Range Rover 2.5 dse (p38 Kasa Dizel) Kullanıcısı Arıyorum...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ejrin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,155

Ejrin

Kamp I
Yer
Ataşehir
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim aracımı yurtdışından getirttim, TASİS kanalıyla aldim. Bu aracların TC de benzinli 4.0 ve 4.6 benzinli versiyonlarından oldukca var ancak benim bahsettiğim ayni kasanin 2.5 bmw intercooler dizel motoruna sahip turkiyedeki kullanicilarini ariyorum bu forma uye olan veya bilgisi olan...(Motor ve mekanik konular hk.)
Tesekkür ediyorum..

Etiketler
Ynt: Range Rover 2.5 dse (p38 Kasa Dizel) Kullanıcısı Arıyorum...

Merhaba;

Öncelikle foruma hoşgeldiniz, aracınızı da iyi günlerde kullanın.

Türkiye'de sayısı az da olsa 2.5 DSE dizel motorlu birkaç P38 var. Kaç tanesi Gezenbilir üyesidir, bilmiyorum. Size diğer P38 kullanıcılarının ve de foruma üye üstadların yardımcı olabilmesi için, motorunuzun bir fotoğrafını buraya koyabilir misiniz?

teşekkürler.

Merhaba,
yönlendirmeniniz için tesekkür ediyorum.
En kısa zamanda profil ve aracımı ekleyeceğim. Suan plaka vb operasyonlarıyla ugrasıyorum. Forumda "land rover bizler kaç kişiyiz" başlığını taradım ancak kullanıcı bulamadım,atlamışta olabilirim tekrar bakacağım.

Yardımcı olduğunuzu görmek ve aranızda olmak güzel hissettiriyor.
Görüşmek ve tanışmak dileğiyle..

Mesajiniz eski ama belki okursunuz diye sormak istedim.

Arabaniz ithal edilmek icin cok eski. Dogru anladiysam, arabanizi yurt disindan getirip, gumruke terk ettiniz, sonra da ihaleden satin aldiniz degil mi? Ben de yurt disindan kesin donus yapiyorum, klasik dizel (Mercedes 240D) bir arabam var. Normal yollardan ithalati icin 12000 Euro vermem lazim (OTV ve KDV, en az 10,000 Euro baz fiyat), bir de navlun/nakliye. Bu isin puf noktalarini bir anlatir misiniz?

Ejrin' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim aracımı yurtdışından getirttim, TASİS kanalıyla aldim. Bu aracların TC de benzinli 4.0 ve 4.6 benzinli versiyonlarından oldukca var ancak benim bahsettiğim ayni kasanin 2.5 bmw intercooler dizel motoruna sahip turkiyedeki kullanicilarini ariyorum bu forma uye olan veya bilgisi olan...(Motor ve mekanik konular hk.)
Tesekkür ediyorum..

p38nut' Alıntı:
Mesajiniz eski ama belki okursunuz diye sormak istedim.

Arabaniz ithal edilmek icin cok eski. Dogru anladiysam, arabanizi yurt disindan getirip, gumruke terk ettiniz, sonra da ihaleden satin aldiniz degil mi? Ben de yurt disindan kesin donus yapiyorum, klasik dizel (Mercedes 240D) bir arabam var. Normal yollardan ithalati icin 12000 Euro vermem lazim (OTV ve KDV, en az 10,000 Euro baz fiyat), bir de navlun/nakliye. Bu isin puf noktalarini bir anlatir misiniz?

Merhabalar,

Yorumlarinizi gerek bu konu gerek baska p38 konulari hakkinda keyifle okudum. Anladigim kadari ile teknik bilgileriniz cok genis. Deneyimleriniz bizim icin cok onemli.

Bilgim kadari ile;

Turkiye`ye arac sokmak icin;

1- Fatura degeri 18.000 dolarin altinda olamaz. Eger oyle ise 18.000 dolardan islem gorur.

2- %184 KDV+OTV gorerek bu fiyattan Turkiye`ye girer ancak her arac ithalinde (3 yasindan eski olmak kaydi ile) 3 eksper Ankaradan kendi belirledikleri bir zamanda gelir ve araciniza deger bicer. Yani senin aracin Turkiyede 25.000 euro derler ise bu vergiyi o fiyattan gorur.

Amerikan ithal etmis bir arkadasimin deneyimleridir. Hatam oldu ise affola.

Ancak kesin donus ile getirilen araclar hakkinda bir bilgim yok. Bu ithalat ile ilgili bilgim. Tesekkur ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR