Peki Siz Kazandınız Şimdi VX80 Alma Zamanı. PLEASE HELP ME !!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hobbo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,781

hobbo

Ana Kamp
En sonunda sabır taşını çatlattınız ve vx80 almaya kara verdim. tabi bende sırasıyla niva, vitara 1,6 tek kapı, vitara 1,6 5kapı, grand vitara 1,6, grand vitara 2,0 , grand cherokee gibi modelleri siteden, sanayiden,kullanıcılarından araştırdım durdum tam 2,5 yıl boyunca. bütçem 24-27 bin arası tutmak istiyordum ancak son olarak vx80'e vurulunca diğerlerini ve bütçemi unuttum gitti iş artık eşimin ziyneti bozdurmaya kadar gitti eşimlede mutabık kalınca vx80 ile önümde hiç bir engel kalmadı şimdi aslanı alma zamanı doğru yoldamıyım? yanlışım varsa düzeltin lütfen.

İstediğim 97-98 model olsun temiz olsun benim gibi acemiyi pek üzmesin ilk yıllar için çok ağır offroad yapamam sonraki yıllar için zaman ne gösterir bilinmez ağır offroad yapmasam bile zaman içerisnde aracı ciddi bi şekilde modifiye etmek istiyorum çünkü o bi alsan olacak

Aslanı almak o kadar kolay olmasa gerek tabi çünkü bilgi birikim ve tecrübem yok bu araçlar internette farklı fiyatlarda satışa sunuluyor benim şuan ki bütçem 35-37 bin gibi bikaç ilan var sahibinden linkleri aşağıda vericem fikirlerinizi düşüncelerinizi paylaşmanız önemli paylaşacağınızdan eminim zaten sizleri artık tanıyorum sizinde önereceğiniz araçlar varsa ayrıca memnun olurum şimdi linkleri verelim.

1-) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-sahibinden-sorunsuz-60576750/detay/

2-) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-1998-yetkili-servis-toyota-trabya-servis-bakimli-ilk-sahibinden-60073658/detay/

son olarak önceden buraya yazılanları okur şaşırırdım insanlar nasıl bukadar yazabiliyor ben kesinlikle bukadar yazamam diye hem şaşırıp hem düşünürdüm sanırım yaşamak gerekiyormuş ben bile bukadar yazdıysam: )

SAYGILARIMLA
HAKKI BÜYÜKBAYRAK

Etiketler
Ynt: Peki Siz Kazandınız Şimdi VX80 Alma Zamanı. PLEASE HELP ME !!!

iki araçta benim ilgimi çekti baktım ya fiyat düşer diye herkes beklemede yada araçlarda bir problem var site içinde bu araçlardan çok iyi analyan arkadaşlar var ama vx 80 ler iyi araba fiyatları bi ara ucmuştu şu an artış durdu bakalım ne zaman normale dönecek vx 80 lerde ön arka kilit var olmayanlar kimi lexuslar iyi anlayan biriyle yakından bakmak lazım toyota sağlam araçtır ama temizini bulursanız sorunlu arızalı birtanesini alırsanız uğraşırsınız aman dikkat masrafı yüksek olur nihayetinde araçlar kul yapımı ve yaşlar10-15 lerde illakı yıpranmış masrafı olur ama şanjıman defransıyel masraflı olması sizi üzer dikkatlı olun derim acele etmeyin bu araçlar güzel ve sayıları az ama 4500 cc 10-15 yaşlarında aracı alacak o parayı verecek kişi sayısıda çok değil meraklıları yüklenince ellerinde olanlar fiyatları şişirdi derim ben 35 araç deseniz cebinizde en az5-10 olsun derim süprizler soncu üzülmyin benim tecrubelerim elindek paranın tamamını araca verirseniz her hangi bir terslikte üzülebilirsiniz yönünde sen alırmıydın dersen 35+5 yada daha fazla param olsa fiyatı birazdaha düşürmeye çalışır (çünkü şu bir gerçek bu araçların maksimum fiyatları bu fiyatlar yanı daha aşaga satarsınız ama yukarı olmaz son tüketici fiyatları o yüzden biraz daha düşmeden almazdım en azında 30-32 arası 3-5 masrafın olsa ki bence kesin olur satılığa konulan araçta illaki oluyor böyle masraflar size )ama hobi aracım masraf önemli değil derseniz masrafın ucu açık ama yapılan masrafın size dönüşü olmaz aldığınız fiyata yada düşüğüne anca satarsınız derim 35 bin tl ye 10-15 yaşında bir araç alırken fiyatı piyasasında düşük yada çok uygun değilse çok düşünmek gerekiyor pek çok vx 80 olan kişiler vx 100 döndü daha yeni teknoloji daha azyakma ve uygun fiyattan biraz uzun oldu kusura bakmayın.

