Range Rover P38 Kullanıcıları Lütfen Bu Başlıkta Tanışalım Parça Desteği veTakas

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 2019 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 131
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,738
Ynt: Range Rover P38 Kullanıcıları Lütfen Bu Başlıkta Tanışalım Parça Desteği Vetakas

bagaj kapağı sadece merkezi kilit açık olduğu sürece açılabilir. kontakla bağlantısı yok. birde bagaj kapağının elektrik sistemi sağ ön kapı kilidinden ikaz alır. şayet sağ ön kapı kilidiniz bozuksa veya kilitli konumdaysa bagaj açılmaz.
saygılar. adem karnuçu tel: 0536-287-75-56
detaylı bilgi için arayın lütfen.

Etiketler
Ynt: Range Rover P38 Kullanıcıları Lütfen Bu Başlıkta Tanışalım Parça Desteği Vetakas

adem bey cevap için teşekkurler bugunde aracım yolda buyuk ıhtımalle manifold tan patlama yaptı benim düşüncem... adem bey vites d deyken titreme gaza yuklenıncede patlatma var ben eskişehirdeyım engin tecrubelerınızden faydalanabılırsek sevınırım tesekkurler

arkadaşlar range rover 4.6 hse katalizörden ses geliyor.
bunu iptal edip susturucu taksak avantaj dezavantaj ne olur. yenisi çok pahalı(5000 TL), çıkması(1500) güvenilmez. ya da ebay da universal katalitikler var(100$). sizce ne yapsam kararsız kaldım.

citroen_16v' Alıntı:
kadir aradığın parçayı bulabildinmi bulduysan nerden buldun??ve kaça buuldun teşekkürler.

parçayı rimmer bros adlı siteden 38 £ ya sipariş ettim 1 hafta önce henüz elime ulaşmadı

ademland' Alıntı:
bagaj kapağı sadece merkezi kilit açık olduğu sürece açılabilir. kontakla bağlantısı yok. birde bagaj kapağının elektrik sistemi sağ ön kapı kilidinden ikaz alır. şayet sağ ön kapı kilidiniz bozuksa veya kilitli konumdaysa bagaj açılmaz.
saygılar. adem karnuçu tel: 0536-287-75-56
detaylı bilgi için arayın lütfen.

benim araçta sağ ön kapı açık algılıyordu kapı kapalı olmasına rağmen. bulunduğum yerde usta, servis vs olmadığı için kendim kapı içinde bi kablo bağlantısını kestim. kapıyı artık açık olarak algılamıyor. ancak bagaj kapağını açmamda sıkıntı oluyor bazen izin vermiyor açılmıyor. ve sağ ön kapı merkezi kilitle kilitlenmiyor ve açılmıyor. bu durumu çözecek usta olmadığından burada geçici olarak idare ediyorum böyle. çünkü kapıyı açık algılayınca eas da devre dışı kalıyor.

merhaba kadir bey
sizin aracınızında kapı açık ikazı hem kilitten hemde tesisatından yapar.
nadir olarak her ikiside problemli olabiliyor.

Herkese iyi forumlar dilerim. Öncelikle az sayıda bir kullanıcısıda olsa burada bu topicleri açan ve uşenmeden yazan herkese teşekkür ederim. İnşallah sıkıştığımız her konuda birbirimize yardımcı olabiliriz.

Adım Serkan Ankara dayım. Geçen hafta itibariyle bende 2000 model 4.6 V8 RR HSE sahibi oldum, çok şükür. Daima kullanmak istediğim ama fiyatları yüzünden bir türlü sahip olamadığım bir araçtı. Umarım bunca bekleyişim sonunda üzülmem. Gerçi aldığım şehirden Ankara ya giriş yaparkan eas sistemi hata verdi ve Ankara da bir servise götürdüm. 700 liralık bir masraf sonrasında kullanılmış olmak kaydıyla bir kaç valf değişti ve şimdilik ( çok şükür ) herhangibi bir eas hatası yok.
Fakat dün akşam biraktığımda ki pozisyonuyla sabah kaltığımda ki pozisyonu arasında biraz çökme vardı. Sanırım bu da farklı bir hata yada kaçak yüzünden meydana geldi. İnşallah cebimi çok üzmeden bunuda halleder ve o harika sürüş keyfine kaldığım yerden devam edebilirim. Ankara da bu araçlardan anlayan beni ve aracımı üzmeyecek usta, servis tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese iyi akşamlar.

2013 yılında satıp pişmanlıkla 4 araç değiştirdikten sonra tekrar aracıma kavuştum. 1997 p38 aldım. inşallah sorunsuz kullanmak nasip olur.
ilk turumu da kars-sivas gezisi ile yaptım. bi kaç kez geç çalışma dışında bir problem yaşamadım.
herkese keyifli sürüşler.

merhaba
p38 ci arkadaşlarıma bir sorum var.sizler piyasayı benden önce bilip takip etme avantajına sahipsiniz.beykozda bir tane ilan var 4.0 çok güzel görünüyor ve sahibinin yazdıklarına görede bakımlı aracı tanıyan varmı linki aşağıda veriyorum şimdiden teşekkürler.
1998 Land Rover Range Rover 4.0 SE 28.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 244846106
Oncelikle dusuncenizin sizin icin hayirli olmasini temenni ederim. 2001 p38 kullanan biri olarak bazi kroniklerinden bahsetmek isterim. Aracta yay veya havali suspansiyon mu var.havali suspansiton hala mevcutsa bakimlari yapilmadigi ve/ veya onemsenmedigi icin bir sabah kalktiginda arac yere yapismis sekilde bulman muhtemel.sayet yay takilmis ise konfordan feragat etmis artik range degil bildigin defender olmus bir aractir.koltuk isitmalari bir cugunda calismaz aynalar geri vitesles manevrasi ile surekli devreye girdiginden motorlari arizalanmis yada disliler siyirmistir.(bir cogu hala bu komutun nasil iptal edildigini dahi bilmez) srs isigi arasira yanar kafana takma kumanda pilini cikartmak zorunda kalırsanız kalibrasyon bozulacak eka koduna ihtiyaciniz olacak aksi takdirde arac calismaz ve surekli korna calacaktir. Kutup basini cikartmak zorunda kalursaniz butun hafiza sifirlanir ve tamamini yeniden hafizalamaniz gerekecek birde kalorifer arizasi muhtemel.flap motorlardan biri veya bir kaci (3 ADET bulunur) bozulur.pahalli bir sistemdir. (Benin icin basit bir problem icindeki motor bildigin ayna motoru.) Servis 1500-2000 ister yan sanayi 500_1000 tl isterler 30 liralik motor hepi topu. Heybetli bir arac oldugu icin biraz hantal hizlanmasi yavas.Aracin guzel tarafi orjinal hali ile duruyorsa keyifli bir surusu var bagaj yan camlari arka camlari ve hatta on cami dahi reziztansli ici cok ferah ozellikle uzun yol surusunde aes çalışıyor ise degme keyfine guvenlik adina her ne varsa hepsi dusunulmus. Bagaji cok buyuk. Ses sistemi hala duruyorsa mukemmel harman kardon.lpg varsa stepne yerine monte edlir ve depo gozukmez.parcalari ogle bahsedildigi gibi pahalli degildir ve bulunabilir.dosemeleri genellikle saglam ve kolay eskimeyecek cinstendir.Birde soyle bir konu vardi 1999 yilina kadar gems motor daha sonra bmw motor ile 1999 oncesi motorlarda su eksiltme gibi problemlerin siklikla yasandigi anlatilir sehir evsanesi olabilir bilemiyorum.
8f8a5a5d73f0bd3bbdd3bafd297f1ea6.jpg
321a3420a8ebc0ddffd8233838d22621.jpg

Hepsi bu kadar : ben alirmiyim asla amerikandan baska tanimam

Oncelikle bilgiler icin tesekkurler.daha onceki mesajlarima bakarsaniz 3.1 yada 4.7 gc icin yola ciktim ama fiyatlarda istedigim araligi bulamadim bu arada p38 gozume carpti.temizlik asamasinda p38 ler daha iyi gibi geldi amerikanlar cok hirpalanmis duruyor halen bulsam yine amerikanlar derim ama yok malesef

Atilla kardes nacizane fikrimi beyan ederek 3.1 secenegini direkt olarak ele.alacaginiz arac 2. bir araciniz olacaksa 5.2 5.9 zj 4.0 xj 97 sonrasi wj 4.7 oneririm sayet araciniz tek arac olacaksa 2.7 diesel wj tercihiniz olmali p38 gorsel anlamda tatmin edici olabilir ancak araci hic tanimayan birisi icin inanin bana birdaha arac almak istemez kivamina getirir insani.piyasada cok fazla ustasi yoktur bilenlerde fahis fiyata calisir.bazi tanidigim ustalar var tenzih ediyorum.kisacasi tavsiyelerim bunlardir.

3,1 için çoğunluk aynı kanaatte zaten teşekkürler.şu an için tek araç olacak o zamanda geriye fiyat durumundan dolayı 4.7 kalıyor.p38 i eler isek.2.7 benim için biraz pahalı kalıyor çünkü.

merhaba arkadaşlar,bana p38 in ön far ve arka stop korumaları lazım elinde olan varsa bana mesajla ulaşabilir...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR