Roma-Floransa-Venedik gezilecek yerler için yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozgyildir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,776
Ynt: Roma-floransa-venedik Gezilecek Yerler İçin Yardım

İtalya'ya hakkını veren ,ayrıntılı bir blog yazısı olmadı ama birgün Avusturya'yı gezmeyi planlarsanız,metroda hangi durakta dahi ineceğinizi anlatan detaylı bir anlatımı bulabilirsiniz sayfamda:smiley: :smiley:
İyi yolculuklar diliyorum..
Hatırlatma:Romaya gidince Roma Pass almayı unutmayın.Hem hiç kuyruk beklemeden, hem de çok ucuza gezmiş oluyorsunuz müzeleri..Ayrıca tren bileti aldığınızda,kalkacak trenin önündeki cihazlardan biletinizi onaylatmayı da unutm ayın.Sonra içiniz yanar ,tecrübeyle sabittir:smiley:

Etiketler

emelzer merhabalar
romada 2 gun kalabıleceğimiz için buyuk ıhtımal roma pass alamayacağız.Bu arada 29 ocak dusseldorfa gideceğiz.3 gun dusseldorf,köln gezdikten sonra amsterdama gecip 4 ocakta geri döneceğiz.Avusturya gezi planımız şu anda yok ama almanya -hollanda hakkında yardımlarınızı beklıyoruz

Ocak ayında eşimle birlikte Paris-Brüksel-Amsterdam gezisi yapmıştık.. Amsterdama Hızlı Trenle Paris den gitmiştik.. Yaklaşık 2 günümüzü amsterdama ayırmıştık.. Aşağıdaki linkten Amsterdam gezimiz hakkında bilgileri bulabilirsiniz..
http://gezginim.org/hollanda/hollanda-amsterdam/

drankara merhabalar
amsterdam turunuzla ilgili yazınızı ilgi ile okuduk.Eşim ile beraber ocak sonunda gideceğimiz için aynı dönemde amsterdama giden birinin gözünden oraları görmek çok daha hoş oluyor :smiley: Bizi en çok sevindiren ise havanın çok soğuk olmaması ve kar olmaması idi. Umarız biz gittiğimiz zaman da hava sizin orada olduğunuz dönemdeki gibi güzel olur.

ozgyildir' Alıntı:
drankara merhabalar
amsterdam turunuzla ilgili yazınızı ilgi ile okuduk.Eşim ile beraber ocak sonunda gideceğimiz için aynı dönemde amsterdama giden birinin gözünden oraları görmek çok daha hoş oluyor :smiley: Bizi en çok sevindiren ise havanın çok soğuk olmaması ve kar olmaması idi. Umarız biz gittiğimiz zaman da hava sizin orada olduğunuz dönemdeki gibi güzel olur.

Bir haftalık Paris, Brüksel, Amsterdam (Brüksele giderken kısa süreli uğradığımız Gent ve Anwerp) gezimizde Amsterdam, Gent ve Anwerp de ara ara yagan yagmur dısında olumsuz hava şartlarına rastlamadık.. Kar dan cekiniyorduk ama kar ile hiç karsılaşmadık.. eger bizim gibi hızlı tren biletlerini erkenden alırsanız Paris ede gitmenizi öneririm.. Hızlı tren biletlerini erken alırsanız oldukca hesaplı olarak gidip dönebilirsiniz. Sitemi incelerseniz gezimize ait maliyetler vb hakkında bilgilerimizide paylaşmıştım.. Bilgiler gezinizde işinize yarayacaktır..

levent bey tekrardan merhabalar
aslında paris turunu ayrı bir tur olarak düşünüyorduk ama gezi programlaması ve maliyetler bölümünüzü tekrar okuyunca karpuz kabuğu aklıma düştü bir kere :smiley: düsseldorftan parise hızlı tren var mı acaba? eğer varsa kesin ben de biletimi sizin gibi önceden alarak 2 günlük kısa bir paris turu ve oradan da amsterdama gecebilirim.bu sekilde avrupayı bitirip güney amerika macerası planlarına başlayabiliriz. hayat gezince güzel 8)

Merhaba, benimde bir önerim olacak, kendinizi illede tren diye şartlandırmayın mesela amsterdam-brüksel-paris arasında ingiliz megabus diye bir firma 6,50 euroyataşımacılık yapıyor ben bizzat bu sene şubat ayında kullandım ve gayetde memnun kaldım.
köln-amsterdam tren 26 euro
amsterdam-paris otobüs 6.50 euro
paris-brüksel otobüs 6,50 euro
ucuzdanda ucuz
ayrıca eurolines diyede çok geniş bir ağı olan otobüs firması var
iyi geziler dilerim

Otobüs veya 3 ay öncesinden alınan promosyonlu hızlı tren..Sizin için uygun olan bileti alıp Paris i de görmenizi öneririm.. Bende araştırıken otobüs-Tren arasında düşündüm ancak ocak sonu Şubat başında Brüksele gidip oradan Paris e gitmeyi, sonrasında da Paristen amsterdam ve devamında Amsterdam Anwerpen-Gent ve Brüksel yapmayı düşününce havanın karlı olabileceğini düşünerek önceden tren bileti almaya karar verdim. Hoş benim gittiğim tarihte Brüksel havalimanında kar sorunu yokken birkaç gün öncesinde Paris havalimanı kardan ara ara kapanıyordu.. Avrupada da kat kış vardı.. ancak bizim gideceğimiz hafta hava şansımıza ısındı.. Kar falan görmeden 1 haftalık gezimizi yaptık.. Yanımızda götürdüğümüz boğazlı kazakları giymeden gidip döndük.. Tren daha pahalı otobüse göre ancak ulaşım konforu, güvenliği ve dakikliği, zamandan tasarrufu açısından çok iyiydi.. Zaten otelleride mümkün olduğunca tren-metro ulaşımına yakın olacak şekilde ayarladığımdan otele ulaşma ve şehir içi ulaşım sorunu da yaşamamış olduk..

Merhabalar

Biz 2 ay sureyle arabamızla Avrupa'da gezdik. Faydalı olabilecegini dusundugumuz blogumuz

http://blog.travelpod.com/travel-blog/whitebarsik/1/tpod.html

iyi seyahatler

Whitebarsik çok güzel bir geziniz olmuş.Biz de balkanları arabayla gezmiştik ama sizin ki gibi 2 ay değil sadece 10 gün :smiley: Sanırım İtalyaya 31 ekimde varmışsınız.Biz de 1-6 kasım tarihlerinde italyada olacağız.Umarım biz vardığımızda da hava sizin orada olduğunuz zaman kadar güzel olur.Güzel paylaşım ve tavsiyeleriniz için teşekkürler

anstel' Alıntı:
Merhaba, benimde bir önerim olacak, kendinizi illede tren diye şartlandırmayın mesela amsterdam-brüksel-paris arasında ingiliz megabus diye bir firma 6,50 euroyataşımacılık yapıyor ben bizzat bu sene şubat ayında kullandım ve gayetde memnun kaldım.
köln-amsterdam tren 26 euro
amsterdam-paris otobüs 6.50 euro
paris-brüksel otobüs 6,50 euro
ucuzdanda ucuz
ayrıca eurolines diyede çok geniş bir ağı olan otobüs firması var
iyi geziler dilerim

sayın anstel (isimlerinizi bilsem hitap etmek aslında çok daha hoş olacak)
balkan turundan sonra italya gezi planlamasında da sizinle karşılaşmak ne hoş. Kısıtlı gezi süremizde azami yer görebilmek için hızlı tren düşünmüştük ama ulaşım maliyetleri ve şehirler arası yol süreleri hakkında da bilgi verebilirseniz memnun oluruz.Siz nereden nereye gitmiştiniz bu otobüsler ile?

Merhaba, amsterdam-paris bahsettiğim otobüsle 7 saat sürüyor. paris-brükselde 4 saat civarı, gece otobüslerini tercih ederseniz zamandan tassaruf etmiş olursunuz.
hızlı tren olarakda thalys genelde en promosyon fiyatıda bulsanız pahalı geliyor bana ama almanların ice trenleri daha makul.
birde mesela belçikada hafta sonları için trenle iç hatlarda gidiş geliş bilet alırsanız çok daha ekonomik oluyor
eurolines firmasının çok geniş bir ağı var erken alınırsa uyguna gelir. burda bütün mesele çok önceden biletleri almak o yüzden planlama iyi olmalı
adım bülent yücesoy balkan gezinizden önce bir kaç kez telefonda görüşmüştük, inşallah dahada güzel gezileriniz olur

bülent bey değerli yorumlarınız için tesekkürler,yorumlarınızı gezi planlaması önce mutlaka değerlendireceğiz.Bu arada eylül ayında sanırım 10 günlük bir tayland turu göründü bana :smiley: (hem de eşsiz :smiley: ) neyse konumuza dönecek olursak tekrardan tesekkurler yorumlar için

anstel' Alıntı:
Merhaba, amsterdam-paris bahsettiğim otobüsle 7 saat sürüyor. paris-brükselde 4 saat civarı, gece otobüslerini tercih ederseniz zamandan tassaruf etmiş olursunuz.
hızlı tren olarakda thalys genelde en promosyon fiyatıda bulsanız pahalı geliyor bana ama almanların ice trenleri daha makul.
birde mesela belçikada hafta sonları için trenle iç hatlarda gidiş geliş bilet alırsanız çok daha ekonomik oluyor
eurolines firmasının çok geniş bir ağı var erken alınırsa uyguna gelir. burda bütün mesele çok önceden biletleri almak o yüzden planlama iyi olmalı
adım bülent yücesoy balkan gezinizden önce bir kaç kez telefonda görüşmüştük, inşallah dahada güzel gezileriniz olur

bülent bey kusura bakmayın sizi ilk başta tanıyamadım ama balkan turu için telefonumdan beni arayan o kadar cok kişi oldu ki ben dahi inanmakta zorluk cekiyorum,hatta bir gezgin yunanistan florinadan beni arayıp ne tarafa döneceğini sormuştu, her seye ragmen yararlı olabilmek ve hayatta hiç karşılaşmadığın gezginler ile tekrar bu sayfalarda karsılasmak cok hoş

arkadaslar www.trainitalia.com adresindenden bologna-venedik (mestre) ve venedik-floransa tren seferlerıne baktık, tek yön 2 yetişkin 2 çocuk için 80-110 euro fıyatlar var.Fiyatlar düşündüğümüzden cok pahalı oldu.Daha uygun fiyata ulaşımı nasıl sağlarız? Regional tren bıletlerını ınternetten hala göremedım, son dakıka mı acılıyor satıslar? Bologna-venedik-floransa-roma arasında 2+2 kişi ulaşım en uygun fiyatla hakkında bilgisi olan arkadasların yardılarını beklıyoruz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR