Portatif Mutfak Dolabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erdinçkoçak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,838

erdinçkoçak

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba.5 Yıldır çekme karavan kullanıcısıyım.Kendi karavanlarını yapan arkadaşları hayranlıkla izliyor takdir ediyorum.Bende bir şeyler üretmeliyim (en azından denemeliyim) ama karavan yapamam.Bende portatif (çadır)mutfak dolabı yapmaya karar verdim.Bu arada mesleğim öğretmenlik ama bu tarz işlerle uğraşmayı severim.

İnternet de bulduğum birkaç örneğin resimlerini paylaşıyorum
Rieux kamp mutfak dolabi 0l2TgF

X5 5891033201x4
Villefort kamp mutfak dolaplari EBgEDx
Le duc kamp mutfak dolabi GhueRl
Bergerac kamp mutfak dolabi w93uq9 750x750
Classic 757630

Paylaştığım ürünlerden model olarak hangisini tavsiye edersiniz?(yada farklı bir öneri)
Kumaş su geçirmez olmak zorunda mıdır?
Aliminyum malzeme mi yoksa sert plastik mi tercih etmeli?
Tüm önerilerinize açığım.

Etiketler

Hala Niyetim çadır mutfak yapmaktan yana.kamp sandalyesinin maliyeti (50tl) konusunda mübalağa yaptınız sanırım.Demirin aliminyumun fiyatları hiç de ucuz değil.Ticaretle uğraşmıyorum Benimkisi hobi amaçlı bir uğraş.

Hala Niyetim çadır mutfak yapmaktan yana.kamp sandalyesinin maliyeti (50tl) konusunda mübalağa yaptınız sanırım.Demirin aliminyumun fiyatları hiç de ucuz değil.Ticaretle uğraşmıyorum Benimkisi hobi amaçlı bir uğraş.

Siz yine mutfağınızı yapın, Ama bizim sandalye ihtiyacını da aradan çıkaralım:smiley:

Maliyette inanın mübalağa yapmadım.
Uyduruk kolçaklı piknik Sandalye yazın marketlerde 39tl ye satılıyor. Ben bu uyduruk sandalyelerden her yıl 5-6 tane alıp, kırıp çöpe atmak zorunda kalıyorum. 39tl nin içinde üreticinin, ithalatçının, marketin, karı da var. Maliyeti 5-6tl olmalı. siz bu sandalyenin 10 katı sağlamlığında sandalye yapsanız bile maliyeti 50-60tl olur ki efsane bir sandalye olur.

Mutfak her karavan için maximum 1 adet lazımken, sandalye min. 4-5 adet lazım.
Hobi olarak üretip n11,sahibinden,letgo sitelerinden binlerce sipariş alabilirsiniz.

Siz yine mutfağınızı yapın, Ama bizim sandalye ihtiyacını da aradan çıkaralım:smiley:

Maliyette inanın mübalağa yapmadım.
Uyduruk kolçaklı piknik Sandalye yazın marketlerde 39tl ye satılıyor. Ben bu uyduruk sandalyelerden her yıl 5-6 tane alıp, kırıp çöpe atmak zorunda kalıyorum. 39tl nin içinde üreticinin, ithalatçının, marketin, karı da var. Maliyeti 5-6tl olmalı. siz bu sandalyenin 10 katı sağlamlığında sandalye yapsanız bile maliyeti 50-60tl olur ki efsane bir sandalye olur.

Mutfak her karavan için maximum 1 adet lazımken, sandalye min. 4-5 adet lazım.
Hobi olarak üretip n11,sahibinden,letgo sitelerinden binlerce sipariş alabilirsiniz.

valla hi doğru diyor:smiley:
ikinci proje kamp sandalyesi olsun :smiley:

ayrıca paylaştığınız masalar hepside çok güzel. sanırım burada dikkat edilecek konu, kaç kişi olacağınız nerede ne kadar ve ne amaçlı (mangal yada ocak veya her ikisi)kullanacağınız.

ayrıca paylaştığınız modellerin hepside çok güzel. sanırım burada dikkat edilecek konu, kaç kişi olacağınız nerede ne kadar ve ne amaçlı (mangal yada ocak veya her ikisi)kullanacağınız.

Portatif mutfak dolabı ben yaptım çok uğraştırdı yorgan koymaya burç alıp terzide tadilat yaptırdım şu geçirmez olmasına gerek yok zeten şu girmiyor içine sadece ıslanıyor
Metal aksaminı çamaşır kurutma askısından yaptım

Bahsettiğiniz sandalye fikrinde haklısınız talep çok olur.fakat adette kar marjı bahsettiğiniz kadar yüksek olamaz.üretim fazla olursa sürümden kazanabilirsiniz(binlerce).bense hobi amaçlı deneme yanılma yaparak,yaptıkça eksikleri görüp deneyim kazanarak 20-30 tane yapmayı planlıyorum.resimlerini paylaştığım ürünler 600 liradan başlayıp 2000 liralara kadar gidiyor.hedefim en ucuzu 600 lira olanın daha altında fiyata (kaliteden ödün vermeden) üretip üretemeyeceğimi görmek.ulaşabilirsem de sizlerle paylaşıcam.(yazarken son resimdeki ürüne karar verdim:smiley:)
Bunu şimdiden söylemek zor ama başarırsam sıra en kaliteli en pahalı olan kamp sandalyesine gelir.
Artık işe koyulma zamanı.Önerilerinize her zaman açığım.

Naçizane fikrim alüminyum kullanın. Çok daha uzun ömürlü olur. Sigma profiller var. Birbirlerine kaynak yapmadan, bu profilleri birleştirmek için üretilmiş bağlantı parçaları ile montajını gerçekleştirebilirsiniz.

( Can Alüminyum | Ürünlerimiz | Sigma Profilleri )

Üretim hızınızı ciddi arttırırsınız. Ayrıca başlangıçta iyi projelendirir ve net ölçüleri çıkarırsanız, ürünleri alacağınız yerde kesim işlemlerini de yaptırırsınız. Size sadece montajı kalır.

Kolay gelsin

Alüminyum kullanmaya karar verdik.3 farklı katlanma şekli konusunda kafa yoruyoruz.metal ayaklar için ya boru kıvırma aleti kullanıcaz yada eklerle halledeciz.boruyu eğmek daha estetik ama zahmetli.asıl sorun bez kısmını diktirmekte.Çantacıların sezonu başlıyormuş ve çok yoğunlarmış.Ben 50 tane deyince en az 1000 tane dikeriz diyorlar:smiley:.Görünen o ki dikiş nakışa da başlıyacaz.

Alüminyum kullanmaya karar verdik.3 farklı katlanma şekli konusunda kafa yoruyoruz.metal ayaklar için ya boru kıvırma aleti kullanıcaz yada eklerle halledeciz.boruyu eğmek daha estetik ama zahmetli.asıl sorun bez kısmını diktirmekte.Çantacıların sezonu başlıyormuş ve çok yoğunlarmış.Ben 50 tane deyince en az 1000 tane dikeriz diyorlar:smiley:.Görünen o ki dikiş nakışa da başlıyacaz.

Üstad boru profil satan yerler genelde kesim-büküm işlerini falanda yaparlar.
Siz teknik resmi verip bu şekilde istiyorum dediğinizde ufak fiyat farkı ile büküm kesim vb. işleri profil aldığınız yere yaptırabilirsiniz. Size sadece montaj kalır.

Benim tavsiyem hala sandalye yapmanız yönünde. Millet ayakta duramayacağına göre mecbur sandalye alacak ama bizim millet mutfağa para vermez sanki. Alır 20tl ye iki plastik sehpa devam eder.

Üstad boru profil satan yerler genelde kesim-büküm işlerini falanda yaparlar.
Siz teknik resmi verip bu şekilde istiyorum dediğinizde ufak fiyat farkı ile büküm kesim vb. işleri profil aldığınız yere yaptırabilirsiniz. Size sadece montaj kalır.

Benim tavsiyem hala sandalye yapmanız yönünde. Millet ayakta duramayacağına göre mecbur sandalye alacak ama bizim millet mutfağa para vermez sanki. Alır 20tl ye iki plastik sehpa devam eder.

Yirmi yıldan fazla bir zamandır kullandığım ve benim için karavanda olmazsa olmazların başında önce bu tabure-masa,

A1

sonra da böyle bir sandalye gelir.
A2

Küçük masa taburenin üzerine uyacak bir kapaktan ibaret. Sandalyede dikkat edilecek nokta katlandığında fazla kalın olmaması.

Büyük masayı sadece yemek yerken dışarı çıkarıyorum. Küçük masa sandalyelerle beraber dışarı çıkar. Eldeki su bardağı veya çay fincanı için ideal bir çözüm. Bir diğer önemli tarafı bu masa kampdışı konaklamarda yemek masası gibi kamping atmosferi yaratmıyor. Bu küçük masa yanımızdan geçenlere burada kamping yapmıyoruz der gibi.:smiley:

Sandalyeye gelince, genç olanlar bilmeyebilir ama emekli ve bel ağrısı olanlar böyle bir sandalyeye bir defa oturunca başka sandalyeyi akıllarından bile geçirmezler.:smiley:
Campingstühle | Campingzubehör - Obelink.de

Elinden iş gelen bir karavancı için gelir kaynağı olur karavancıların da önemli bir ihtiyacı karşılanır ümidiyle konuyu biraz açtım.:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri