Ranger Rover HSE 4.6 neden Bu Fiyatlarda ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cicibebeci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,130

cicibebeci

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar,
1997 - 2000 arası Ranger Rover HSE 4.6 araçlara takıldım kaldım. Özelliklerine göre bana oldukça uygun fiyatlı geldi bana.
Örneğin aşağıdaki linkteki araç 24.000 TL ilan fiyatı. Neden bu civarda fiyatlar ?
Sorunmu çıkarıyor bu yaşlarda / km lerde ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-range-rover-1997-model-siyah-range-rover/detay

Forumdaki bir arkadaşın açtığı topic vardı, o da almayı düşünüyormuş ama baktığı tüm araçlar sorunlu çıktığı için vazgeçmiş.

Etiketler
Ynt: Ranger Rover HSE 4.6 neden Bu Fiyatlarda ?

Lüks araçların fiyatları hızlı düşer çünkü yenisinin fiyatı araç lüks sayıldığı için yüksek vergi ve düşük rekabet sebebiyle yüksektir fakat araç eskiyince artık lüks sayılmamaktadır ve görünüşe göre 12-13 yaşında, normal bir durum.

Sorun çıkarmı derseniz LandRover sorunsuzluğu ile ünlü bir marka değildir ama bu ille de sorun çıkacak anlamına gelmez.

LR lar iyidir güzeldir , ama eğer silbaştan toplamazsanız çok sık servise götürür sizi. Ve LR lar içerisindede en çok servis sevenler bu araçlardır. Off Road içinde uygun olmadıkları için fiyatları hızla düşüyor

o zaman siz üstatlarıma göre uzak durmakta fayda var bu arabadan :-[

forumun diğer topiclerinide okudum

anladığım kadarı ile süspansiyonlarda sorun oluyor, bunun dışında öyle hepsinde olabilecek bir eksiği yok gibi (tabii kullanıma bağlı olarak araçtan araca değişir)
süspansiyon sorunu dışında bilinen bir arızası çıkarmı bu araçların ?

yakıt tüketiminide km de 40 krş olarak yazmışlar, bana biraz çok geldi. Her ne kadar 4,6 motor olsa da çok basarak gitmeyen biri bu kadar yakmaz diye düşünüyorum. ne dersiniz ?

bu arada ben offroad yapmayı düşünmüyorum (en azından şimdilik), aradabir uludağ'a gidebilirim, karda kalmayım yeter..

Bence 10 yıl üzeri yaşta araba alacaksanız benzinli olanını bulup onu tercih edin sorun çıkarsa tamiri daha az masraflı olur. Özellikle turbo dizel araçların motorunu rektefiye etmek masraflı bir iş.
En basitinden bir turbo arızası bile 1.5-2 bin liraya çıkabilir, ve "abi bu land rover jip" denip size özel fiyat ta uygulanabilir.

not/düzeltme: araç benzinli imiş nedense aklımda dizel olarak kalmış.

Bu arada amaç dağda ormanda yaylada gezmekse daha ekonomik ve sorunsuz araçlar bulabilirsiniz.

valla öyle görünüyor gerçekten de ama bu yorumlardan sonra alıp da satamamak var :smiley:

Benzinli motor genelde hararetten arıza yapar. Olur da alırsanız soğutma sistemini kontrol ettirin. Her ihtimale karşı termostat ve devirdaim(su pompası) değiştirin standart bakımları (triger seti değişimi, antifriz değişimi, motor yağı ve filtresi) yaptırın, gerisi şans işi. Kısmet belki hiç sorun çıkarmaz, belki de başınıza dert alırsınız. Bu arada araç otomatik vitesli ise mutlaka bir şanzıman ustasına gösterin, arıza yapan şanzıman arıza yapan motordan daha büyük bir derttir. Sorun yoksa yağını ve filtresini değiştirin. Yürüyen aksamı (akslar, diferansiyel vs) de kontrol ettirin. Onlar da masraflı olabilecek şeyler.

işte ben baştan yazdımya satarken sevinirsin elinden çıkınca, bence hiç bulaşma prestijli bir araç alacaksan ,ucuz yollu, jeep grand al belkide araziyede girersin .
cicibebeci' Alıntı:
valla öyle görünüyor gerçekten de ama bu yorumlardan sonra alıp da satamamak var :smiley:

bencede arkadaşlar haklı alacagın aracın herzaman ıkıncı el satışı olacak,

valla haklısınız, bu tarz araçların satışları binek araçlara göre zor oluyor malum ama dediğim gibi çok beğeniyorum RR ları..

jeep che. demişsiniz ancak jeep'lerde aynı konfordaki araçlar 40.000 TL ye yakın bulabiliyorum ancak, 2000 ve üstü overland'ler çok güzel mesela ama dediğim gibi o rakamlara çıkamam

belki şöyle birşey yapabilirim,
biraz daha bekleyip para biriktirip :smiley: daha yüksek model yine range rover 4.0 SE alabilirim
biraz vergiden de kurtarmış olurum kendimi
ne dersiniz ?

merhaba ben merak ettim naptınız acaba araç aldınız mı ?bende almayı düşünüyorum da 2000-2001 model.Tavsiye ediyormusunuz????

Sorunlu ve sıkıntılı araçlar. Her yerinde sıkıntı çıkıyor. 2006 modeliyle bile uğraştık bu RR ın bence uzak durun. beyinlerinde sıkıntı çıkar, körüklerinde çıkar direksiyonunda çıkar çıkar da çıkar. Bir ara ben almaya niyetliydim bu arabalardan. sordum bir vatandaşa pazarlık ettik aracımda sıkıntı yok dedi. Servise yolladık 17 tane arıza tespit ettiler.

yok valla daha alamadım,
alınca izlenimlerimi söylerim...

ben o kadar da çok sorun çıkartacağını sanmıyorum, land rover freelander için de aynı yorumları okumuş ve duymuştum ancak arkadaşımda ki freelander'ın sadece turbosu arızalandı, o da kendi hatası sebebi ile (çok fazla zorlamıştı).

neyse umarım benim alacağımda çok sorun çıkmaz..

2.el RR, çok çok dikkat edilerek alınması gereken bir araç. eğer aldıktan sonra çıkabilecek muhtamel sorunların altından kalkacak maddiyat yoksa kesinlikle uzak durulmalı. idare eder yürütür gideriz derseniz hesabınız tutmaz baştan bilin.
bir de öyle bir servis piyasası var ki, evlere şenlik. çok rahatlıkla servisçi-yedek parçacı kıskacında kalıp soyulabilirsiniz.
eğer alırsanız sakın sakın öyle rastgele tabelaya bakıp sanayide bir yere girmeyin. daha kurumsal yapısı olan bir servise gidin ve gittiğiniz servis kesinlikle yedek parçayı kendisi sağlayan bir yer olsun. bunlar altıın değerinde bilgilerdir bilen bilir ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri