Rav4 Suvcamper Macerası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan LWYR17 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,529

LWYR17

Ana Kamp
694A8C8E 3214 4E3F 848D EC7028BC07BA
3F1C6A3B 97B9 4E62 9338 C20B0EFA337E
D51684C7 0544 4B51 903F D2DC232267B1
F63D3994 B41A 47E6 9A88 F99A3A62F2B4
7F9B5649 2B73 4029 BF38 95D130AE8A72
A149568C B295 4EFB 9DBD C170D5944742
Merhaba sevgili doğa severler. Yıllardır takip ettiğimiz güzel siteye artık katkı sağlamak ve aktif olmak vakti geldi sanırım. 2005 model Toyota Rav4 aracımızı Suvcamper denilen tarza getirmeye başladık eşimle.
Yıllardır çadır kampı yapıyoruz. Çanakkale’de kendi ofisimizde Avukat olduğumuz İçin de bolca seyahat fırsatı doğuyor haliyle.
Ülkemizde doblo tarzı araçlara evvelce üyelerin de paylaştığı gibi mini karavan sistemi yapılmıştı. Ancak epeydir takip ettiğim kadarıyla yurtdışında Suvcamper olarak ifade edilen oldukça aktif bir kitle ve takipçisi var. Ancak bu konuda Türkçe bilgi eksikliği yahut çalışma olmamasına oldukça şaşırdım.
İşin özü ilk denemeyi geçtiğimiz hafta sonu (09.03.2019) Bozcaada da gerçekleştirdik.
Uzatmadan kısaca teknik konulara değineyim (ve tabi hedeflerimize )
Aracın ön koltukları geriye tam olarak katlanıyor. Arka koltuk sırt kısımları da oturma kısımlarına tam katlanınca araç göğüs kısmından bagaj kısmına kadar düz bir zemin haline geliyor. (Katlanmakta arka koltuk ile bagaj tabanı arasında bir yükselti kalıyor. Burası şimdilik yattığımızda eşyaların altınızda kalması anlamına geliyor ve zemin böylece düz oluyor)
Benim 179 cm ve 100 kg olduğumu düşündüğünüzde yattığımda ayak kısmında bagaj ile yaklaşık 30-40 cm, baş kısmım ile direksiyon arasında 20-30 cm mesafe kalıyor. Yan yana benim gibi iki kişinin rahatsız olmadan yatabileceğini sanıyorum.
Projemiz şuna amatörce deneme yanılmayla başladı. Henüz sadece şişme yatak ile kullandık. denize nazır güzel bir konaklama oldu. Aracın sunroof camını hava soğuk olsa da araladık ki havasız kalmayalım.
Ancak şişme yatak kalın oldu ve tavana fazla yaklaşınca biraz bunaltıcı oldu. O yüzden sitede yapıldığı gibi bagajdan katlanır şekilde tahta platform yaparak üzerine ince ve sağlam bir katlanır sünger uygulamak.
Akabinde aracın üzerine Port bagaj ve port bagajın üzerine de ufak bir güneş paneli yapacağız. Dokunmatik android Multimedia sistemi yeni bitirdik. Parça parça yaptıkça konuda resimlerle paylaşacağım.
Biraz uzadı ancak detaylı olarak yavaş yavaş yaşayan bir proje olarak paylaşmak istedim sizlerle.
Sağlıcakla ve doğayla kalın dostlar.

Ekli dosyayı görüntüle 511508 Ekli dosyayı görüntüle 511509 Ekli dosyayı görüntüle 511510 Ekli dosyayı görüntüle 511511 Ekli dosyayı görüntüle 511512 Ekli dosyayı görüntüle 511513 Merhaba sevgili doğa severler. Yıllardır takip ettiğimiz güzel siteye artık katkı sağlamak ve aktif olmak vakti geldi sanırım. 2005 model Toyota Rav4 aracımızı Suvcamper denilen tarza getirmeye başladık eşimle.
Yıllardır çadır kampı yapıyoruz. Çanakkale’de kendi ofisimizde Avukat olduğumuz İçin de bolca seyahat fırsatı doğuyor haliyle.
Ülkemizde doblo tarzı araçlara evvelce üyelerin de paylaştığı gibi mini karavan sistemi yapılmıştı. Ancak epeydir takip ettiğim kadarıyla yurtdışında Suvcamper olarak ifade edilen oldukça aktif bir kitle ve takipçisi var. Ancak bu konuda Türkçe bilgi eksikliği yahut çalışma olmamasına oldukça şaşırdım.
İşin özü ilk denemeyi geçtiğimiz hafta sonu (09.03.2019) Bozcaada da gerçekleştirdik.
Uzatmadan kısaca teknik konulara değineyim (ve tabi hedeflerimize )
Aracın ön koltukları geriye tam olarak katlanıyor. Arka koltuk sırt kısımları da oturma kısımlarına tam katlanınca araç göğüs kısmından bagaj kısmına kadar düz bir zemin haline geliyor. (Katlanmakta arka koltuk ile bagaj tabanı arasında bir yükselti kalıyor. Burası şimdilik yattığımızda eşyaların altınızda kalması anlamına geliyor ve zemin böylece düz oluyor)
Benim 179 cm ve 100 kg olduğumu düşündüğünüzde yattığımda ayak kısmında bagaj ile yaklaşık 30-40 cm, baş kısmım ile direksiyon arasında 20-30 cm mesafe kalıyor. Yan yana benim gibi iki kişinin rahatsız olmadan yatabileceğini sanıyorum.
Projemiz şuna amatörce deneme yanılmayla başladı. Henüz sadece şişme yatak ile kullandık. denize nazır güzel bir konaklama oldu. Aracın sunroof camını hava soğuk olsa da araladık ki havasız kalmayalım.
Ancak şişme yatak kalın oldu ve tavana fazla yaklaşınca biraz bunaltıcı oldu. O yüzden sitede yapıldığı gibi bagajdan katlanır şekilde tahta platform yaparak üzerine ince ve sağlam bir katlanır sünger uygulamak.
Akabinde aracın üzerine Port bagaj ve port bagajın üzerine de ufak bir güneş paneli yapacağız. Dokunmatik android Multimedia sistemi yeni bitirdik. Parça parça yaptıkça konuda resimlerle paylaşacağım.
Biraz uzadı ancak detaylı olarak yavaş yavaş yaşayan bir proje olarak paylaşmak istedim sizlerle.
Sağlıcakla ve doğayla kalın dostlar.
Campcilik ve dogal yasam icin yapilan hercalisma guzel ve tecrubeler ciddi bilgilerdir.güzel yolculuklar iyi calışmalar dilerim.

Campcilik ve dogal yasam icin yapilan hercalisma guzel ve tecrubeler ciddi bilgilerdir.güzel yolculuklar iyi calışmalar dilerim.
Teşekkürler Kürşad Bey. Kamp hayatına hanımla uzunca zamandır gönül verdik, beton yığını otellerden kurtulduk. Şimdi sıra daha ıssız koylarda daha güvenli konaklama olsun dedik. Deneme yanılma ile konfora da ulaşırız tahminimce.

Teşekkürler Kürşad Bey. Kamp hayatına hanımla uzunca zamandır gönül verdik, beton yığını otellerden kurtulduk. Şimdi sıra daha ıssız koylarda daha güvenli konaklama olsun dedik. Deneme yanılma ile konfora da ulaşırız tahminimce.
Bende ufaktan bi karavan macerasina girdim, aracimi aldim.insallah yaza hazirlayip yeni deneyimler edinecegim.

Bundan 4 5 yil once hyundai santafe vardi.sehir disina ciktigimda icinde yatardim.arka koltuklari yatir.altina bi yorgan.islem tamam

Bundan 4 5 yil once hyundai santafe vardi.sehir disina ciktigimda icinde yatardim.arka koltuklari yatir.altina bi yorgan.islem tamam

Harika vallahi, bizden çok erken başlamışsınız. Umarım biz de bir kademe öteye gidebilir belki yeni fikirler kazanırız birbirimizden.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Harika vallahi, bizden çok erken başlamışsınız. Umarım biz de bir kademe öteye gidebilir belki yeni fikirler kazanırız birbirimizden.

Benim gordugum en biyuk sikinti wc ve dus.yemeginizi bir sekilde hal ediyorsunuz ama kisisel ihtiyaclari her yerde gideremiyorsun. Heleki esiniz varsa, sosyal tesis olmayan bi alanda iseniz.ki maaleaef guzel manzarali borcok yerde yok ve ya kullanilmayacak durumda.bunun ocin aac arkasina takilan kabinler var.bathgo herhalde adi.

Benim gordugum en biyuk sikinti wc ve dus.yemeginizi bir sekilde hal ediyorsunuz ama kisisel ihtiyaclari her yerde gideremiyorsun. Heleki esiniz varsa, sosyal tesis olmayan bi alanda iseniz.ki maaleaef guzel manzarali borcok yerde yok ve ya kullanilmayacak durumda.bunun ocin aac arkasina takilan kabinler var.bathgo herhalde adi.

Evet aynı konuyu ben de ciddi şekilde araştırıyorum. Önceliği port bagaj ve iç sisteme verdim. Ancak dediğiniz kabini de değerlendireyim

Evet aynı konuyu ben de ciddi şekilde araştırıyorum. Önceliği port bagaj ve iç sisteme verdim. Ancak dediğiniz kabini de değerlendireyim

Ben karavanin arkasina yapacagim.sprinter minibuslerin ek bagaji gibi.cok kullanisli.suv aracada iyi olur.hatta elinizden geliyorsa kendinizde yapabilirsiniz

Ben karavanin arkasina yapacagim.sprinter minibuslerin ek bagaji gibi.cok kullanisli.suv aracada iyi olur.hatta elinizden geliyorsa kendinizde yapabilirsiniz

Siz yapınca resimleri beklerim o zaman, belki el emeğiyle yaparız dediğiniz gibi.

nisan-ekim arasi hafta sonlari 1-2 gunluk gezi ve kamplarda, en son da gecen yil eylul ve ekim aylarinda ciktigimiz 1400 km lik 8 gun ve 2850 km lik 9 gunluk kampli gezilerde ayni sistem bizdeki de..

Pajero Wagon 3.2 Di-d Ile Ukrayna Keşif

bizim geziler icin linki de okuyabilirsiniz..
arkada dus icin module gerek var mi ? o da olsun bu da olsunun sonu yok..
biz; araci arac olmaktan cikarip tapinilacak maddeye donusturmek ya da konfor ugruna hantallasmaktansa, dogaya en basit ve makul nasil gelebiliriz, orada beceri ve sabrimizla nasil keyifle istedigimiz kadar kaliriza odakliyiz :smiley:

Son düzenleme:

nisan-ekim arasi hafta sonlari 1-2 gunluk gezi ve kamplarda, en son da gecen yil eylul ve ekim aylarinda ciktigimiz 1400 km lik 8 gun ve 2850 km lik 9 gunluk kampli gezilerde ayni sistem bizdeki de..

Pajero Wagon 3.2 Di-d Ile Ukrayna Keşif

bizim geziler icin linki de okuyabilirsiniz..
arkada dus icin module gerek var mi ? o da olsun bu da olsunun sonu yok..
biz; araci arac olmaktan cikarip tapinilacak maddeye donusturmek ya da konfor ugruna hantallasmaktansa, dogaya en basit ve makul nasil gelebiliriz, orada beceri ve sabrimizla nasil keyifle istedigimiz kadar kaliriza odakliyiz :smiley:
Arac arkasi kabini konfor olarak görmemek gerek bence temel ihtiyac. Tek erkek olarak tabiati kullanabiliriz.ama coluk cocuk eş durumu değiştirir. Heleki deniz kenarina gittiniz denize girdiniz.bi sekilde dus almak gerkecek.10 gunluk doga kamplari ayni sekilde.farkli cozum yollarida bulunabilir tabikide.dogaya tabiata genel yasama zarar verilmeyip kendi imkanlarimizla hazira konmadigimiz sürece her yol uygundur.

es ve cocuk dahil hep kisisel tercih.. gol veya akarsu kenari ya da su kaynagina uzaksam, yanimda max 10 litre icme +15 litre kullanim suyu tasirim.. 2 litre kaynamis suyu 3 litre kullanimla birlestirince yikanilir (yapili ve 110 kiloyum cok bile bu miktar) o kabini arkaya koyudugunuzda nerelere gitmekten vazgececeksiniz onun karari sizde.. veya (motorkaravan tarzi araca ya da cekme karavana) tuvalet, dus, musluk, gerekli mobilya, kullanma suyu+gri+kara tanklar koyup hantallasmak da tercih.. konfor; bagimli hale getirir.. ilkellik ozgurlestirir.. birinden biri.. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri