Peugeot Partner Tepee Kamp Aracı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zentoz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,939

zentoz

Rapido 820, Peugeot Partner Tepee Outdoor
Yer
Lyon/Fransa
Web
zentozfr.blogspot.com
Uzun bir aradan sonra herkese merhaba. Uzun zaman once siteye uye olmus, kendi karavanimi almis, bakimini ve iyilestirmesini yapmis ancak sonra hayatin getirdikleri yuzunden aranizdan biraz kopmustum. Daha onceki karavanimi merak edenler icin linki paylasiyorum Benim karavanım. Peugeot J5 Rapido (Özgür)

Bu gecen zamanda tanidigim isimlerin de artik aktif olmadigini kesfettim. Neler yasandi, neler oldu bilemem ama sizinle yeni projemi paylasmak istedim.

Ilk cocugumuzun dogumunun ardindan nakit sikintisi ve zamansizlik nedeniyle karavanimizi satmistik, devaminda ikinci cocugumuzun dogumu ile sadece kiralayarak kamp yapabildik. Gectigimiz yaz 6 kisilik bir Peugeot Partner aldim. Iki hafta once Lyon'dan Lizbon'a toplam 4 bin kilometrelik bir seyahat yaptik. Daha onceki seyahatimize nazaran farkli bir rota cizdik.

Esimle bu sirada aracimizi ufak bir kamp aracina cevirmeye karar verdik. Bu hafta projeye basliyorum. Sizin de tecrubelerinizden faydalanmak, kendi tecrubeleri mi de paylasmak istiyorum!

Herkese tekrar merhaba!

Not: Fransizca klavye kullandigim icin Turkce karakterler cikmiyor, simdiden ozur dilerim.

Son düzenleme:

Özgür Bey merhaba,

benzer araçlardan yapılan küçük karavanlar Avrupa yollarında sık görülmeye başladı. Sanıyorum emekliler daha büyücek karavana yönelirken, meslek hayatında olanlardan da bu tür araçları tercih edenler çoğalıyor gibi geliyor bana.

Başarılar ve güzel geziler.

Sizi gormek ne guzel Sayin Akdeniz. Evet daha kompakt tercihler on plana cikiyor artik. Bir de bu proje maddiyatla da alakali. Hali hazirda icinde uyunabilecek bir otomobilimiz varken ve maddi durum da on plandayken bu projeye yoneldim. Araca uygun 12V bir buzdolabi aldim. Buzdolabini once kayak tatilinde "derin dondurucu" olarak kullandik cunku buzdolabi derin dondurucu olarak da kullanilabiliyor ve performansini cok begendik. Onunla ilgili bilgileri de paylasacagim.

Bu arada resim yuklemek istiyorum ama nasil yukleniyor? Sistem degismis sanirim?

Sanirim basarabildim foto yerlestirmeyi. Bu kayak tatilinden bir fotograf

20150101 010138

Yeni seyahat aracınız hayırlı olsun. gezdirdikten sonra aracın ne olduğunun pek önemi yok bence. güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

Hayırlı olsun. Bu tür araçların Mini Camper'a çevirimi ile ilgili Pinterest uygulamasında çokça örnek var. Benim de Kangoo aracımı dönüştürme fikrim var. Şimdilik arka koltukları yatırdığımda düz olan zemine (180*110 cm,) katladığımda bagajda toplanabilen (60*110 cm) kavak kontra yaptım. İçinde mutfak malzemelerinin bulunduğu plastik saklama kutularım, masam, sandalyem, uyku tulumum her daim arabanın bagajında. Ufak bir araç buzdolabı ile idare ediyorum. Ama niyetim örnek araçtakine benzer daha komplike bir düzenek yapmak. Bu örnek gösterdiğim düzeneği Bursa'da Atilla Mısırlıoğlu isimli bir kişi 6.500 TL civarında yapıyor. Seri üretime geçti mi, bilmiyorum. Bana pahalı geldiği ve birebir aynı düzeneğe ihtiyacım olmadığı için kendim yavaş yavaş ihtiyacıma göre yapıcam.
Size de kolay gelsin.

20171028 145955 HDR

20171111 141403 HDR

20171111 141408 HDR

FB IMG 1523641484370

FB IMG 1523641524005

FB IMG 1523641550836

Bence gayet iyi bir başlangıç yapmışsınız, tebrikler. Ben de ilk başta komplike düşünmüştüm ama sonra tecrübelerimden çok da gerek olmadığı sonucuna vardım. Tabii ki bu benim için.

Biz iki çocukla seyahat edeceğimiz için ve aracımın 7 kişilik olmasından dolayı yatak baş mesafesi sorun çıkardı. Arka bagajda iki koltuğun takılması için dizayn edilen mekanizma yaklaşık 12 santimlik bir yükselti oluşturuyor! O yüzden arkadaki tabiri caizse mutfak ve bagaj bölümü sizin aracınıza göre daha alçak olacak. Bu da ancak 30 santimlik bir yükseklik izni veriyor! Aynı zamanda özellikle buradaki fiyatlardan dolayı eğer çekmece ve akşamlarına girersem masrafı oldukça arttırıyor. Ben de sizin gibi plastik kutu kullanmayı düşünüyorum. On koltukları yatırarak kullanacağım açılır kapanır yatağın ayak kısımlarını arkadaşımın bahçesinde yeni bulduğum paletten imal edeceğim. Yani mümkün olduğunca geri dönüşümden malzeme kullanacağım. Bu da benim hedeflerimden biri.

Yarın fotoğraflar çekerek ve yükleyerek anlattıklarımı netleştirmeye çalışacağım. Sizin de katkılarınız olursa sevinirim.

Bence gayet iyi bir başlangıç yapmışsınız, tebrikler. Ben de ilk başta komplike düşünmüştüm ama sonra tecrübelerimden çok da gerek olmadığı sonucuna vardım. Tabii ki bu benim için.

Biz iki çocukla seyahat edeceğimiz için ve aracımın 7 kişilik olmasından dolayı yatak baş mesafesi sorun çıkardı. Arka bagajda iki koltuğun takılması için dizayn edilen mekanizma yaklaşık 12 santimlik bir yükselti oluşturuyor! O yüzden arkadaki tabiri caizse mutfak ve bagaj bölümü sizin aracınıza göre daha alçak olacak. Bu da ancak 30 santimlik bir yükseklik izni veriyor! Aynı zamanda özellikle buradaki fiyatlardan dolayı eğer çekmece ve akşamlarına girersem masrafı oldukça arttırıyor. Ben de sizin gibi plastik kutu kullanmayı düşünüyorum. On koltukları yatırarak kullanacağım açılır kapanır yatağın ayak kısımlarını arkadaşımın bahçesinde yeni bulduğum paletten imal edeceğim. Yani mümkün olduğunca geri dönüşümden malzeme kullanacağım. Bu da benim hedeflerimden biri.

Yarın fotoğraflar çekerek ve yükleyerek anlattıklarımı netleştirmeye çalışacağım. Sizin de katkılarınız olursa sevinirim.

Dediğim gibi, pinterest uygulamasını inceleyin. Sayısız örnek bulacak ve fikir edineceksiniz.

Projects to try.

Selamlar,Minicamperiniz ne aşamada?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.