Pikapüstü Karavan Mağduru cengo1965

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cengo1965 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 130
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 123,408
Ynt: Pikapüstü Karavan Mağduru cengo1965

Merhaba,
Dava halen devam ediyor bilirkişi raporu bekleniyor, bu arada cezanın kesildiği mahaldeki sulh hukuk mahkemesinden kesilen cezanın (Ek-2 maddesi) mesnetsizl olduğu iddiası ile cezanın iptali için ayrı bir talepte bulundum kısaca adaletin tecellisini bekliyorum. Geçen ay bir seyahatimde yurtdışından karayolu ile dönüşte Kapıkule'de benim karavanım gibi iki tane aracın giriş yaptığını gördüm ve resmi yetkililerle görüştüm bu araçlarin durumunu sordum hayretle suratıma baktılar ve -ne var normal karavan işte bunlar ha çekmiş ha sırtına almış, dediler bende de bu karavandan olduğunu ve yurtdışına çıkarken ne tür bir belge isteyeceklerini sordum yeşil kart ve triptik belgesinin yeterli olacağını söylediler. Düşünüyorum bende aracımla yurtdışına çıkış yapsam ve bunu noter kanalıyla yada başka bir şekilde kayıt altına alsam ve bunu mahkemeye sunsam ne olur acaba ?

Etiketler

Cenk bence bu bir işaret,kapıkuleye kadar yakalanmazsan yurt dışında takıl.Nasıl bir ülkede yaşıyoruz.

Arkadaşlar Merhaba,
Maalesef davayı kaybettim son ve kesin karar çıktı bundan boyle pick-up üstü karavan "YASSAK HEMŞERİM"...
Kararın mesnedi ise trafiğe uygunluk belgesinin olmaması nedeniyle trafik güvenliğinin ihlali,tescil belgesine işlenmemesi, vs...

Cenk senin adına üzüldüm, aracın 5 yaşını doldurunca proje çizdirerek karavan dönüşümü yaptırma olasılığında yokmu?
Levent

Üzücü bir durum...Genelde artık en çok duyduğumuz kelime oldu bu Türkiye de...

Oyle komik bir karar ki ne diyecegimi bilmiyorum; üstelik daha önce yerel mahkemeden iptal ettirdigim trafik cezasınında tekrar yürürlüğe sokulduğunu bildiriyor, kurban ben oldum. Bunu üretene neden ürettin neden sattın neden izin almadın diye sormuyor, bana kullanamazsın kullanırsan seni trafikten men ederim sana ceza yazarım diyor. Adaletin bumudur dünya.........
Neyse bende şimdi bunu üretip / satan Saly Karavana bu konuyu rücu etmek için çalışmalara başlayacağım bakalım ne olacak bu konuda da mahkemenin bana -safmısın neden alıyorsun senin kabahatin diyecegini şimdiden duyuyor gibiyim ama olsun durmak yok devam.

cengo1965' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba,
Maalesef davayı kaybettim son ve kesin karar çıktı bundan boyle pick-up üstü karavan "YASSAK HEMŞERİM"...
Kararın mesnedi ise trafiğe uygunluk belgesinin olmaması nedeniyle trafik güvenliğinin ihlali,tescil belgesine işlenmemesi, vs...

Geçen hafta izlediğim, Sinan ÇETİN'in "Kağıt" isimli filmini anımsadım birden.

Geçmiş olsun Cenk bey.

Çok yazık...

Adapazarı üreticilerini yere göğe sığdıramayan çok değerli UKKF yöneticilerinin konuya bakış açısını merak ediyorum ben. Bu konuyla ilgili resmi bir girişimde bulunmayı düşünüyorlar mı acaba?

cengo1965' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba,

Uzun zaman bende ılgılendım bu pkap ustu karavanlan desene hayaller suya dustu,

Sızın adınıza uzuldum..

Cenk bey geçmiş olsun (Banada)
Gelişmeleri paylaştığınız için teşekkürler.

Halil.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.