Prado - VX 100 Arasındaki Fark Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serkan_bes Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,108

serkan_bes

Ana Kamp
Yer
izmir
Herkese merhaba bana bu konuda yardımcı olacak bir sürü üyenim olduğuna inanıyorum ve bu sitede yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu; insanların bunun için birbirleriyle yarıştığını okuyup gözlemliyorum. Sorunum bir arazi aracım var satmaya çalışıyorum eğer satabilirsem asil bir arazi aracı almayı istiyorum bunlardan birisi de parado.Pradonun şasesinin ve fj cruiser'in şasesinin aynı olduğunu bu siteden öğrendim. Kafamı kurcalayan soruya gelince prado ve VX 100 arasında ki fark biri arazi diğeri yol için mi?Görüş ve önerileriniz benim için önemli verdiğiniz cevaplara göre tekrar sorularım olacak şimdiden teşekkürler......

Etiketler
Ynt: Prado - VX 100 Arasındaki Fark Nedir?

serkan_bes' Alıntı:
Herkese merhaba bana bu konuda yardımcı olacak bir sürü üyenim olduğuna inanıyorum ve bu sitede yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu; insanların bunun için birbirleriyle yarıştığını okuyup gözlemliyorum. Sorunum bir arazi aracım var satmaya çalışıyorum eğer satabilirsem asil bir arazi aracı almayı istiyorum bunlardan birisi de parado.Pradonun şasesinin ve fj cruiser'in şasesinin aynı olduğunu bu siteden öğrendim. Kafamı kurcalayan soruya gelince prado ve VX 100 arasında ki fark biri arazi diğeri yol için mi?Görüş ve önerileriniz benim için önemli verdiğiniz cevaplara göre tekrar sorularım olacak şimdiden teşekkürler......
iyi günler son 2 aydır bende sizin gibi kararsızdım daha evvelki aracım disco td5 2001 modeldi kendisi ile çok güzel günlerim oldu 250,000 km boyunca arzide, karda, çamurda, fakat problemleri hiç bitmedi yani ben bıktım ,o bıkmadı, sonra 2 ay boyunca ne almalıyım hem beni, hem ailemi taşıyıp ,arazide,de beni üzmemesi lazımdı daha evvel ,lada ,vitara ,thoe,nissan,land,mercedes ml serisi,araçları kullandım fakat toyota ile bir türlü buluşamadım camiadaki arkadaşlarımdan herkes bana toyota dedi bende prado ve cruiser arasında çok gelip gittim malum birde bandrol olayı var hepsini araştırdım iki modelin arasında çok büyük yakıt farkları yoktu bandrolde aynı şekilde idi,yani eğer bunları göze alıyorsanız arazi karşılaştırmasında cruiser fark atar gibime geliyor daha denemedim ,iş konfora gelince kesinlikle aks aralığı geniş araç asfaltta çok daha rahat(daha evvelki araçlarda salla baş olduk ailece) bu yüzden yine cruiser, prado biraz daha takım elbise giymiş gibi duruyor. açıkcası sorduğum çok kişi satan veya servis , tavsiye etmedi, yanlış anlaşılmasın bunlar benim son 2 aydır yaptığım araştırmalar ve bana ait yorumlar, pradonun kalitesi ile veya kronik arızasını duymadım eğer biraz ışık tutabildiysem ne mutlu bana iyi günler

cihan bey verdiğiniz yanıtlar için çok teşekkürler.İkisi arasındaki fark sanki bilmece gibi bakalım daha ne cevaplar gelecek.Belirmedim ama ben de 98 yılından beri toyota kullanıcısıyım ilk corolla ile başladım sonra 4x2 hilux simdi de 4x4 hilux 3.0 son araç 3000 cc. mükemmel ötesi kullanmaya doyulmuyor.Daha zor şartlarda test etmek nasip olmadı ama diğer araçların zorlandığı yerlerde 4x2 olarak bile zorlanmadan geçti.Gerçi bunda 265\70\17 maxxis lastiklerin de payı sanırım biraz var...

serkan bey hiluxun fotograflarını yayınlarmısınız?
265/70/17 lastik surtme yapmıyor mu?

ömer bey en kısa zamanda koymaya çalışacağım .Araç şuan 2600 km oldu servise soktuğum da özellikle ön takımlara bakılmasını ve bir problem varsa erken teşhisle olası olumsuzlukları önlemeyi istedim ve sonuç iyi oldu .Bu şekilde kullanıyorum ve tekerlek sesi dışında bir problem yaşamadık... Benim konu başlığı ile ilgili cevapları hala bekliyoruz.

Gezenbilir'in benim gibi acemi fakat meraklı aynı zamanda off road ve arazi araçları ile ilgili bilgilere aç yeni üyelerine yardım edecek değerli üyeleri fazla yoğun heralde.Neyse herkese kolay gelsin. Konunun son mesajı heralde.

lc ler hakında bilgi sahibi degilim ama bekliyorum halen hiluxun fotograflarını :smiley:

sahibinden_serkan111_070.jpg
[attachment=1]

serkan bey elinize saglık cok iyi oldu fotograflar..

yukseltme olmadan 31.6" e kadar sığabilecegini gormus olduk..

Toyota gerçekten bütün dünyada kendini kanıtlamış bir araç .Hemde her alanda.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri