Pick Up Ve Şehir Içi Anlaşmazlığına Çözüm Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilhanmika Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,893

ilhanmika

Yeni Üye
Yer
Ankara
Merhabalar,
Gördüğüm kadarıyla herkes farklı şeyler yazmış bu konuda ve kesin bir bilgi edinemedim. Bilenlerden yardım istiyorum tekrar.

* Src veya K belgesine ihtiyaç duymuyorum husisi pock uplarda anladığım kadarıyla.
* İstanbul'da 1. köprüye girilmiyor. Ancak diğer yerlerde yasak var mı?Ben Ankaradayım. Kızılay'a , G.O.P'a giremiyor muyum? Kimisi hususi olduğunda hiçbir sorun yok diyor. Kimisi girilmez diyor. Giremeyeceksem almanın anlamı kalmıyor çünkü mutlaka girmek zorundayım.
Bilen kişilerin yardımını bekliyorum.

Etiketler
Aynı konuda ben de bilgi araştırıyorum ancak net bir şeye ulaşamadım. Yok mudur bunun yazılı bir kuralı?

En son bir arkadaşım 4x4 pick up'larda kamyonet yazmıyor, bu nedenle muayenesi 2 yıl, şehir içine de girebilir dedi ama nedir bunun doğrusu?

Aynı konuda ben de bilgi araştırıyorum ancak net bir şeye ulaşamadım. Yok mudur bunun yazılı bir kuralı?

En son bir arkadaşım 4x4 pick up'larda kamyonet yazmıyor, bu nedenle muayenesi 2 yıl, şehir içine de girebilir dedi ama nedir bunun doğrusu?
hususi de olsa 4x4 pikaplarda ruhsatta kamyonet yazar. muayene her yıl. otobanda hız sınırı 95 km. çift yollarda hız sınırı 85 km. 1. köprüye giremez. avm' lerde kapalı otoparklara girer. trafik sigortası yapılırken kamyonet hesap edilerek yapılır. hususi yazanlarda src ya da k belgesi gerekmez. bu kurallarda son günlerde değişiklik olmadıysa hala geçerli. değişiklik olsa duyardık.

şehir içine giriyor. genelde şehir içi kısıtlamalar tır ve kamyonlar için geçerli. bir çok ilde kamyonetler için sınırlama olduğunu sanmıyorum .ama yine de bazı şehirlerin bazı caddelerinde kamyonetler için özel sınırlaması varsa onu her ilde yaşayan kendisi bilir. varsa da çok sınırlı sayıda bazı özel yerler olabilir..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.