Portatif Ocak Ile Karavan Ruhsatı Çıkarılmıyor Mu ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drtayfun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,998

drtayfun

Kamp II
Karavan ruhsatı çıkarabilmek için ocak şartı var, bunun sabit olması mı gerekiyor ? Portatif ocak kullanmak yasak mı ? Yemek - bulaşık ile uğraşmayı düşünmüyorum, mecbur muyum ?

Etiketler
ruhsat

suleymancirit

Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı
Nurgaz portatif tekli kartuşlu ocağı , vida ile sabitle , o şekilde ben geçirdim , tse de oynak olursa geçmiyor dediler , şansını dene , garanti edemem , benimki geçti .

makara60

Kamp III
Yönetmelik devamlı değişiyor,biz ne desek boş,en sağlıklısı projenizi çizecek olan mühendisin dedikleridir.

Zgrp

Ana Kamp
Nasıl yani ocak yerine piknik tüp koysam geri kalan kısımlar karavan olsa yine de tescil edilmez mi, panelvandan karavana cevirmezler mi?

drtayfun

Kamp II
Araç güvenliğini tehlikeye atmaması gerekir , ona göre düzenek lazım. Tüp güzelce sabitlenecek , gaz kaçırmayacak , gaz kaçağı olursa alarm olacak , ayrıca havalandırma olacak vs.

makara60

Kamp III
Nasıl yani ocak yerine piknik tüp koysam geri kalan kısımlar karavan olsa yine de tescil edilmez mi, panelvandan karavana cevirmezler mi?
Karavana çevireceksiniz de ne olacak:smiley:.İstanbul için başlangıç trafik sigortası 3700tl:eek:.Proje ayrı para(ben 3 yıl önce 2000 tl verdim),mtv ayrı kazık(karavan olunca katlanıyor).Ben karavanımı sırf bu yüzden sattım.Kendi adıma konuşuyorum:Bu ülkede karavan ruhsatı almak enayilikmiş!Ben 2+1 kamyonet alıp koltuklara hiç dokunmadan sadece arkaya projeli iki cam açtırıp kamp aracı yapacam o kadar.Oturma grubu (aynı zamanda yatak),mutfak tezgahı,portatif wc,dış duş,buzdolabı olacak.Kabinli duş ve tuvaletiniz,üç kişinin yatabileceği yatak grubunuz(2+1 olduğu için)olmadığı müddetçe kimse size karavan ruhsatı vermez.Çünkü yönetmeliğe göre bunlar olmadığı için aracınız karavan değil halen kamyonet;).Amaç dışı kullanımdan ceza yermiyim?Bunu trafik bölge şube müdürüne dahi sordum.Verdiği cevap aynen şu:Senin yapacağın uygulamanın vip tarzı döşenmiş kamyonetlerden ne farkı var?Amaç dışı kullanım genel bir tabir olsa da pratikte hususi araçla ticari faaliyette bulunmak,vergi kaçırmak,gerekli belgeleri almamak demek.Bence karavan yapıp nasıl karavan ruhsatı alabiliriz yerine almamak için ne yapabiliriz diye kafa yormak mevcut türkiye şartları için daha uygun diye düşünüyorum;)

drtayfun

Kamp II
Evet, ben de vergilerden dolayı ( Ki yılbaşında öttürmeli zamlar gelecek ) karavan fikrimden vazgeçtim. Portatif malzemelerle bir sistem kurup ticari araç hususi ruhsat ile yola devam edeceğim.

Zgrp

Ana Kamp
Karavana çevireceksiniz de ne olacak:smiley:.İstanbul için başlangıç trafik sigortası 3700tl:eek:.Proje ayrı para(ben 3 yıl önce 2000 tl verdim),mtv ayrı kazık(karavan olunca katlanıyor).Ben karavanımı sırf bu yüzden sattım.Kendi adıma konuşuyorum:Bu ülkede karavan ruhsatı almak enayilikmiş!Ben 2+1 kamyonet alıp koltuklara hiç dokunmadan sadece arkaya projeli iki cam açtırıp kamp aracı yapacam o kadar.Oturma grubu (aynı zamanda yatak),mutfak tezgahı,portatif wc,dış duş,buzdolabı olacak.Kabinli duş ve tuvaletiniz,üç kişinin yatabileceği yatak grubunuz(2+1 olduğu için)olmadığı müddetçe kimse size karavan ruhsatı vermez.Çünkü yönetmeliğe göre bunlar olmadığı için aracınız karavan değil halen kamyonet;).Amaç dışı kullanımdan ceza yermiyim?Bunu trafik bölge şube müdürüne dahi sordum.Verdiği cevap aynen şu:Senin yapacağın uygulamanın vip tarzı döşenmiş kamyonetlerden ne farkı var?Amaç dışı kullanım genel bir tabir olsa da pratikte hususi araçla ticari faaliyette bulunmak,vergi kaçırmak,gerekli belgeleri almamak demek.Bence karavan yapıp nasıl karavan ruhsatı alabiliriz yerine almamak için ne yapabiliriz diye kafa yormak mevcut türkiye şartları için daha uygun diye düşünüyorum;)

Makara60 işte benimde kast ettiğim tam olarak bu. Ocak yok diye karavan yapmayacaklarsa bize büyük iyilik yapmış olurlar meraklı değiliz ilave vergi vermeye. arkaya bi masa bi ufak buzdolabı bi inverter bi bi portapotti tuvalet, tavandan aşağıya inen ikinci bir yatak da koyarsak bitti gitti.

makara60

Kamp III
Makara60 işte benimde kast ettiğim tam olarak bu. Ocak yok diye karavan yapmayacaklarsa bize büyük iyilik yapmış olurlar meraklı değiliz ilave vergi vermeye. arkaya bi masa bi ufak buzdolabı bi inverter bi bi portapotti tuvalet, tavandan aşağıya inen ikinci bir yatak da koyarsak bitti gitti.
O zaman karavan ruhsatı almak için uğraşmayın,almamak için uğraşın,ona göre bir düzenek kurun.Kamp aracı yapın.Ne zaman ki devlet baba karavanları ciddiye alıp özel amaçlı taşıt sınıfından çıkartır,biz de gider karavan ruhsatımızı alırız:smiley:

drtayfun

Kamp II
Bunları yapınca da " Özel tertibatlı araç" sayılacak mı ? Ya da ruhsata işletmek gerekecek mi? Nasıl prosedür ?

ince999

Her ne yaşarsan yaşa,sonunda keyfini çıkar
Yer
İzmir merkez idi değişti EDİRNE Merkez oldu
Makara60 işte benimde kast ettiğim tam olarak bu. Ocak yok diye karavan yapmayacaklarsa bize büyük iyilik yapmış olurlar meraklı değiliz ilave vergi vermeye. arkaya bi masa bi ufak buzdolabı bi inverter bi bi portapotti tuvalet, tavandan aşağıya inen ikinci bir yatak da koyarsak bitti gitti.[/QUOTE]
Aracınızı bu duruma getirdiğiniz zaman kullanamazsınız çünkü Kanun kullanım amacı dışına çıkmış der.Arkasından bir yığın bürükrasi sıkıntısı başlar.

makara60

Kamp III
Aracınızı bu duruma getirdiğiniz zaman kullanamazsınız çünkü Kanun kullanım amacı dışına çıkmış der.Arkasından bir yığın bürükrasi sıkıntısı başlar.[/QUOTE]
Yazılanları neden okumuyorsunuz? yukarıda gerekli açıklamayı yaptım,amaç dışı kullanımın ne demek olduğunu yazdım:smiley:.Bunların hiç birini ezberimden yazmadım,hepsini sorup soruşturarak yazdım;)

ince999

Her ne yaşarsan yaşa,sonunda keyfini çıkar
Yer
İzmir merkez idi değişti EDİRNE Merkez oldu
Galiba yazılardan alıntı yaparken yeteri kadar dikkat etmemişim özür dilerim, ama sizde yazıları dikkatli okumuyor gibi görünüyorsunuz .Şayet altını cizdiğim yazıyı nereden aldığıma bakarsanız yazıyı size hitaben yazmadığımı anlamış olurdunuz.

SNN76

EFELİK EFENDİLİKTİR...
Önemli bir noktayı gözardı ediyorsunuz. Allah korusun yaralanmalı veya ölümlü bir kaza olursa ne olacak? Bu kadar risk almaya değer mi?

bartek

Zirve
Aynı gün içerisinde otizmli çocuklar yuhalandı veliler tarafından ilkokulda, 4 kardeş açlıktan ve sefaletten intihar etti ( ya da bir kardeş etti, diğerler sürünmesin diye onları da öldürdü),...vs vs ..daha çok olay var aynı güne sığan . Bu kadar çürümüşlükten sonra ne olur ki amacı dışında panelvan kullanılırsa? Birşeycik de olmaz. Yeterki kılıfına uydurun.

Son düzenleme:

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
100,400
Kayıtlı Üye Sayımız
168,435
Kaydolan Son Üyemiz
guzey33
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir