Pick-up'ların Kasası Kapanınca Hız Limiti Artıyor Mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EL_Guapo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,735

EL_Guapo

Araştır, Bilene sor, Bildiğini paylaş...
Yer
İstanbul
İyi günler, benim bugünkü sorum Pick-up'ların kasasını kapatıp, ruhsata işletince hız limitinin artıp artmadığı hakkında, bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

.

Bence herşeyden önce burada sorunuza cevap verebileceklerin cevaplarına ne kadar güvenebileceğinizi sorgulamanız lazım.
Forumdan çoğu kez alacağınız duyum veya kişisel düşüncelerin, laf anlatmak zorunda kalabileceğiniz memur için size bir yardımı olabileceğini sanmıyorum.

Bence forumdan üzerine basarak isteyeceğiniz tek şey; bu bilgileri alabileceğiniz resmî bir sayfanın veya kurumun adresi olmalı..

Kısaca oraların dışında edileceğiniz her bilgi yetersiz sayılmalı. :yum:

.

Son düzenleme:

bunun için bu kadar gizeme gerek yok,yarın sabah hardtop takan firmaları arayıp prosedürün ne olduğunu ve hız sınırını artırıp artırmadığını sorarsınız olur biter...

bunun için bu kadar gizeme gerek yok,yarın sabah hardtop takan firmaları arayıp prosedürün ne olduğunu ve hız sınırını artırıp artırmadığını sorarsınız olur biter...
.

Benim Türkiye’de özel firmalar yahut mühendislik şirketlerine güvenim tam değil.
Forumu takip ediyorsanız, olurluğu yüksek makamlarca teyid edilen karavancıların 1+2 koltuk sorunu için proje mühendis firmalarından bazıları çözülemez cevabı vermekte.
Ayrıca forumda yine bazı çekme karavan üreticilerinin, ilgilenenlerin gözlerinin içine baka baka yasa dışı ürünlerin geçerliliğinden bahsettikleri hatta öyle karavanların satışını yaptıkları yazılmakta.

Resmi bilgi, içine hiçbir kişisel çıkarın girmediği, yalnızca uygulama yetkisine sahip olunan resmî kaynaklardan alınmalı. Dolambaçlı yola gerek yok !

.

Son düzenleme:

Starex i ilk aldığımda arka taraf dıştan yapıştırılmalı tek parça cam idi.(ruhsatta 2+1 kapalı kasa panelvan geçiyor)Çok havasız kalıyordu. Bu işi profesyonel yapan, bir firmaya arkaya açılır cam istediğimde olur yaparız çıkan camları alırız şu kadar tutar dediler. İyi ki yaptırmamışım. çıkan camların daha pahalı ve panelvan geçen araçlara arkaya açılır cam koyulamayacağını sonradan öğrendim.

.

Benim Türkiye’de özel firmalar yahut mühendislik şirketlerine güvenim tam değil.
Forumu takip ediyorsanız, olurluğu yüksek makamlarca teyid edilen karavancıların 1+2 koltuk sorunu için proje mühendis firmalarından bazıları çözülemez cevabı vermekte.
Ayrıca forumda yine bazı çekme karavan üreticilerinin, ilgilenenlerin gözlerinin içine baka baka yasa dışı ürünlerin geçerliliğinden bahsettikleri hatta öyle karavanların satışını yaptıkları yazılmakta.

Resmi bilgi, içine hiçbir kişisel çıkarın girmediği, yalnızca uygulama yetkisine sahip olunan resmî kaynaklardan alınmalı. Dolambaçlı yola gerek yok !

.
Kesinlikle katiliyorum yalniz ben bu konu ile alakali resmi bir bilgilendirme yazisi bulamadim, belki de boyle bir uygulama hakikaten olmadigindandir.

istediğiniz şekle sokun aracı hiçbirşey farketmez. ruhsatta ne yazıyorsa hız sınırı o'dur. binek araç yazdırırsanız ruhsatınıza, hız sınırınız binek sınırı olur.

4x4 hilux aracımda fabrika çıkışlı kasa kapağı var. 90 ı geçince ceza

istediğiniz şekle sokun aracı hiçbirşey farketmez. ruhsatta ne yazıyorsa hız sınırı o'dur. binek araç yazdırırsanız ruhsatınıza, hız sınırınız binek sınırı olur.

Bu tam aranan cevap oldu, tesekkurler

sizin aracın kapağı nasıl eğer kasanın üst seviyesini geçmeyen düz kabinse gerek yok. zaten arka kabini ruhsata işletiyorsunuz ve aracın ruhsatta değişiklik oluyor.
arkadaşlar bunu ezbere konuşmuyorum arkadaşım yaptırdı,ruhsata yapan yer kendisi işletti.

Ruhsata arkada yapilan islem yaziliyordur. Aracin sinifi yine kamyonettir. Kamyonetin de hiz siniri aynidir.Kamyonetten binek arac cikmaz .

sizin aracın kapağı nasıl eğer kasanın üst seviyesini geçmeyen düz kabinse gerek yok. zaten arka kabini ruhsata işletiyorsunuz ve aracın ruhsatta değişiklik oluyor.
arkadaşlar bunu ezbere konuşmuyorum arkadaşım yaptırdı,ruhsata yapan yer kendisi işletti.

düz yukarı doğru açılan, araçla birlikte orijinal takılı gelen kapak. camlı olanlar ruhsata işleniyor diyenlerde var, hiçbir işlem yaptırmadan ceza yemeden kullananlarda var. hatta muayeneye söküp gidenler olduğunu bile duydum.

düz yukarı doğru açılan, araçla birlikte orijinal takılı gelen kapak. camlı olanlar ruhsata işleniyor diyenlerde var, hiçbir işlem yaptırmadan ceza yemeden kullananlarda var. hatta muayeneye söküp gidenler olduğunu bile duydum.
sizin aracınki zaten ruhsata işlenmez sayın codename1907, ama camlı olanları işletmek zorunlu,sadece bazı istasyonlarda veya uygulamada pas geçmişlerdir. bu konudaki son sözüm sadece buradaki bilgilerle yetinmeyip profesyonel yardım alın,adam haklıymış diyceksiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR