Pirikamp Yollarda (ve Kamplarda) 2020

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 335,359
Evime aldığım yeni Uşak kilimim geldi. Mutlu oldum. Hemen yerine serdim. Eski kilime göre biraz ince ama bence güzel oldu. C187ea5f09732d1247c4361391770aff

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

Her ne kadar karavanı çok sevsem de ev ortamının sağladığı konfor, (Hele ki iç Anadolu gibi zorlu bir iklimde) benim tam zamanlı karavan yaşamına geçmemi zorlaştırıyor.
Ben evimde de çok mutluyum ve çok rahat bir şekilde bütün yaşam aktivitelerini gerçekleştiriyorum. Evin rahatını bırakasım yok.
Ayrıca çamaşırların yıkanması gibi işler ev ortamında çok daha rahat ve konforlu halledilebiliyor.
Yazın karavanın içersi 34-35 derecelerdeyken evin sıcaklığı taş çatlasa gün içerisinde 27'ye yükseliyor. Yine geceleri karavan dış sıcaklıkla aynı sıcaklıklara (14-15 C) düşerken Ev taş çatlasa 24 dereceye düşebilir.
Yani ev ve karavan kıyaslandığında evin artıları çok ağır basıyor bende.

Arkadaşlar,
Ben yalnızca ücretli kamp alanlarında ve karavanparklarda, bu konuda kullanımı yaygınlaşmış otopark vb yerlerde kalmaktayım. Ülkemizde bu tip yerlerin sayıca azlığı hem de şartlarındaki yetersizlikler benim için bir handikap oluşturuyor. Örneğin bir doğu Anadolu turuna çıkmayı istiyorsam yol üzerindeki, Sivas, Erzurum, Ağrı gibi illerde karavanpark bulamayacak olmak benim özgürce gezmemi ve kendimi mutlu hissetmemi engelliyor açıkçası. Bu tip bir geziye çıkarsam büyük ihtimalle şehirlere yakın benzinliklerde konaklayacağım ama huzurum ve rahatım asla bir karavanparktaki gibi olmayacak. Umarım zaman içerisinde bizim ülkemiz de gerekli yatırımları yapar.

Ya da tek seçenek motokaravan, Kendimi çok zorlasam bir motokaravan alabilecek gücüm var ama bunun için hayatımda pekçok şeyden feragat edeceğim. Örneğin kitaplarımdan, gezilerimden kamplarımdan ve birçok lüksümden bu uğurda feragat etmem gerekecek. Ben bu şekilde yaşamayı anlamlı bulmuyorum. Ayrıca ben karavanparklarda ve kamplarda mutlu olan bir insanım.

Aslında motokaravanı bu kadar ulaşılmaz kılan onunla beraber normal bir araca da duyulacak ihtiyaç. Günlük işlerimde kullanılabilecek bir motokaravan alsam bu sefer uzun süreli konaklama ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir araç olmaktan çıkmış olacak. Onunla şu anki çekme karavanımın konforu bile olmaz. İlla büyük bir motokaravan lazım. Hatta Midibüs olanlardan lazım. Ama onunla da hastaneye, eczaneye, postaneye vs vs yerlere gidilmez. İşte o zaman da bir ikinci otomobil lazım geliyor. Bu durumda en iyisi yine çekme karavan.

Arkadaşlar,
Biz bu yolları gönlümüzdeki sevgimizle yürüyoruz.
Kimseye bir şey demedik, demiyoruz.
Biz kimseye düşman olmadık.
Bizim yolumuz uzun...
Kısa süreli bazı şeylerin peşinde değiliz.
Yirmi yıldır bu yollardayız biz...

Arkadaşlar,
Her zaman iyi niyetli oldum ve sahip olduğum iyi niyetlerle çok da güzel kamplar yaptım.
Ben geçmişe baktığımda eksik veya yanlış yaptığım bir şeyler göremiyorum.
Her zaman her şeyim tastamamdı ve kimseye muhtaç olmadık.
Kimseden bir şeyini istemedik,
Düzenlediğimiz kamplardan bırakın para kazanmayı,
Gönlümüzün dilediğini yapmak haricinde,
sosyal bir fayda bile görmedik.
Zaten hiç böyle bir beklenti içerisine de girmemiştik.
Biz gönlü zengin olan kampçılardanız.
Hala gönlümüzde sevdamızı taşıyoruz.
Ama çok üzdüler bizi de...
Anlamsız ve gereksiz yere.
Yıllarımı zehir ettiler bana.
Hasta oldum. Ama sonuçta
bir gün (yine) iyileştim.
Hala mutlu bir kampçıyım.
Demek ki ortada bir durum
olduğu yok.
Hayatımı yaşayabilirim herkes gibi...
Benimle konuşmayanlar,
Doğru yapmıyorsunuz.
Oysa benim mesajlarım,
her zaman için herkese...
Gizli saklı bir şey de söylemedim,
kimseye.
Sevelim, sevilelim. Dünya Kimseye
Kalmaz...

Lafın kısasını da okuyup içine sindiren arkadaşlar,
Şu aşağıdaki genişlemeyi de okurlarsa
daha güzel bilgilenip ne demek istediğimi
Daha iyi anlarlar.

Merhaba arkadaşlar,
Ben bir Dünya Lideriyim,
İnsanlığa tek bir mesajım var,
Üç kelimeden oluşuyor,
I LOVE YOU!..
Mesajı alabiliyorsanız ne mutlu,
Alamıyorsanız kanallarınızı kontrol edin.
Bunun haricinde benden aldığınız
diğer mesajlar, virüsler, laf taşıyanlar,
kirleticiler, iki yüzlü toplum yapısı
gibi nedenlerle
kirlenmiş mesajlar. Ben on günden
daha uzun olan hiçbir meseleyi
gündemimde tutmuyorum.
Bana yıllar öncesinin meseleleriyle gelmeyin.
Olaylarda bir yanlışlık varsa benim bir yanlışım
varsa o zaman söyleyecektiniz üzgünüm.
Arkadan konuşan hiçkimseye aldırmıyorum.
Kimseye en ufak bir kinim, düşmanlığım yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR