Prado Almaya Adım Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcamenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 560
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 108,450
Sehir içi 16 ile 20 lt arası 4.0 motor ile benzin yakar.
Lpg kiti ile 18 ile 22 arası çıkar.
Sehir dışı 10 11 lt yakar benzinli olarak
Dizel sehir içi 11 12 lt
Sehir dışı 9 lt civardır.
Sakin kullanımlar diyelim.Agresiflik dahanyukarıya cıkartabilir:smiley:
Yakma konusu ön plana çıkar ise heves seklinde kalmasını öneririm.
Özellikle 1.6 dci ve muadillerine alışkanlık var ise
Söyle söyleyeyim 17 16 lt ortalama görsüğümde az yakmış diyorum:smiley:
Devrilme konusu nasıl dillenmiş anlayamadım:smiley:
Standart kullanımda herhangi bir sorun yok.
Belirtiğiniz durumu duyduğumuda söyleyemem

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
MERHABALAR ARKADAŞLAR, PRADO 3.0 DİZEL İÇİN İLANLARDA SATICILARIN BİLDİRDİĞİ YAKIT TÜKETİMİ Ş.DIŞI 8 LT. Ş.İÇİ 10 LT. (SAKİN KULLANIM) BU RAKAMLARA YORUMUNUZ VAR MI? TEŞEKKÜR EDERİM.

Etiketler
bir tık yukarı sehir içi 11 12 lt civarında oluyor genelde
sehir dışı 8lt civarında.

Evet sadece arkada körükler
Arıza yaptığında genelde yükseştme kitiyle değiştiriyorlar. Yada yine bilinen amortisöre geciyorlar.Körükler biraz külfetli oluyor.

Şubat ayı boş durmadık Prado'muza bakım yaptık.Direksiyon dişlisinde yag kaçagı vardı onu yeniledik el freni balatasını değiştirdik.
Şimdi daha güzel oldu

Sahibinden ilanda 97 model manuel prado 3.0 dizele 8 lt yakıyor yazmış pek inandırıcı gelmedi
benim baktığım 99 otomatik idi. ona (galerici) sordum bilmiyor. Sizin buyurduğunuz gibi pek kullanan yok net cevap alamadım

hocam 2006 3,0 dizel sahibiyim 80,000km hala kullanıyorum.önceden 2003 4,0 v6 kullandım.
stok prado 3,0 dizel uzun yolda 90-100km hızda 8-9lt/100km yakar.
gaza basma oranınıza göre bu artar.

33-12,5-r17 lastıkler 80mm yukseltme var aracımda şehir içi 13-14ly/100km yakıyorum
uzun yolda 100km sabit hızda 10lt/100km yakıyorum

Mekan Adana fakat Ankara da yaptırdım.Adana genelde rutin bakımlar denk geldi.
Ankara Ataman
Adana periyodik bakımlar için son servis zamlarından sonra ordu caddesi Ceyhun ustaya gidiyorum.

bilgi için teşkr.
yedek parçaları nereden alıyorsunuz.

Bayadır araç ile ilgili birşeyler yazmıyorum. Bu yaz kulağıma çok fazla motor yakma bilgisi düşünce aracımın radyatörüne baktırdım yılların yorguluğu ne aşamada diye. Neticede değiştireyim dedim ve radyatörü yeniledik Eylül ayı içinde. Yine kozmatik donunuş yaptım. ön koltukları ve direksiyonu hakiki deri ile yenieden kaplattırdım. Arac Ankara AJL Toyota tepeden tırnaga işlem gördü bogaz kelebeği pırıl pırıl yapıldı arac sahlandı:smiley:. Üstüne Yine AJL Toyotada oto kuafmr işlemine tabi tutuldu.340.000 Bakım için yag ve filitre değişimi yapıldı.Yağ eneos kullanılmakta.Ekim ayınıda böyle bitirdik.Aracımı istemeyerek de olsa satışa koydum.yukarıda bahsettiğim işleri satmak için değil binmek için yaptırmıştım.Yalnız farklı bir atılım nedeniyle yeni yelken açmamdan kaynaklı aracımı satma kararı vererek ilana koydum.Hayırlısı olsun diyelim.

Arada bir güncelleme yapalım:smiley:
Son olarak lpg tankı 10 yıllık süre sonunda yenisiyle değişti.

Arkadaşlar merhaba,
Jantlar takılırken doğal olarak lastiklerde sök tak yapıldı.Ne kadar bastınız diye sordum 38 dedi.araçtaki etiket de 29 gösterilmiş.Genel olarak sizler kaç psi/bar/kpa basıyorsunuz.

KJX9OJ

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri