Pino Pi2010 Karavanım Için Gölgelik Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nexium77 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,416

nexium77

Yeni Üye
Merhabalar.
Pino Pi2010 çekme karavana sahibim. Karavanıma nasıl bir gölgelik/tente taktırabilirim?
Karavanın boyundan dolayı öyle zaten çok büyük bir şey olmayacak ama duruma göre güneşi kesmesi ve gölge yapması dışarıda otururken baya faydalı olacak düşüncesindeyim.
Karavanın sağ tarafında boydan boya kanal mevcut. Bu kanallara mı yoksa başka bir kısmamı gölgelik takılır bilemedim. Aynı karavanı kullanıp gölgelik/tente taktıran var mı?
Ayrıca Bursa'da oturmaktayım. Burada yada yakın yerde bu işi yapan önereceğiniz kişiler olur mu?
Şimdiden çok teşekkürler.

Etiketler
karavanın boyu kısa olduğu için hazır bir ürün bulması zor olur fakat kendiniz bir çizim ile planlayıp tentecilerde yaptırabilirsiniz. ben kendi karavanıma araba brandası kumaşından alıp kendim dikerek köşelere de uzayıp kısalabilen teleskopik saplar var bunlardan kullanarak yapmıştım. kanalın olduğu yere uygun bir geçirme aparatı takılabilir. başka bir konuda kanalın genişliğine uygun kalınlıkta ip kullanarak yapanlar vardı.

Çekme karavanlarda bulunan bu kanala takılabilecek değişik gölgelikler var.
Aşağıdaki videodakine benzerini bende kullanmıştım. Aceminin bile 5-10 dakikada kurabileceği bir gölgelik.
Hypercamp Sunlight Sonnendach
Gölgeliğin kanala geçen kısmının fabrikasyon olarak nasıl dikildiğini aşağıdaki video gösteriyor. Zor bir iş olmasa gerek.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=WoRUYquVyxo

Bu tarz off road yan tenteler hafifligi, açıldığı zaman stabil olmasi ve uygun fiyatı ile sizin için uygun olabilir. 200, 250 ve 300 cm eninde ebatlar var.

https://www.vtboffroad.com/product-page/hi-200-yan-tente

bd3190_afcdddf755c644c89db2578cd9f84f5e~mv2.webp

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR