aldığından plastik leri gofret gibi.Ellemeye gelmiyor.Kapı menteşe pimleri ve klipsleri gelecek,onları takacağım,özellikle sürücü kapı,bazen açıp kapatırken ses yapıyor menteşelerden.Çok şükür aracı aldığımız zamanda,o zamandan şimdiyede,motor ,şanzuman,yürür vs önemli bir sorun olmadı,sadece radyatörü ve hortumunu değiştirdik,hatta yağ filtre vs.bakımları zaten yeni yapılmıştı.Ama yinede,baktırmak veya kontrol ettirmek istediğim birkaç husus var.En uygun zamanda onlarıda baktıracağım.

WP 20161218 002

Eşide İngiliz olan bir arkadaşımın çocukları Londrada okuyor.Sağolsunlar yardımcı oluyorlar.Manualimi de onlar getirmişti.Benim malzemeler küçük plastik parçalar(en azından şimdilik diyelim);koltuk mandalı,emniyet kemer braketi vs.Her ihtiyacı anında tespit edemiyorum,gördükçe uğraşabiliyorum.3.sıra koltuk mandalının arkasında,mekanizmanın kendinde bir yay var mesela ,koltuğun sırtlığının kalkmasını kilitleyen onu bir türlü bulamadım.Tork cıvatanın altında.Yayı mekanizmayla birlikte komple numaralandırıyor.Kendim bir şekilde yapacam bi ara.Ayrıca ön yolcu koltuğunun altındaki ileri-geri kolunun plastik parçası yok,onuda komple numalandırıyor.Onuda USA dan kullanılmış ayrı parça olarak buldum,kuzene söyledim bakacak oradan.
Benim esas ihtiyacım olan parça,gösterge paneli çatlak var.Sanırım vidaları fazla sıkmışlar,veya başka sebep ten bilmiyorum.Parça komple yeni fiyatı tuzlu,2.eller var e-bayde,onlarında tırnakları,düğme yerleri falan kopuk.Onuda söküp bir şekilde halletmeye çalışacağım,olursa!.Araçlar yaş aldığından plastik leri gofret gibi.Ellemeye gelmiyor.Kapı menteşe pimleri ve klipsleri gelecek,onları takacağım,özellikle sürücü kapı,bazen açıp kapatırken ses yapıyor menteşelerden.Çok şükür aracı aldığımız zamanda,o zamandan şimdiyede,motor ,şanzuman,yürür vs önemli bir sorun olmadı,sadece radyatörü ve hortumunu değiştirdik,hatta yağ filtre vs.bakımları zaten yeni yapılmıştı.Ama yinede,baktırmak veya kontrol ettirmek istediğim birkaç husus var.En uygun zamanda onlarıda baktıracağım.
. Kapılar o sesi menteşeden değil , kapı sonlanma ve yavaşlatma gergisinden yapıyor, onlarıda değiştirmeye gerek yok, çamurunu vd40 la temizle , sonra sprey yağı bas içine , bide slikon esaslı beyaz gress sür , birkaç gün sonra şıkır şıkır oluyor

Son düzenleme:

Süleyman Bey,gergileri sökmeye gerek varmı?Yoksa üzerinde takılı iken temizleyip,gresi basayımmı?
Sökmeye gerek yok üstünde, gerginin çıkması için kapı döşemesinin çıkması lazım, kapı tarafının vidaları kapının içinde, gerek yok zaten iş uzar, katur kutur ses gidiyor ama bi yan etki var , rahat çalışmaya başladığı için kapı kontrolsuz bıraklırsa eğimli yerlerde hızlı sonlanıyor, dikkat etmek lazım, rüzgarda girerse işin içine gergiyi falan kopartır atar, sesi kestimi üstündeki gresi temizle içinde kalan gress iş yapmaya devam ediyor

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri