Rabbit Karavan Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetartug Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,155

mehmetartug

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar umarım konuyu doğru yerde açmışsımdır. çekme karavan almayı düşünüyorum nette rabbit karavanı gördüm. baya başarılı olmuş. kullanan arkadaşlar varmı ?
Teşekkürler saygılarımla.

DSC 0321

DSC 0351

DSC 0454

DSC 0471

Ben kullandım, içi çok dar, yatarken bunaltıcı oluyor,bana daral geldi, bir süre sonra sattım

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sn murat bey aracin ölçülerine dikkat ederseniz içerisinde rahat bi alan var siz Rabbit kullandiginiza eminmisiniz

Offf Road ve tek gecelik konaklamalar için güzel, ancak uzun süreli tatillerde bunaltir

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

" Offf Road ve tek gecelik konaklamalar için güzel, ancak uzun süreli tatillerde bunaltir."

Bu yargı kesinlikle çok doğru.
Bunlar özel maksat karavanları.
İçinde oturamazsın, giyinip soyunmazsın, tuvalet ihtiyacını karşılayamazsın, onu yaptığın yerde duramazsın,kış zamanı kullanamazsın, yağmurda çamurda çay yapamazsın, keyif süremezsin, yemek yiyemezsin.. vs. vs.
Malzemesi kaliteli veya değil. Özel maksat harici kullanışlı değil.

Sonuç:
" Offf Road ve tek gecelik konaklamalar için güzel, ancak uzun süreli tatillerde bunaltir."

Son düzenleme:

Hocam öncelikle görüşlerinize saygı duyarım. büyük karavan alıp sırtıma yük etmek istemiyorum. kullanışlı pratik karavan araştırıyorum. anladıgım kadarıyla 750 kg üstü olup haffif karavanmış gibi tanıtan arkadaşlarla hiç ugraşmak istemiyorum. ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Mehmet Bey merhaba.
Gayemiz tecrübelerimizle, yeni arkadaşlarımıza yardımcı olmak.
Küçük ve 750 Kg altında kullanışlı bir karavan istiyorsanız, Güney-MİDİ yi değerlendirmenizi öneririm.
İçinde, baktığınız karavandan çok daha fazla rahat edersiniz.
Benim kullandığım 5 karavanın ilki Güney -MAKSİ idi ve çok da rahat seyehatler yapmıştım.

Kararınız hayırlı olsun.

Son düzenleme:

merhabalar
hocam yanılıyorsunuz ben rabbit ve güneyi inceledim güney karavanın rabbit karavan ile aynı kılansmanda olmayacagı kanısına vardım kullanılan malzeme ve tasarım söz konusu bile olamaz rabbit karavan avrupa standartlarında gözü ile bakıyorum ben
görüse saygı duyarım

Kemalist Bey, ben klasman veya malzeme kalitesinden bahsetmiyorum.
Fonksiyonellikten bahsediyorum.
Bunlar farklı değirlendirmeler.
Siz malzeme kalitesine bakarak mı keyif süreceksiniz ?
Mesela, yağmurlu rüzgarlı bir havada, dışarı çıkıp arka tarafta ,
yağmur çamur içinde zarla zorla ocak yakıp yemek yaparken,
çay yaparken nasıl bir durum olacak, düşündünüz mü?

Bunlar seyehat karavanı değil, seçimi ve değerlendirmeyi düzgün yapmak gerekir.

Sonuç:

Bu maksatla alan arkadaşların tercihini doğru bulurum.
Aksini müdafaa ilginç bir tercih veya yönlendirmedir.
Yeni üye olup da doğrudan bu karavanı çok methtmeniz bana ilginç geldi.

Mehmet Bey kullanıcı sizsiniz, biz sadece tecrübelerimizi size nakleden
daha tecrübeli karavancılarız.
Kullanım beklentinize göre en iyisini tercih edersiniz umarım.
Hayırlı olsun.

Merhabalar,
ben konuya dair farklı bir bakış açısından Karavan Hayali olan biri olarak görüşlerimi sunmak istiyorum..
Forumları ve karavan piyasasını inceledikten sonra ( bütçe olarak da bu sevdaya limitlerle başlamak zorundaysanız) çekme piyasasının ikiye ayrıldığını görürsünüz . Ülkemizde maalesef 10.000 adet tahmin edilen karavanların neredeyse tamamı kıyılarımızda sabit yazlık niyetine kullanılıyor.. Yoksa hepimiz tatile giderken karavan sollardık ...ama yoklar.
Yani yeni başlayan ve gerçek karavancı olup yollarda km yapmak niyetinde olan biri olarak bütçenize göre ikinci el doğru dürüst bir karavan bulmanız şans. Bulsanız bu sefer yeni yasal uygulamalara takılıyorsunuz, neden mi ? 750 Kg. kuralı ülkemizde yasal olarak başlasada, halen ciddiyetle uygulanmadığını hepimiz biliyoruz. Lakin ben , ailemle tatil gibi çok özel günlerime başlarken, yolda her çevirme gördüğümde allahım bu sefer problem yaşarmıyımı yaşamak istemem. 750 Kg. bildiğiniz üzere ithal karavanlarda biraz daha size limit sunarken ( ithallerinde hem ikinci eli sınırlı hem de 15-20 yaşındakiler bile sıfır fiyata yakın isteniyor ) yerli piyasada bu limite göre tasarlanan kaliteli diyebileceğimiz 3-4 adet hafta sonu tarzı model var.. Bunların kilosuda 750 'nin çok sınırlarında.. Yani içine tüp koyduk mu veya temiz suyu doldurup yola çıktınız mı işiniz yine dualara kalıyor... bazılarının ağırlıkları 740 Kg. deniyor ki, bu limiti bardak tabakla bile geçeriz... çevirmeyi geçmeyi başardınız, aracınız 1,4 cc veya altı ise bu seferde dualarınızı yokuşlarda önümdeki kamyon durmasın ne olur diye devam ettirirsiniz.. kabul edelim ki 1 tona yakın yükü rahat çekmek için 2,0 cc araç gerekiyor aslında...
Yasal zorunlukları yerine getireyim, bu işi kuralına göre yapayım dediğinizde ise yeni ehliyet, TÜV, ruhsat maliyetleri sizi bekliyor.. Hadi onlarada eyvallah deyip bütçemizi zora sokmayı kabul ettik.. bu sefer ruhsatı çıkartırken TİP onay belgenizin olmaması (ikinci elde ) sebebiyle dürüst vatandaş olarak yine kaçakcı işlemi görüyorsunuz.. yani ne yapsak yapalım yasal olmayan statüde hayalimizi gerçekleştirmeye itiliyoruz resmen...
Halbuki Teardrops denilen örneğimizdeki Rabbit Karavan tarzı bu sevimli minik karavanlar, bu saydığım olumsuzlukları size yaşatmayabilir... Yukarıda rkadaşlarıca sayılan olumsuz tarafları yokmu var tabiki, ben sizlere bu olumsuzlukları nasıl aşılabileceğini aşağıdaki linklerde videosu ile sunuyorum:
Yükleme ve yola çıkma:

Çadır kurma :

Uzun süreli seyahatlerden görüntüler :
Eriba touring Europe

İzlediyseniz şayet, ön çadırın kurulumu 30 dakikanızı alıyor... yola çıkarken içine istediğiniz tüm eşyaları yığın çünkü bu Teardrop'ların ağırlığı 300 kg. civarı... yani dürüst vatandaş olarak ben yoldaki trafik memurunun insafına kalmak istemiyorum diyorsanız, başlangıç bütçeniz kısıtlıysa , henüz karavan olayı beni saracak mı yoksa benim için değilmi gibi kafanızda soru işaretleriniz varsa bu karavanlar size göre olabilir...aile iseniz çocuklarınızı karavanda kendiniz çadırda yatmayı göze alıyoru kabul etmelisiniz
TAbiki eleştiriniz şu şekilde olabilir : çadır kuracaksam zaten çadıra giderim beya... haklısınız tabiki, oda alternatif seçenek... ama gönlünüze bir kere karavan merakı girdi mi, çadırı insanın gözü görmez oluyor...
Biraz uzattığımın farkındayım, amacım az maliyetle, yasal sürece %100 uyan ve 1,0 cc araçla bile çekilebilen bu ufak minikleri hor görmeyelim derim..

12717769_1561761710806566_6374820962355664506_n.jpg

12742574_1561761477473256_7727320247859188732_n.jpg

12729361_1561748704141200_5837904390949390546_n.jpg

Merhabalar,
ben konuya dair farklı bir bakış açısından Karavan Hayali olan biri olarak görüşlerimi sunmak istiyorum..
Forumları ve karavan piyasasını inceledikten sonra ( bütçe olarak da bu sevdaya limitlerle başlamak zorundaysanız) çekme piyasasının ikiye ayrıldığını görürsünüz . Ülkemizde maalesef 10.000 adet tahmin edilen karavanların neredeyse tamamı kıyılarımızda sabit yazlık niyetine kullanılıyor.. Yoksa hepimiz tatile giderken karavan sollardık ...ama yoklar.
Yani yeni başlayan ve gerçek karavancı olup yollarda km yapmak niyetinde olan biri olarak bütçenize göre ikinci el doğru dürüst bir karavan bulmanız şans. Bulsanız bu sefer yeni yasal uygulamalara takılıyorsunuz, neden mi ? 750 Kg. kuralı ülkemizde yasal olarak başlasada, halen ciddiyetle uygulanmadığını hepimiz biliyoruz. Lakin ben , ailemle tatil gibi çok özel günlerime başlarken, yolda her çevirme gördüğümde allahım bu sefer problem yaşarmıyımı yaşamak istemem. 750 Kg. bildiğiniz üzere ithal karavanlarda biraz daha size limit sunarken ( ithallerinde hem ikinci eli sınırlı hem de 15-20 yaşındakiler bile sıfır fiyata yakın isteniyor ) yerli piyasada bu limite göre tasarlanan kaliteli diyebileceğimiz 3-4 adet hafta sonu tarzı model var.. Bunların kilosuda 750 'nin çok sınırlarında.. Yani içine tüp koyduk mu veya temiz suyu doldurup yola çıktınız mı işiniz yine dualara kalıyor... bazılarının ağırlıkları 740 Kg. deniyor ki, bu limiti bardak tabakla bile geçeriz... çevirmeyi geçmeyi başardınız, aracınız 1,4 cc veya altı ise bu seferde dualarınızı yokuşlarda önümdeki kamyon durmasın ne olur diye devam ettirirsiniz.. kabul edelim ki 1 tona yakın yükü rahat çekmek için 2,0 cc araç gerekiyor aslında...
Yasal zorunlukları yerine getireyim, bu işi kuralına göre yapayım dediğinizde ise yeni ehliyet, TÜV, ruhsat maliyetleri sizi bekliyor.. Hadi onlarada eyvallah deyip bütçemizi zora sokmayı kabul ettik.. bu sefer ruhsatı çıkartırken TİP onay belgenizin olmaması (ikinci elde ) sebebiyle dürüst vatandaş olarak yine kaçakcı işlemi görüyorsunuz.. yani ne yapsak yapalım yasal olmayan statüde hayalimizi gerçekleştirmeye itiliyoruz resmen...
Halbuki Teardrops denilen örneğimizdeki Rabbit Karavan tarzı bu sevimli minik karavanlar, bu saydığım olumsuzlukları size yaşatmayabilir... Yukarıda rkadaşlarıca sayılan olumsuz tarafları yokmu var tabiki, ben sizlere bu olumsuzlukları nasıl aşılabileceğini aşağıdaki linklerde videosu ile sunuyorum:
Yükleme ve yola çıkma:

Çadır kurma :

Uzun süreli seyahatlerden görüntüler :
Eriba touring Europe

İzlediyseniz şayet, ön çadırın kurulumu 30 dakikanızı alıyor... yola çıkarken içine istediğiniz tüm eşyaları yığın çünkü bu Teardrop'ların ağırlığı 300 kg. civarı... yani dürüst vatandaş olarak ben yoldaki trafik memurunun insafına kalmak istemiyorum diyorsanız, başlangıç bütçeniz kısıtlıysa , henüz karavan olayı beni saracak mı yoksa benim için değilmi gibi kafanızda soru işaretleriniz varsa bu karavanlar size göre olabilir...aile iseniz çocuklarınızı karavanda kendiniz çadırda yatmayı göze alıyoru kabul etmelisiniz
TAbiki eleştiriniz şu şekilde olabilir : çadır kuracaksam zaten çadıra giderim beya... haklısınız tabiki, oda alternatif seçenek... ama gönlünüze bir kere karavan merakı girdi mi, çadırı insanın gözü görmez oluyor...
Biraz uzattığımın farkındayım, amacım az maliyetle, yasal sürece %100 uyan ve 1,0 cc araçla bile çekilebilen bu ufak minikleri hor görmeyelim derim..

12717769_1561761710806566_6374820962355664506_n.jpg

12742574_1561761477473256_7727320247859188732_n.jpg

12729361_1561748704141200_5837904390949390546_n.jpg

Çok güzel anlatmışsınız Teşekkürler bende caretta tarzı karavanlara cok baktım halen bakıyorum ıkıncı elkde bulmak zor pıyasada karavan bulmak yanı ıstedıgımız karavanı zor...şımdı pıno 2010 lara bakıyorum aynı bu karavana benzer ama ıcınde oturabılıyorsunuz en azından ...

RABBİT in mesaj bombardımanı bitti..
HEVESLERİ KIRILMASIN, BEN BU GAYRETTE DEĞİLİM.
Aksine, bence düzgün bir imalata da benziyor.
Benim yadırgadığım firmanın farklı 2-3 adamına mesaj attırması.
Ben bunu biraz yadırgadım.

Ben olsam direkt olarak imalatçı sıfatı ile
" Biz de bu kulvara giriş yaptık, beğeninize sunuyoruz"
şeklinde mesajla işe başlardım.

Sonuç,benim hiç tutmadığım bir karavan stili.
Deve desen yüke gelmez, kuş desen uçamaz.
Ama bunun da seveni muhakkak var.
Ayrıca, imalatın oldukça düzgün olduğuna dair bende görsel bir kanaat oluştu.

Bence bu başarılı sayılabilecek üretimin ardına,
başlangıçta farklı dizaynda, mevcut yerli üreticilerle yarışacak,
425 eklemeleri faydalı olur.

Farklı dizaynda, makul fiyatlı bu tip bir karavan bu piyasada tutar.

Başarılar dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri