Pikapüstü Karavan Mağduru cengo1965

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cengo1965 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 130
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 123,401
Ynt: Pikapüstü Karavan Mağduru cengo1965

ömer bey 750 kg. üzeri çekme karavanlar ruhsata, vergiye ve muayeneye tabidir ayrıca motokaravanlarda bu şartlarda üretilir firmalar işin kolayına kaçıyor devletle sizi baş başa bırakıyor sonrada bu konuda olduğu gibi tüm sorumluluk ve maddi zarar alıcıya kalıyor.Bu işler üretici firma tarafından yapılıp belgelendikten sonra para ödenseydi buradaki arkadaş madur olmayacaktı çünkü üretilen malın yasaya uygun olmaması tamamen üreticinin sorumluluğunda olacaktı..Ben bir karavan alacağım zaman kesinlikle aynı otolardaki gibi anahtar teslim, her türlü evrakı hazır olarak almayı tercih ederim, bunu satıcı ve üreticilerden herkes talep ederse kısa zamanda bu düzene gelinecektir bunu sağlayaman firmalarda saf dışı kalacaklardır.

Etiketler

Yakında çıkacak bir kanun ile karavan ve camperin iç hacmine göre ,kaç m3 ise o kadar miktarda oksijen vergisi çıkıyormuş.Bununla beraber camper şehir içinde park edilmişse o şehirde ki 4 yıldızlı otel oda fiyat raici üzerinden günlük para ödemeleri kararlaştırılmış.Çünkü devlet camperin içinde hem yatılabilip ,wc ,yemek yapmak gibi ancak otel veya evlerde yapılacak şeyleri yapıldığının farkına varmış.Ve yaptım oldu mantığıyla hareket etmiş bile.
Saçmamı geldi? Yarın bu yasa çıksa hiçbirimizin yeterli tepkiyi veremeyeceğimizi adım gibi biliyorum.

JAMES BROWN' Alıntı:
Yakında çıkacak bir kanun ile karavan ve camperin iç hacmine göre ,kaç m3 ise o kadar miktarda oksijen vergisi çıkıyormuş.Bununla beraber camper şehir içinde park edilmişse o şehirde ki 4 yıldızlı otel oda fiyat raici üzerinden günlük para ödemeleri kararlaştırılmış.Çünkü devlet camperin içinde hem yatılabilip ,wc ,yemek yapmak gibi ancak otel veya evlerde yapılacak şeyleri yapıldığının farkına varmış.Ve yaptım oldu mantığıyla hareket etmiş bile.
Saçmamı geldi? Yarın bu yasa çıksa hiçbirimizin yeterli tepkiyi veremeyeceğimizi adım gibi biliyorum.
valla saçma gelmedi son derece de beklerim, türkiye'de bir şeye tepki göstermek artık imkansızlaştı ileri demokrasi böyle bir şey işte korkular içinde yaşıyoruz

kenanyama' Alıntı:
Selamlar
Almanlar bu işi yapmış, Vatandaş kullanmış ve şimdide satıyor.
TÜRKİYE'de
Kenan YAMA
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-arazi-araclari-diger-markalar-vw-t1-super-karavan/detay
Bu araçta karavan kısmı,aracın kasaında çok sırıtmıyor.Yani sahibi kontrolde ,karavan kısmının demonte olmadığı konusunda polislere sanki inandırıcı olabilir.Fakat Mitsubishi L200 daha göze çarpıyordu.Tam ülkemize has durumlar.

geçmiş olsun arkadaşım türkiye bu yapana ceza yok gerekli belgelerin olmadan sen nasıl böyle bir şeyler yapıyosun demiyo ?bence zararını alırsın umuyorum ...

Tüm arkadaşlara selam ve saygılarımı sunuyorum.Bu konuyu baştan sona okudum çok fazla şaşırmış durumdayım.Öncelikle mağdur arkadaşıma tüm kalbimle destek veriyorum mağduriyetinin bir an evvel lehine çözülmesini diliyorum.Bende epey zamandır motorkaravan konusunda içi yanıp tutuşanlardanım fakat konuları okudukça gerçekten karavancılık konusunun ülkemizde ne kadar demoralize edildiğini görüyorum henüz başında bile olamadığım karavancılığın ülkemizde neden daha iyi yerlere gelemediğini daha iyi anlıyorum...Umuyorum bütün bu garip ve manasız uygulamaların yakın bir zamanda bu işe gönül verenlerin istedikleri şekilde düzenlenmesidir....Genede en yakın zamanda bir motokaravan sahibi olmayı istiyorum.Çok geçmiş olsun arkadaşım...

Peki ,
Soruyorum,

MAdur olan arkadaş ve cevap veren arkadaşlardan

kaç tanesi mevcut Karavan Derneklerine üye acaba?