yukardaki iki araca bende baktım hatta ankaradaki abimizle konuştum ve ankaraya gittiğim halde yolda arkadaşlar beni vaz geçirdiler gerçekten konfor ve arazi arabası ama benim gündelik kullanmam işyerimdeki elemanların vs kullanması yani üzerine inen binenin eksik olmaması durumlarından dolayı vazgeçmek zorunda kaldım sonuç olarak ne alırsam alıyım vx 80nin yeri başka kalacak ... şuan şirket giderlerinden düşebileceğim için l200 bakıyoruz ankaradaki araçta prins marka lpg var kaskolu sağtaraf boyalı al bin türden istanbuldaki ise lpg yok vinç yok al lpg taktır bin türden karar sizin ama eğer ailemle binebilecek olsaydım vx 80 gerçekten doğru karar vergi konusunda ankaradaki araç 1 yaş daha yaşlı olmasından dolayı seneye daha düşük vergi giliminde olacak tüm karar sizde kalmış tamamen duydusal ...
tekrardan hayırlı olsun güle güle kuullanın... ;) ;) ;)

iki aracında vx80 i vx80 yapan özelliği orjinal ön arka difransiyel kilidi yok.

tek araç olarak kullanıcaksanız vx80 almayın
sert off road yapmayacaksanız extreme lastik takmayacaksanız vx80 almayın

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Tempus' Alıntı:

işte bunu bilmiyordum....

Sırf sağdan soldan duydukları için aslında kendisi için doğru araba olmadığı halde gidip saçma paralara saçma vx80 leri alıp piyasasını yükseltenlerden hakkaten bıktık. VX80 sert off road ve kamp yapan , ama o aracı 2. araç olarak hobi aracı olarak kullanabilme luksune sahip olan insanlar için ideal araçdır. Bunun dışında alan herkes buna bende dahil. Araçlarını 3-5 ay içinde tekrar satılığa çıkartmak zorunda kalıyor.

Parçası pahalıdır, bazı parçalarını bulmak ciddi zordur, lpg ile bile şehir içinde ciddi yakıt tüketir. İri ve ağır olduğu için asla safkan bir extreme off road aracı olamaz.

Adam gibi kullanılıp off roada gidilebilecek bir vx80 45 000 den aşağı yapılamaz.

Durum böyleyken eğer sert off road yapmayacaksanız vx100 alın paşalar gibi binin. Sert off road yapıcaksanız kısa şase herhangi bir makanik araç alın ucuzundan binin.

Çok farklı vx80 ler var, difransiyel kilitleri olanlar olmayanlar, karburatörlüler , enjeksiyonlular, dizeller, turbo dizeller, ambulans kasalar, vx kasalar, orjinal araçlar, arabistandan gelen parçalarla filan toplama araçlar vs vs. Bu işi iyi bilen birilerine danışmadan aracı iyi bilen bir ustaya göstermedende sakın almayın.

: )) kürşad bey sizin hemen ilgileneceğinizi tahmin ediyorudum öyle yaptınız sizin ve diğer arkadaşların İlgilerine teşekkür ediyorum 2. aracım olacak pek km yapmayacağım. istanbuldakinde diff.lock var sanmıştım. ilk zamanlar sert offroad yapamam acemiyim ama zaman içerisinde hem araçta hazırlandıkça bunu yapmak istiyorum ilk aldığımda ciddi masraf açmazsa gerisi rahat gelir diye düşünüyorum .

Size tavsiyem sert off road yapmayacaksanız vx100 kasalarıda düşünün. Piyasada yorgun olmayan vx80 kalmadı gibi bişey ama hala çok diri hatta ilk sahibinden vx100 ler bulunabiliyor. Ve dolayısı ile masraf da pek çıkartmıyorlar. En az 20 tane vx80 biliyorum ama param olupda almak istesem 5 tanesinden başka almam onlarda zaten satılık değil :smiley:

Peki 100 serisinin VX80'e göre yakıtı çok farkediyor mu acaba? Çünkü teknolojileri farklı da olsa motor hacimleri yaklaşık aynı.

Vanguard' Alıntı:
Peki 100 serisinin VX80'e göre yakıtı çok farkediyor mu acaba? Çünkü teknolojileri farklı da olsa motor hacimleri yaklaşık aynı.

vx100 serisi daha fazla güç üretiyor ama daha az yakıyor. her yeni nesil motor bir öncekinden ya daha az yakar yada daha güçlüdür aynı yaksa bile.

Arz az iken talep fazla olunca gerçekten fiyat artıyor ancak fiyatların artışında alıcılar kadar satıcıların da payı var. Bundan 2-3 sene önce arkadaşlarımızdan biri 24-25 milyara Lexus, siz o civarda Pajero almıştınız ondan sonra bu fiyatlara aynı araçları görmek mümkün olmadı. Bir araçtan 1 tane satılmış olsun bu fırsat bilinip hemen fiyat yükseltiliyor. Yıllar geçiyor bu araçlar yoruluyor, yaşlanıyor ama fiyatları artıyor. Sonra ne oluyor o araçlar 1 sene sahibindende alıcı bekliyor. Satıcı inmediği sürece orada bekliyor. Ama şimdi 90-97 arası Lexus, VX80, pajero, patrol ve diğer o yaştaki araçların normal fiyatının 20-25, hadi bazılarına haksızlık etmeyelim ama 30'un altında olmalı diye düşünüyorum. Hele dizel VX80'lere 45-60 milyar arası fiyat biçmiyorlar mı ne demeli bilmiyorum.

Vanguard' Alıntı:
Arz az iken talep fazla olunca gerçekten fiyat artıyor ancak fiyatların artışında alıcılar kadar satıcıların da payı var. Bundan 2-3 sene önce arkadaşlarımızdan biri 24-25 milyara Lexus, siz o civarda Pajero almıştınız ondan sonra bu fiyatlara aynı araçları görmek mümkün olmadı. Bir araçtan 1 tane satılmış olsun bu fırsat bilinip hemen fiyat yükseltiliyor. Yıllar geçiyor bu araçlar yoruluyor, yaşlanıyor ama fiyatları artıyor. Sonra ne oluyor o araçlar 1 sene sahibindende alıcı bekliyor. Satıcı inmediği sürece orada bekliyor. Ama şimdi 90-97 arası Lexus, VX80, pajero, patrol ve diğer o yaştaki araçların normal fiyatının 20-25, hadi bazılarına haksızlık etmeyelim ama 30'un altında olmalı diye düşünüyorum. Hele dizel VX80'lere 45-60 milyar arası fiyat biçmiyorlar mı ne demeli bilmiyorum.

Evet durum böyle malesef, ama esas problem elma ile armutu karıştırmak birazda. Bazı arabalar var arabalara yapılan masraflar takılan ekstralar arabanın değerini arttırıyor. Ve dolayısı ile pahalı satılıyor. Ama bazı akıllı satıcılar başkası arabasını 55 000 e maledip 50 000 e satınca kendilerinin 35 000 e malettiği arabayıda 50 000 e satmaya çalışıyor. Ve bu işlerden anlamayan birileride o arabaları o fiyata alınca piyasa uçuyor.

Umarım yeni arkadaşımızın hevesini kırmamışızdır bu arada :smiley:
Ama Kürşat Bey'in dediği 100 serisinden bi tane dün sahibindene konmuş, gri renkte, 40 civarı, bi bakılabilir, araç temiz ise fiyat süper.

Aslinda haklisiniz vx80 veya vx100 alirsam esimde kullanamaz vx 100 zaten alamamda ama busefer grand vitara 2.0 onplana cikiyor oda vx80 gibi degil tabiki sanirim kafami karistirdiniz

İlk aracı bilemiyorum ama istanbuldaki araçta kilit var resimlerde görüldüğü gibi ama vx 80 ile vx 100 iki aracı yan yana kayup hiçbir şekilde mukayese edilemez vx 80 vx 100 kasalara göre daha az elektironık tertibata sahip önler salıncaklı değil düz aks yapısına sahip olduğu ve arazide daha sağlam olduğu kanısındayım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri