Pokut Yaylası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan OR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,911
Hayır çok kalabalık olmaz. Geçen bayramda oradaydım çok fazla insan görmedim. Hatta birkaç gün boyunca oradaki tek çadır benim çadırım idi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Tekrardan meraba;
Kamp alanını artık kesinleştirdik. Söylediğiniz gibi ilerideki düz alanda kuracağız çadırı (Yukarıdaki Pokut videosuda o düzlükten çekilmiş sanırsam) Yaylada toplamda 3 gün 2 gece geçirmeyi planlıyoruz. Su konusunda pınarlar olduğu söylenmiş, siz su ihtiyacını nasıl karşıladınız? Bunun yanında tuvalet ihtiyacı için de doğadaki kurallar geçerli olacak değilmi..?

Etiketler
Tekrardan meraba;
Kamp alanını artık kesinleştirdik. Söylediğiniz gibi ilerideki düz alanda kuracağız çadırı (Yukarıdaki Pokut videosuda o düzlükten çekilmiş sanırsam) Yaylada toplamda 3 gün 2 gece geçirmeyi planlıyoruz. Su konusunda pınarlar olduğu söylenmiş, siz su ihtiyacını nasıl karşıladınız? Bunun yanında tuvalet ihtiyacı için de doğadaki kurallar geçerli olacak değilmi..?

Dediğim gibi kamp alanı çok. Sıkıntı çekmezsiniz. Birkaç yerde çeşme var. Pokut yaylası sırtlarında bir tane var bu kamp alanından sanırım 300-400 metre uzaklıkta. Pokut-Hazindağ Yolu üzerinde kamp alanına yaklaşık 1 km mesafede başka bir çeşme var. Ben arabamla buraya gidip temizlik vs işlerimi gördükten sonra sularımı depolayıp kamp alanına getiriyorum. Bu yol yağmur yüzünden çoğu kez ıslak ve çamurlu olduğu için sonlarına doğru binek arabaların zorlanacağı yerler var. O nedenle eğer arabanız 4x4 değilse yayla sırtındaki çeşme daha uygun. Ayrıca yağmur bol olduğu için gerektiğinde su ihtiyacımı yağmur suyundan karşılıyordum. Geçen yıllarda pokut yaylasına çıkarken yaylanın girişinde başka bir çeşme daha vardı, ancak geçen yıl köylülerin bu çeşmeyi kapattıklarını gördüm. Bu sene ne durumda bilmiyorum. Evet tuvalet konusu dediğiniz gibi :smiley:

Çiçekli yaylasını da kamp için düşünebilirsiniz. Mükemmel bir kamp alanı. Manzarası muhteşem. Hemen yanında çok güzel bir çeşme var. Hatta kamp alanında işinizi görecek bir tuvalet bile var. Ben burayı Pokut yaylasından daha çok sevmeye başladım. Her sene en az 2 gece burada kalırım. Bu sene daha uzun kalmayı düşünüyorum. Biraz araştırın isterseniz. Belki hoşunuza gider.

Sent from my iPad using Tapatalk

Dediğim gibi kamp alanı çok. Sıkıntı çekmezsiniz. Birkaç yerde çeşme var. Pokut yaylası sırtlarında bir tane var bu kamp alanından sanırım 300-400 metre uzaklıkta. Pokut-Hazindağ Yolu üzerinde kamp alanına yaklaşık 1 km mesafede başka bir çeşme var. Ben arabamla buraya gidip temizlik vs işlerimi gördükten sonra sularımı depolayıp kamp alanına getiriyorum. Bu yol yağmur yüzünden çoğu kez ıslak ve çamurlu olduğu için sonlarına doğru binek arabaların zorlanacağı yerler var. O nedenle eğer arabanız 4x4 değilse yayla sırtındaki çeşme daha uygun. Ayrıca yağmur bol olduğu için gerektiğinde su ihtiyacımı yağmur suyundan karşılıyordum. Geçen yıllarda pokut yaylasına çıkarken yaylanın girişinde başka bir çeşme daha vardı, ancak geçen yıl köylülerin bu çeşmeyi kapattıklarını gördüm. Bu sene ne durumda bilmiyorum. Evet tuvalet konusu dediğiniz gibi :smiley:

Çiçekli yaylasını da kamp için düşünebilirsiniz. Mükemmel bir kamp alanı. Manzarası muhteşem. Hemen yanında çok güzel bir çeşme var. Hatta kamp alanında işinizi görecek bir tuvalet bile var. Ben burayı Pokut yaylasından daha çok sevmeye başladım. Her sene en az 2 gece burada kalırım. Bu sene daha uzun kalmayı düşünüyorum. Biraz araştırın isterseniz. Belki hoşunuza gider.

Sent from my iPad using Tapatalk
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Gerçekten çok faydalı oldu. Sayenizde Pokuta Gitmiş kadar olduk.:smiley: Pokut hakkında çok sayıda fotoğraf ve video var ama verdiğiniz bu detaylar önemli. Aslında 3 günlük süre içerisinde Gito vb yaylalara da gitme imkanımız olabilir aracımız 4x4. Çiçekli Yaylasının varlığından bile haberimiz yoktu:smiley: onuda listeye ekleyelim. Belki bir günü de orada geçiririz. Hava durumu değişken olacaktır muhtemelen. Programı hava durumuna göre şekillendirebiliriz. Çiçekli Yaylasında yaptığınız kamplardan görüntüler paylaşabilir misiniz. Fikir sahibi olmamız açısından..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.