DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Pokut Yaylası

'KARADENİZ YÜRÜYÜŞ ROTALARI' forumunda OR tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde açılan konu 1073 kişi tarafından okunmuş, 10 cevap yazılmıştır

1. OR

OR Kamp I

Alınan Beğeni:
    19
    Pokut yaylası Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri. Yaylanın sahipleri mi desem yoksa yerlileri mi desem çok da kibar insanlar değiller. Kendilerince doğayı korumak istiyorlar (bence öyle değil) ama yöntemleri yanlış. Her yerde onu yapma bunu yapma levhası var. Hatta levhalara uyun levhası da var. Çok itici. Ayrıca yardımsever de değiller. Geçen sene bir grup öğrenci gelmişti. Hava çok soğuk ve yağmurlu idi. Oradaki kafeye gidip biraz ısınmak istediler. Biraz sobanın kenarında oturduktan sonra kafede çalışanlardan biri bedava ısınmak olmaz çay için, birşeyler yiyin benzeri bir şey söylemiş. Çocuklar bizim çadırın yanında kamp kurmuşlardı. Apar topar gelip çadırları toplayıp gittiler. Üzülmüştüm ve ne yaptıysam o gece kalmadılar. Sırılsıklam bir şekilde ve şiddetli yağmur altında geri döndüler. O yolu bilenler bunun nasıl zor bir yürüyüş olduğunu bilirler. Elbette oradaki herkes böyle değil ama her gidişimde bana biraz daha itici gelmeye başladı. Neyseki tüm bunları size unutturan birşey var orada. O da Pokut’un nefes kesen görüntüsü. Bu sene orada 3 gün kamp yaptık. Kaldığımız süre boyunca sis yüzünden önümüzü bile göremiyorduk. Biz tam umutlarımızı yitirmişken 3.günün akşamı sis kısa bir süreliğine çekildi ve ortaya bu görüntüler çıktı.

Video: https://youtu.be/LI5x1pfEiHE

Sent from my iPad using Tapatalk

kaşif, YOL, Boyraz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
    Etiketler:

2. Boyraz

Boyraz Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    66
    Evet, doğal güzellikler bir yana bırakırsak, halkın çok misafirperver olduğundan bahsedemeyiz. Özellikle doğu ve güneydoğuyu gezip bu konuda çıtanızı yükseltirseniz.

erek.65 ve OR bunu beğendi.

3. milky

milky Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Abi çok iyi yaaa

OR bunu beğendi.

4. OR

OR Kamp I

Alınan Beğeni:
    19
    Karadeniz’i o kadar özlemişim ki bu sene kurban bayramındaki üç günlük tatilde gidip bir gece Pokut yaylasında kaldım ve ertesi gün geri döndüm. Yetmedi ama en azından krizi atlattım :smiley:

Video: https://youtu.be/VLWIQWcHqP0

kaşif, atgm ve YOL bunu beğendi.

5. atgm

atgm Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Video çok başarılı olmuş.

OR bunu beğendi.

6. 07MRT03

07MRT03 Ne haliniz varsa SÜRÜN... Nam-ı diğer ' GoYgOy '

Alınan Beğeni:
    1
    Temmuz ayında 8 gün Samsun’ dan Artvin’e gezebildiğimiz kadar yer gezdik fakat yardımetme konusunda gerçekten sıkıntılılar gelenleri fazlasıyla para olarak görüyorlar, konaklama inanılmaz pahalı bu nedenle çadır candır :smiley: misafirperverlik konusu İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu ile kıyaslanılamaz dahi, bu tarz konular oraya gittiğinizde hayal kırıklığı olabilir ama her ne olursa olsun mutlaka gidilmesi gereken yerler. Not: çekimler enfes olmuş.

OR bunu beğendi.

7. OR

OR Kamp I

Alınan Beğeni:
    19
    Merhaba arkadaşlar,

Her yıl yaptığım gibi yine tek başıma iki haftalık bir Karadeniz gezisi yaptım. Birkaç yerden drone ile görüntü aldım. Videoda hem normal çekimler hem de dronelapse çekimleri görebilirsiniz. Görüntülerin alındığı bölgeler: Karçal dağları, Yıldız gölü, Pokut yaylası, Tirevit yaylası, Palovit yaylası ve Çiçekli yayla.

Umarım beğenirsiniz

Video: https://youtu.be/W_9OMk64o7M

atgm bunu beğendi.

8. stepler

stepler Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    4
    Görüntüler şahane bende rizeliyim ayda bir çıkarım bi yaylaya yerlileri kesinlikle her geleni para olarak görüyorlar kendi malzemenizi alın çıkın en temizi ben öyle yapıyorum

OR bunu beğendi.

9. ekmel58

ekmel58 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    23
    kendi ülkemizde birbirimize tahammül edemememiz çok acı ama ne olursa olsun o manzara için gidilir

OR bunu beğendi.

10. stepler

stepler Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    4
    kesinlikle gidilir ama birde misafirperverlik denen bir şey var gidip adam akıllı temiz bırakıp dönüyosan problem yok fakat gidipte ortalığı pis bir şekilde bırakıp dönmek ordaki insanlarıda buna sevkediyor sanırım tek açıklaması budur.

OR bunu beğendi.

11. ekmel58

ekmel58 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    23
    çok doru bir noktaya değinmişsiniz gerçekten temiz bir millet değiliz temizlik imandandır ama bu sadece dilde ne olur yediğini içtiğini bir bir poşete koyup çöpe atsan sadece bu da değil ki arabada içtiği şişeyi yola atan elindekini bitirince ambalajını sokağa savuran bizim insanımız olamaz

OR ve stepler bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...