DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Photoworld İle Pınarbaşı – Küre Dağları - Safranbolu Fotoğraf Turu 21-23 Nisan 2018

'FOTOĞRAF VE GEZİ' forumunda serhyhunter tarafından 12 Ocak 2018 tarihinde açılan konu 843 kişi tarafından okunmuş, 0 cevap yazılmıştır

 1. serhyhunter

  serhyhunter Kamp I

  Mesaj:
  137
  Alınan Beğeni:
  3
  PhotoWorld İle Pınarbaşı – Küre Dağları - Safranbolu Fotoğraf Turu

  21-23 Nisan 2018

  Fiyat: 585 TL

  Çekim Konuları: Manzara, Uzun Pozlama, Doğal Yaşam, İnsan ve Köy Yaşamı, Makro (çiçek, böcek), Ornito (Kuş Türleri), Yıldız Pozlama

  İlkbaharın en güzel yaşandığı yerlerden birine, doğanın farklı tonlarda renklerle ziyaretçilerini karşıladığı (Pınarbaşı Turumuza Daha önce katılanlar gözlerinin önüne getireceklerdir) Küre Dağları Milli Parkı’na gidip, oksijeni ciğerlerimize doyasıya çekip benzersiz renkleri fotoğraflamaya var mısınız?
  Pınarbaşı İlçesi, Kastamonu ilinde yöresel kıyafetlerle (gündelik yaşam için) gezilen ender yerlerden biridir.
  Dünyada eşine az rastlanır nemli ve karstik ormanları, bitki türleri ve yaban hayatı zenginliğiyle ekolojik bakımdan önemi uluslararası düzeyde kabul gören ender alanlardan biri olan “ Küre Dağları Milli Parkı”, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından (WWF), “Türkiye’nin dünyaya armağanı” olarak uluslararası kamuoyuna sunulmuştur.
  Küre Dağları Milli parkının kalbinde yer alan Pınarbaşı ilçesi, Valla Kanyonu (Dünyanın 4.büyük kanyonu), Horma kanyonu, Ilıca şelalesi ve Ilgarini mağarası gibi doğal zenginlikleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Zengin kültürel kaynakları ve folklorik değerleri, otantik yaşam ögeleri ve özgün ahşap mimarisini koruyarak günümüze taşıyabilmiş nadir yörelerimizin başında gelmektedir.
  Program:

  20 Nisan Cuma’yı, Cumartesi’ye bağlayan gece saat 00:15’te belirtilen noktalardan sizleri aldıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız. Yaklaşık 7 saat süren yolculuğumuzdan sonra Park Ilıca Otel’e varmış olacağız. Otelimiz Bungalow tipidir. Tek katlı odalarda 3 ve 4 yatak seçeneği, çift katlı odalarda ise altta 3, üstte 2 kişilik yatak seçeneği mevcuttur. Odaların tümünde banyo, tuvalet ve ısıtma sistemi yer almaktadır. Konaklama 3-4 ve 5 kişilik odalarda yapılacaktır.

  21 Nisan Cumartesi
  Ilıca Şelalesi - Horma Kanyonu - Pınarbaşı

  Park Ilıca’da alacağımız lezzetli köy kahvaltısının ardından tesisimize de adını veren Ilıca Şelalesi’ne gidiyoruz. Şelale yolu boyunca eski köy evleri ve doğanın benzersiz renklerini fotoğraflama şansımız olacak. Şelale’de uzun pozlama çekimlerimizi yaptıktan sonra öğle atıştırması için şelale yolu üzerindeki çay evinde çay ve gözlemelerimizi yiyoruz (Esktra) ve ardından aracımıza binip Horma Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi’nden dökülen su yolunu takip ettiğinden bu sefer de şelalenin diğer tarafına çıkmış olacağız. Buradaki çekimlerimizi tamamladıktan sonra Pınarbaşı merkezde bulunan ahşap konakları da fotoğraflayıp, akşam yemeği ve geceleme için konaklayacağımız tesise geri dönüyoruz.

  22 Nisan Pazar
  Muratbaşı Köyü - Valla Köyü – Valla Kanyonu

  Sabah kahvaltısını tesisimizde aldıktan sonra bu kez Valla Köyü ve Valla Kanyonu yürüyüşü için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Muratbaşı köyüne uğrayıp köy halkını ve köy evlerini fotoğrafladıktan sonra 800 metre derinliği ile dünyanın en derin 2. kanyonu olma özelliği gösteren Valla Kanyonu seyir terasından Devrekani Çayının usulca akışını izliyoruz. Köy halkını yine rengarenk kıyafetleri içerisinde fotoğraflayıp kanyonun eşsiz manzarasının seyrine dalıyor ve ormaniçi yolunda yürüyüş yapıp oksijen depoluyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve geceleme için otelimize dönüş yapıyoruz.

  23 Nisan Pazartesi
  Ilıca - Safranbolu

  Tesisimizde alacağımız kahvaltı sonrasında hazırlanmak üzere serbest zaman verip dönüş yoluna çıkıyoruz. Dönüş yolunda ise Safranbolu’da hem lezzet hem de fotoğraf molası verip 15:00 gibi İstanbul yoluna koyuluyoruz. Öğle yemeğini (Ekstra) Safranbolu’daki yöresel tatlar sunan küçük ve şirin restoranlarda yiyebilirsiniz. İstanbul’a 22:30 gibi varıp, sonraki turumuzda yine bir arada olabilmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
  Hareket yeri ve saati:
  00:15 – Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi

  Fiyat: 585 TL

  Fiyata Dahil Olanlar:
  Lüks araçlarla ulaşım
  Parkılıca Tesislerinde 2 gece YP Konaklama
  3 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği
  Fotoğraf ve Tur Rehberliği
  Çevre gezileri
  Seyahat sigortası

  Fiyata Dahil Olmayanlar:
  Tüm öğle yemekleri
  Akşam yemeklerinde alınan içecekler
  Tüm kişisel harcamalar

  Gerekli olan malzemeler;
  * Fotoğraf makineniz,
  * Yedek pil, şarj aletiniz ve Tripod veya Monopodunuz
  * Rahat hareket edebileceğiniz ayakkabı ve kıyafetleriniz,
  * Hava durumuna göre yağmurluk ve şemsiye
  * Şayet kullanıyorsanız ilaçlarınız.


  Detaylar:
  Gezi süresi 3 gün 3 gecedir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentede saklıdır. Turun iptali durumunda Acente, Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Tura kayıt yaptıran ancak, geçerli mazeret bildirilerek Tur tarihinden en az 7 gün öncesinde iptal isteyenlere ücretin tamamı, son 4 - 6 gün arasında iptal edenlere %50'si iade edilir. Son 3 gün içinde iptal isteyenlere ücret iadesi yapılamaz.

  Turumuz A-7609 TURSAB No'lu Endemic Tours güvencesinde yapılmaktadır...

  Detaylı bilgi ve kayıt için:
  Serhat Yılmaz
  0532 540 55 75
  serhaty@photoworld.com.tr
   

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
BENZER KONULAR - Photoworld İle Pınarbaşı
 1. serhyhunter
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  864
 2. serhyhunter
  Yanıt:
  3
  Okunma:
  7.545
 3. serhyhunter
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  1.517
 4. serhyhunter
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  1.319
 5. serhyhunter
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  112
 6. serhyhunter
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  158
 7. serhyhunter
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  481
 8. serhyhunter
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  679
 9. serhyhunter
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  532
 10. serhyhunter
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  549