Saygılarımla

Bülent KOÇOĞLU

Türkiye Kamp Karavan Derneği ve
Aspa Kamp Karavan Derneği üyesi

bkocoglu' Alıntı:
Peki ,
Soruyorum,

Saygılarımla

Bülent KOÇOĞLU

Affınıza sığınarak, herhangi bir kamp karavan derneğine üye olMAyan birisi olarak, yalnızca merak ettiğim için sormak istiyorum: HERHANGİ bir kamp karavan derneği bugüne kadar karavancıları ilgilendiren mevzuatı değiştirmek için ne yaptı? Örneğin 5 seneden önce yapılan dönüşümlerden alınmak istenen %120 ÖTV'yi kaldırmak için ne gibi adımlar atıldı ve ne türden ilerlemeler sağlandı? Bu türden bir derneğe üye olmak benim gibi üye olmayanlara ne fayda sağlayacak? Bugüne kadar üyelerine ne türden faydalar sağladı?

Derdim polemik yaratmak değil, ama belki şu soruları da sormak gerek:

Kamp karavan derneği (ya da genelde Türkiye'deki bilumum derneklerin) üyeleri neden sürekli olarak birbirleriyle didişiyorlar? Didişmek dışında somut iş yapan, üyelerine fayda sağlayan HERHANGİ BİR dernek var mı? Onlarca yıldır içinde çalıştığım bilumum dernekler içinde bu sorularıma olumlu cevap alabileceğim tek bir tanesini dahi görmediğim için GERÇEKTEN merak ediyorum.

Sevgili moderatörümüz belki bu konu başlığını başka bir yere taşımak isteyebilir, itirazım yok. Hatta daha uygun olacağı kesin.

bkocoglu' Alıntı:
Peki ,
Soruyorum,

Saygılarımla

Bülent KOÇOĞLU

Bülent bey konuyu nereye bağladınız hayret ettim,
Cenk dostumuzun yaşadığı onca sıkıntılı süreçten sonra kendisine üzüntünüzü belirtemiyorsanızda moralini bozmanız
çok gereksiz ve sorunuz için uygun alan burası değil.

TA2RX' Alıntı:
Affınıza sığınarak, herhangi bir kamp karavan derneğine üye olMAyan birisi olarak, yalnızca merak ettiğim için sormak istiyorum: HERHANGİ bir kamp karavan derneği bugüne kadar karavancıları ilgilendiren mevzuatı değiştirmek için ne yaptı? Örneğin 5 seneden önce yapılan dönüşümlerden alınmak istenen %120 ÖTV'yi kaldırmak için ne gibi adımlar atıldı ve ne türden ilerlemeler sağlandı? Bu türden bir derneğe üye olmak benim gibi üye olmayanlara ne fayda sağlayacak? Bugüne kadar üyelerine ne türden faydalar sağladı?

Derdim polemik yaratmak değil, ama belki şu soruları da sormak gerek:

Kamp karavan derneği (ya da genelde Türkiye'deki bilumum derneklerin) üyeleri neden sürekli olarak birbirleriyle didişiyorlar? Didişmek dışında somut iş yapan, üyelerine fayda sağlayan HERHANGİ BİR dernek var mı? Onlarca yıldır içinde çalıştığım bilumum dernekler içinde bu sorularıma olumlu cevap alabileceğim tek bir tanesini dahi görmediğim için GERÇEKTEN merak ediyorum.

Sevgili moderatörümüz belki bu konu başlığını başka bir yere taşımak isteyebilir, itirazım yok. Hatta daha uygun olacağı kesin.
10 puanlık bi soru 10 numara soru

Bekir bey,
Ben de polemik yaratmak yada kırıcı olmak istemiyorum ama biraz bilgi vermek ihtiyacını hissettim.
Öncelikle daha önce yaşadığınız dernek olayları bize emsal olamaz. Ayrıca nereden duyduğunuzu bilmiyorum ama hiç bir dernek arasında didişme yok bu tip dedikodular sizin gibi konuların gerçeğini bilmeyen arkadaşların belki kasıtlı belki bilmeden ortaya attıkları haberlerdir. Konu sadece Federasyona katılıp katılmama tercihidir. Buda çok doğal ve saygı duyulması gereken bir tercihtir.
Dernekler size bir şey vermeyecek. Örnek olarak ÖTV'nin kaldırılmasında siz kendi açınızdan veya diğer karavancılar açısından bir yarar görüyorsanız gerek bireysel gerek kurumsal çaba harcamanız gerekiyor. Bunu bir dernek çatısı altında yapsanız bireysele göre daha etkin olur.
Ama sadece bir fayda sağlamak amacıyla üye olacaksanız hiç gerek yok üye olmanızın bir amacı yok demektir. Zira bu dernekler hobi dernekleridir, üyelerine maddi menfaat sağlayan ticari kuruluşlar değil. Bu yüzden derneklerden bir fayda sağlamasını beklemeyin, sizin derneğe ne vereceğinizin değerlendirmesini yapmanız bence daha anlamlı olur.
Onlarca yıl çalıştığınız derneklerden sanırım bu yüzden pek bir yarar görememişsinizdir.
Özetle, amacımız üyelere bir çıkar sağlamak değil, hobi olarak kurulan derneklerin, karavancılık adına amatörce bir katkı sağlamak için gönüllü olarak, hiç bir karşılık beklemeden çalışmasıdır. Bu çalışmalar sonucunda eminim karavancılar için bir çok olumlu gelişmeler elde edilebilecektir.
Nereler yapılmaya çalıştığını öğrenmek isterseniz Federasyon web sitesinde bulabilirsiniz.
Saygılarımla
Erdal Ötügen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri