PTT Kargo

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,489

SEVAL

www.sevalduban.com
Web
www.sevalduban.com
Pek çoğumuzun bilmediğini düşündüğüm bir hizmeti faydalı olur diye paylaşıyorum.

Kargo Şirketlerinin sayısı çok fazla , fiyatları da ucuz değil...
Ancak ;
Telefonla PTT KARGO 169 u ararsanız
Gelip adresten alınıyor.Adreste teslim edilecek kargoların herhangi bir nedenle teslim edilememesi halinde alıcı adrese 2.kez götürülüyor.
STANDART KUTULAR ve Poşetleri ÜCRETSİZ VERİYORLAR... 17 Farklı boyutta ambalaj seçeneği var..
Ödemeyi POS cihazıyla Kredi kartı ile yapabiliyorsunuz. ..
İL İÇİ 1 Kg. a kadar Adreste teslim 2.TL
İL DIŞI 1 Kg.a kadar ADRESTE TESLİM 3 TL
Sonraki her 1 Kg. için İL DIŞI O.50 TL ve İL içi O.25 TL
Toplu gönderimlerde ayrıca indirim var..
Kargonuzun takibini 444 1 788 veya www.ptt.gov.tr internetten izliyorsunuz. .. Ayrıca kargonuzun tesliminde bilgi SMS veya e-posta yoluyla size ÜCRETSİZ iletiliyor.. .
Özel Günler (Bayramlar, yılbaşı, anneler, babalar, sevgililer vb. gününden 5 gün öncesinde verilirse % 10 indirim uygulanır...
Sigorta yapılır...)
DİLERSENİZ V.İ.P 24 SAAT İÇİNDE ADRESE TESLİM EDİLİR...
TÜRKİYE DE 1 GÜNDE TESLİM... Detay www.ptt.gov.tr

Etiketler
Ynt: PTT Kargo

Aslında güzel bir hizmet gibi ama PTT adı artık bana güven ve hızdan başka herşeyi ifade ediyor ta ki sıradan bir postamı İzmir-Nazilli arasını tam 23 günde taşıdığı günden beri(160km,N.Ş.A 2-3 günde yürünebilir saırım), sağolsunlar hadi bi problem vs olmuş olabileceğini düşünerek kötü düşünmek istemedim ama maalesef yine postam aynı yerden geri 19 günde gelince artık yapacak birşey kalmadı ama yine de sağolsunlar iadeli-taahütlü olan dönüşü 4 gün erken taşıdılar..sanırım bu bir dünya rekoru bile olabilir.
Maalesef gerçek bir hikaye..

çok ucuzmuş bundan sonra ptt kullanıcam
mektuplarda çok uzun sürüyor mardinden 15 ekimde verilen bir evrağım var hala gelmedi artık ne oldu kim bilir

ben de kullandım gerçekten fiyat uygun. özellikle kaba- yer tutan eşyalrınız için ekonomik.

Bugün ptt ile ir kargo gönderdim ilk kez. Teslimatta belge falan vermediler. 169 dan barkodunu öğrenip takip edebileceğimi söylediler. Ama mesai sonrası olduğu için sanırım cevap vermedi. Süreç böyle mi işler?

İşim gereği hemen hemen tüm kargo şirketleriyle çalıştım son dönem PTT kargo ile anlaşma yapılmış onunla çalışıyoruz. Benim bir kaç önerim olacak öncelikle ambalajınızı çok ama çok iyi yapın çünki pek çok defa gözlemledim kargolara hiç bir kargo firma elamanı iyi davranmaz hatta futbol topu muamelesi bile yapar, kargolarınız için muhakkak değer tespiti yapın ve belli bir değer üzerinden yollayın evet ücreti biraz daha yükseliyor ama kargonuz hasar gördüğünde o bedeli tazmin etmeniz çok kolay oluyor, değer tespiti yapılmış kargoları özel olarak teslim edip öyle teslim alıyorlar.

Kargolarınızı teslim aldığınızda teslim evrakını imzalamadan önce yani kargo elemanı ordayken muhakkak açın ve kontrol edin tercihen yanınızda bir de şahidiniz olsun kargo elemanları mırın kırın etselerde buna aldırmayın kargo elemanı ordan çıktıktan ve siz evrakı imzaladıktan sonra yapabileceğiniz şeylerle ilgili prosedür çok uzun ve muhtemelen de aleyhinize olacaktır.

Bu gün pazar, Salı günü Antalyadan gönderilen bir paketi (içinde telsiz var) .... Ne zaman ve nasıl geleceğini yukarıdaki yazılanları okuduktan sonra endişe ile beklemekteyim.

Sektörün ama çok ama kısmi olarak içinden olan biri olarak şunu söyleyebilirim: Parayı veren düdüğü çalar. :smiley:

caner' Alıntı:
Sektörün ama çok ama kısmi olarak içinden olan biri olarak şunu söyleyebilirim: Parayı veren düdüğü çalar. :smiley:

Haklısın. Yurtdışından bir arkadaşım izne gelirken bana bir telsiz getirmiş onu da bana sormadan PTT kargo ya vermiş zannederim Türkiyede işleyişi bilmediğindende orada ne işlem yapılmışsa dönmüş evine gitmiş.
Ve ben hala bekliyorum.....

Alanyadan ankaraya gelirken arabanın anahtarını unutmuşum. ptt kargo ile göndeririz dediler. 1 hafta sonra tekrar alanya ya gittim ptt kargodan anahtarı aldım :smiley: çok şükür anahtar kaybolmadan aldım :smiley:

ufukozkan' Alıntı:
Alanyadan ankaraya gelirken arabanın anahtarını unutmuşum. ptt kargo ile göndeririz dediler. 1 hafta sonra tekrar alanya ya gittim ptt kargodan anahtarı aldım :smiley: çok şükür anahtar kaybolmadan aldım :smiley:

Şanslı imişsin bir haftada yola çıkmamış ;D ;D ;D Allah korusun ya yola çıksaydı... kimbilir ne zaman eline geçerdi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri