Pradoyla Ilgili Ilgili Iki Soru!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MEDİCUS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,700

MEDİCUS

Selim Bilgin
Yer
ANKARA
Herkese merhaba,2005 prado 4.0 sahibiyim.İki şey soracağım, bilgisi veya önerisi olanlar varsa ,paylaşırlarsa sevinirim.
1- Aracın orta konsoldaki saati neden 12lik sistemde,yani 24lük yapma yöntemi var mı?(örneğin , 3:20 değil de 15:20 yapmak gibi !)
2- Aracın bagajı için zemine uyumlu havuz paspası nerden bulabilirim ?

saat i bilemiyorumda

havuz paspas servis en uygun seçenek yan sanayi piyasası piyasadaki araç sayısına göre çalışır uygun fiyatlı bulma şansınız biraz düşük oto aksesuarcılar ile görüşüp yan sanayisi varsa sipariş üstüne çözüm üretebilirler

tüple tüketimi aşağı yukarı hesaplama yapabilirsiniz

fabrika şehir içi tüketimi miktarını 1.2 ile çarparsanız çıkan sonuç lpg yaklaşık tüketim değeriniz ortaya çıkar

Güvenlik meselesi nasıl?Mesela sanal kartla alışveriş yapılabilir mi?Birde genelde bu tarz ürünler çinden geliyor.Malzeme kalitesi ve nakliye sıkıntısı olr mu?Hatta iade işi mümkünmüdür?Türkiyedekilerle hertürlü alışveriş yapıyoruz ama insan çekiniyor..

güvenlik sorun değil paypal gibi ödeme seçenekleri oluyor mal tesliminde gibi yada bir güvence merkezine para yatırıp malı kontrol ettikten sonra ödeme onayı veriyorsunuz sanal kartta mümkün

istediğiniz ürün tam detaylı anlatıldığı için iade sorunu yaşamadım ama iade sorun olabilir ürünler çinden ziyade kaliteli üretimleri tercih ettiğiniz için çinden olan malları almakta mümkün nakliye sorun olmadı benim alışverişlerimde zaten her ürüne oraya mahkum değilsiniz ülkemizdeki seçenekleri karşılaştırıp aradaki fark çoksa ebay tercih ediliyor

güvenlik sorun değil paypal gibi ödeme seçenekleri oluyor mal tesliminde gibi yada bir güvence merkezine para yatırıp malı kontrol ettikten sonra ödeme onayı veriyorsunuz sanal kartta mümkün

istediğiniz ürün tam detaylı anlatıldığı için iade sorunu yaşamadım ama iade sorun olabilir ürünler çinden ziyade kaliteli üretimleri tercih ettiğiniz için çinden olan malları almakta mümkün nakliye sorun olmadı benim alışverişlerimde zaten her ürüne oraya mahkum değilsiniz ülkemizdeki seçenekleri karşılaştırıp aradaki fark çoksa ebay tercih ediliyor
Teşekkürler..

Merhaba arkadaşlar nihayet bende bir 4x4 almak istiyorum ve alma arifesine geldim sayılır daha önce buraya yazmıştım herkes sağolsun bana fikrini beyan etmişti sizden ricam bu 2 araç arasında kaldım bana yardımcı olursanız çok sevinirim :smiley:) Amacım % 80 uzun yol % 20 arazi olacak aklımda birde VW Toureg var ama onuda uzun yolda dağa konforlu olur diye almak istiyorum bana yardımcı olursunuz sevinirim...
2005 Toyota Land Cruiser 4.0 Prado 69.900 TL Galeriden satılık ikinci el - 220733626
2007 Toyota Land Cruiser 4.0 Prado 69.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 233176965

İlk araçta km silme var . Bu fiyatta durmazdı zaten şimdiye . 20/02/2012 de 412733 de muayene girmiş . 24/05/2014 te 251651 de . tramer kayıt yok . kaput boyaydı yanlış hatırlamıyorsam . Tam derli toplu olmasada fena durmuyodu araç . İkinci aracı bakmadım ancak oda 2007 değil 2004 diğer araçlardan renk direksiyon itibarı ile farklı güzel görüntüsü var onu bakmadım ama . Touareg alcaksanız 2007-2009 makyajlı kasa 3.0 tdi tavsiye ederim . Kolay gelsin .

2004 model %10 daha fazla yakar. Ancak 2005 model denen aracında olası 2004 üretimi yani 4 ileri vites olma durumu olabilir. resimlerde göremedim...
Km silme olayı varsa zaten o adamla iş yapmam...
Bilmediğim için sorayım muayenede bunu yakalamıyormu TUV ? nasıl onaylıyor?

2005 elazığda var bi tane malum sitede 2005 ama 4 ileri P-R-D3 viteste görünüyor . Bu 2005 5 ileri . HASAR 34XXX34 PLAKAYI YAZIP 5664 e gönderince aracın kaskosundan yapılan hasarlar görünüyür . Eğer bu hasarlarda erp(exper raporlu) ibaresi varsa , hasar boşluk plaka ve tarih yazılarak yapılan işlemlerin kaydı görünüyor . Hasar mesajından hemen sonra yada 1 gün sonra otomatik tuvdeki muayene tarihleri ve km kayıtları geliyor ücretsiz . Bu mesajların tanesinin 4 tl gibi bir ücreti var .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri