Pirikamp Yollarda (ve Kamplarda) 2020

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 337,081
Bir zamanlar Facebook'a yazmışım, Ben İzmir'imi, evimi özledim diye,
Hakkaten ben 2015-2016 sezonunda burada misafirdim.
Ama şimdi evim burda, artık buralı olmuşum,
Ne kadar ilginç değil mi?
Her şey için binlerce kez Allah'a şükür.

İlk karavanım Çelebi'de ısınmak için,
Elektrikli ısıtıcı ve jeneratör kullanmıştım.
Sonuçta kışları sorun olan benim için,
Birkaç saati kurtarmaktı.
Ama ilk defa kış aylarında uzun süreli karavanda yaşayacağım.
Ve görünüşe göre jeneratöre epey ihtiyacım olacak...

Karavanımdayım.
Çatır çatır buz tutmuş her şey.
İçerisi -6 dereceydi.
Eberi ateşledim.
Isıtıyorum karavanı. 86cceff4d0ff35487b3a49200d935baa

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Karavanım Pirikamp'ta eberspacherin takıldığı yer itibarıyla sulara da faydası oluyor. Bugün karavana gittiğimde sıcaklık -6 derece idi sular buz tutmuş idi ama sonradan eberspacher bütün karavanı ısıttığı gibi buzları da çözdü. Yeter ki eberspacher çalışsın her sıcaklıkta karavanda kalınabilir.

CCİ-Camping Card İnternational.
Uluslararası bir kampçı olduğumuzu belirtir kimlik kartımızın süresi doldu. İnşallah yenileyeceğiz.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Günümüzde hem TV hem de Radyo ihtiyacı internetle çözülebiliyor.
Benim de gideceğim köy olan Karagedik'te umuyorum ki Turkcell, 4.5G ile çekiyor.
Bu durumda karasal yayınlara ulaşamasam da en azından eski bir akıllı telefondan
İstediğim radyoları dinleyebilirim.
Bütün gün radyo dinlemek aşağı yukarı 1GB veri götürüyor.
Turkcell'in 50GB 4.5 g tarifesi 150 lira civarında.
Bir Neta parası verilene kadar 20Ay 50Gb internet kullanılabilir.
Bu yüzden Neta'dan şimdilik vazgeçtim.
İnternetle idare edeceğim.

Günümüzde hem TV hem de Radyo ihtiyacı internetle çözülebiliyor.
Benim de gideceğim köy olan Karagedik'te umuyorum ki Turkcell, 4.5G ile çekiyor.
Bu durumda karasal yayınlara ulaşamasam da en azından eski bir akıllı telefondan
İstediğim radyoları dinleyebilirim.
Bütün gün radyo dinlemek aşağı yukarı 1GB veri götürüyor.
Turkcell'in 50GB 4.5 g tarifesi 150 lira civarında.
Bir Neta parası verilene kadar 20Ay 50Gb internet kullanılabilir.
Bu yüzden Neta'dan şimdilik vazgeçtim.
İnternetle idare edeceğim.

Hocam bence bu paketleri almadan, karasal yayınları kullanıp kullanamadığınızı bir deneyin.
92_94 yılları arasında askerlik yaparken istirahat saatlerinde radyo dinlememize izin veriliyordu. Ülkemizin en ücra yerlerinde bile TRT nin yayınlarını çoğunlukla mini cep radyomuzdan dinleye biliyorduk. Şimdiki durumu bilmiyorum ama Ankara nın köylerinde coğrafi olarak yayını engelleyen bir durum yoksa, sorun yaşıyacağınızı sanmıyorum.

Son düzenleme:

Bence aylık 150 lira çok para.20 ay 3 bin tl.Bence uydu kurulumunu yeniden değerlendirin derim.

Tam zamanlı karavan yaşamı deneyeceğim için akvaryumumu ücretsiz yeniden sahiplendirdim.
Uzun süredir akvaryum bakıyordum ve yeri bir boş geldi, Üzüldüm sevgili balıklarım artık yeni bir yuvada...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri