Pirikamp Yollarda (ve Kamplarda) 2020

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 337,073

Yeni bir kitaba başladım: Stephen KİNG Yazma Sanatı. Aslında daha önceden İnternetten PDF'sini bulup okumuştum. Bu ikinci okuyuşum olacak. Bu kitap yazarın yazma üzerine çok önemli duygu ve düşüncelerini ve deneyimlerini konu alıyor. Benim gibi bir gün yazmayı hayal eden birisi için önemli bir kitap.

0001874202001 1
İşte yeni kitabımız...

Yeni bir kitaba başladım: Stephen KİNG Yazma Sanatı. Aslında daha önceden İnternetten PDF'sini bulup okumuştum. Bu ikinci okuyuşum olacak. Bu kitap yazarın yazma üzerine çok önemli duygu ve düşüncelerini ve deneyimlerini konu alıyor. Benim gibi bir gün yazmayı hayal eden birisi için önemli bir kitap.

Hocam bence kitap yazma hayalinin yanında siz eskizlere başlamışsınızdır bile.

Alevi dedesi ,Hacca gidiyor. Hacca gittiğinde insanlar şeytan taşlama zamanında şeytanı taşlarken
Dede eline bir taşı alıyor ve sinesine vurmaya başlıyor bunu gören arkadaşları yanındakiler diyor ki ;”pirim neden kendini taşla dövüyorsun .”Deee;”oğul senin buradaki şeytanlan ne işin var .Sen kendi içindeki şeytanı taşla
Kendi nefsini terbiye et özünü pakla “
Hararet nardadır sacda değildir
Keramet baştadır tacda değildir
Her ne arar isen kendinde ara
Kudüste mekkede hacda değildir
Hünkar Hacı Bektaş-i Veli
Kasım Dümen'den alıntı

Hocam bence kitap yazma hayalinin yanında siz eskizlere başlamışsınızdır bile.
Zaman zaman parça parça bir şeyler yazdım. Özellikle kısa öyküler. ama olmuyor. Bunlar daha çok alıştırma mahiyetinde. Gerçek bir hikaye yok ortada. Çok geniş dünyalar yaratacak hayal gücünü kendimde bulamadım. Entellektüel birikimim de henüz yeterli seviyede değil. Ama bir gün yazmak en önemli hayalim. Ama bunun için hem çok okumam hem de çok çalışmam gerekir. Yazma ile ilgili teknikler konusuna da değinen bir kütüphane rafı dolusu kitabım var. Bu konuyla ilgili bilgi ve becerimi önümüzdeki zamanlarda arttırmaya çalışacağım. Emeklilikte yapacak bir işe ihtiyacım var. Yazmak hayalim.

Aslında Watpad'de bir hikayem var.
Karavanlı bir hikaye
okumak isteyenlere...
Ali Rıza ve Sıdıka
Ali Rıza bey ve karavanı Sıdıka'nın yol macerası.

Zaman zaman parça parça bir şeyler yazdım. Özellikle kısa öyküler. ama olmuyor. Bunlar daha çok alıştırma mahiyetinde. Gerçek bir hikaye yok ortada. Çok geniş dünyalar yaratacak hayal gücünü kendimde bulamadım. Entellektüel birikimim de henüz yeterli seviyede değil. Ama bir gün yazmak en önemli hayalim. Ama bunun için hem çok okumam hem de çok çalışmam gerekir. Yazma ile ilgili teknikler konusuna da değinen bir kütüphane rafı dolusu kitabım var. Bu konuyla ilgili bilgi ve becerimi önümüzdeki zamanlarda arttırmaya çalışacağım. Emeklilikte yapacak bir işe ihtiyacım var. Yazmak hayalim.

Doluya koyuyorsun almıyor, boşa koyuyorsun dolmuyor misali. Zamanla kafanda bir şeyler oturur hocam.

Hayalim olan HYMER 55 karavanların ciddi parça problemi olduğu ortaya çıktı. Başım ağrımasın diye HYMER55'ten ve muadilleri olan karavanlara hayranlık beslemekten vazgeçiyorum. Kendime başka bir hayal karavanı seçip onu hayal edeceğim. Nasıl olsa hayal kurmak da parayla değil.

Aslında Watpad'de bir hikayem var.
Karavanlı bir hikaye
okumak isteyenlere...
Ali Rıza ve Sıdıka
Ali Rıza bey ve karavanı Sıdıka'nın yol macerası.
Henüz olgunlaşmadım diye yazma işini erteleme hocam. Yazmaya sürekli devam et ve son yazdıklarınla ilk yazdıklarını karşılaştırdığında aldığın yolu göreceksin. Yazmak eylemi bıçak bilemek gibidir. Yazdıkça ustalaşırsın ve kaleme hükmetme gücün artar. Bence erteleme yaz hocam.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri